Impreza 1.6 97 - houpání otáček

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Marek555
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 26, 2017 10:20 am

Impreza 1.6 97 - houpání otáček

Příspěvek od Marek555 »

prosím o radu mám imprezu 1.6 66kw r.v.1997 a dneska večer jsem přišel k autu nastartoval vyletěli otáčky do 2tis. a pak to začalo houpat s otáčkama po přidání plynu to spadlo na 800 rozsvítila se kontrolka check engine a začalo to houpat od 1tis-2tis dojel jsem s tím nouzově domů přidávalo to po chvilkách samo plyn prosím o radu :(
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Prosím o pomoc

Příspěvek od martinant »

Vaha vzduchu...?
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Impreza 1.6 97 - houpání otáček

Příspěvek od HonzaCZ »

Upraven název tématu...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
modrásekpafka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned úno 05, 2017 10:18 am
Jméno a příjmení: Pavel Drbohlav
Bydliště: Liberec

Re: Impreza 1.6 97 - houpání otáček

Příspěvek od modrásekpafka »

Měl jsem stejný problém,ale pouze na volnoběh a žádná kontrolka nesvítila. Začalo mi to ihned po výměně svíček a vzduchového filtru. Později jsem litoval, že jsem se na to nevykašlal. Řešil jsem to několik měsíců v různých servisech a nikdo na nic nepřišel. Tento model ještě nemá řídící jednotku, na kterou jde napíchnout diagnostika. Pak jsem to nechal být a jezdil s tím, se zařazenou rychlostí to nedělalo. Našel jsem na internetu asi deset věcí, co by to mohli dělat, ale všechny byli ok. Po nastartování na neutrál normální otáčky, asi 1000. Když jsem auto pustil s kopce, stále na neutrál,otáčky na 2000 a pak pulzovali stále mezi 1000 a 2000 až do zastavení, kdy se zase vrátily na 1000 a zůstali tak.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Impreza 1.6 97 - houpání otáček

Příspěvek od HonzaCZ »

Diagnostiku připojit jde, ale ne OBD2. Něco podobnýho mi dělala Sierra - přesně s tím, že se lišil volnoběh na místě a za jízdy. Bylo to zaneseným volnoběžným kanálem v těle škrtící klapky. Nevím, jak je to u tohohle motoru, ale bude to zřejmě něco podobnýho.

Jinak houpání dost často dělá lambda. Výměnou svíček se to může zhoršit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
modrásekpafka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned úno 05, 2017 10:18 am
Jméno a příjmení: Pavel Drbohlav
Bydliště: Liberec

Re: Impreza 1.6 97 - houpání otáček

Příspěvek od modrásekpafka »

Nejsem si jistý,ale myslím,že u imprez právě do roku výroby 97 se závady vyhledávaly takzvaným vyblikáním chyb, kdy se pod volantem propojovali černé a zelené dráty. Přesně to popisoval Tom Douda z Mělníku na pravebu. Sám jsem to chtěl zkusit,ale když jsem si baterkou posvítil na tu změtˇdrátů,radši jsem toho nechal,abych mohl druhý den ráno vůbec odjet s autem do práce.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Impreza 1.6 97 - houpání otáček

Příspěvek od HonzaCZ »

No, tak to jde. Neříkám, že to je jednoduchý a že na to každej má vybavení, ale jde to. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Impreza 1.6 97 - houpání otáček

Příspěvek od Nemmo »

...rozhodně bych vyčistil škrtící klapku a volnoběžný ventil
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza 1.6 97 - houpání otáček

Příspěvek od saburafu »

Měl jsem Imprezu 1997 2.0i 85 kW a tam ještě konektor na diagnostiku OBD2 nebyl, ale byla možnost (samo)diagnostiky přes dva již zde zmiňované kabely pod volantem.
Pro větší lidi je tam hrozný přístup, lehnout si hlavou k pedálům a taky ty konektory v sobě pak poměrně dost drží a je těžké je např. jednou rukou rozpojit. Dvěma rukama jsem se tam dostával špatně. Ale jsem holt větší :-/ ;-D
Návod a chybové kódy viz odkaz níže.
Imprezu už nemám, tak nevím jistě barvu kabelů, ale měly by tam čouhat dva spojitelné konektory.
Spojit, zapnout klíček do polohy, aby se rozsvítily kontrolky a sledovat kontrolku CHECK ENGINE, jestli přerušovaně bliká. Pokud ano, desítky bliká dlouze, jednotky krátce. Např. chyba č. 21 = dvakrát dlouhé bliknutí, jednou krátké bliknutí. Když je víc chyb, vyblikává je postupně.
Osobně to tipuji na váhu vzduchu nebo čidlo klepání. Obě věci mě také potkaly a příznaky jsou dost podobné. Obojí mi taky řídící jednotka přes samodiagnostiku vyblikala. Taky jsem jednou musel měnit čidlo teploty chladící kapaliny a problémy byly trochu podobné, to ale zřejmě nebude tenhle případ.

Podotýkám ale, že když mi odcházela váha vzduchu, tak se to na samodiagnostice nejprve neobjevilo - žádnou chybu to nevyblikalo. První příznak byla zvýšená spotřeba, až když došlo po čase k razantnějším projevům problému, tak se chyba objevila při samodiagnostice.

http://www.troublecodes.net/subaru/
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“