100.000 km v ojetém Subaru

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

100.000 km v ojetém Subaru

Příspěvek od Ynhoj »

Auto koupeno v bazaru TT Auto Domažlice.
Od března 2013 do včerejška najeto 100.000 km (celkový nájezd je 269.145 km) a trochu bilance co všechno se v těch kilometrech událo:
- nákezd je více jak 90% na LPG
- celkové náklady na 1 km: 4,20 Kč
- palivové náklady na 1 km: 1,40 Kč
- servisy a díly: 111.000 Kč - je to hodně nebo málo?? Rozpočítáno na kilometry tak tipuji, že normální bilance
Pár podstatných detailů nad 10.000 Kč, které zvedly náklady:
- výměna LPG systému z Teleflex na STAG - 21.000 Kč
- výměna obou katalyzátorů a odpálené nové cívky - cca 15000 Kč
------------
Motor EJ20 92 kW není žihadlo, ale jede, jede, jede, asi jeden z nej co v Subaru vyrobily nebo mám štěstí... Olej od výměny do výměny - spotřeba cca 0,5 - 0,75 l . Komprese dobrá (měřena v Dobřanech v 04/2016).
Funguje klima, elektrika oken, jen dvě žárovky na podsvětlení palubovky jsou v háji, ale to to tak nevadí. Spodek auta zatím drží a nerezne . Vůle v řízení prakticky žádná. Spojka zatím také OK. Začínají hučet ložiska takže v příštím servisu bude nutno vyměnit.Těžko něco vytknout. Kufr nepočítám, je to Impreza, ale i větší lednici s mrazákem jsem s ní odvezl... Kosmetické vady laku a nějaké oděrky neřeším, je to auto, aby mne také sloužilo a doufám, že bude sloužit ještě nějaký rok. Jízdní vlastnosti auta jsou super, radost točit volantem, o zimě nemá cenu mluvit :-).
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 100.000 km v ojetém Subaru

Příspěvek od VDC »

Gratuluji. Já myslím, že náklady na servis i provoz jsou adekvátní.
Tak ať vydrží ještě několikrát tolik !!! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“