Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
jerryc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 16, 2022 11:48 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Čáp

Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

Příspěvek od jerryc »

Ahoj, nasazuju řemen od Continentalu a nesedí mi značky na řemenu se značkami na kolech. Počet zubů stejný, kladky stejné, kola správně nastavené. Když řemen nastavím dle značek na řemenu, zůstane mi velká vůle mezi kladkou u kliky a sacím kolem na pravé straně. Na levé straně je vše OK. Viz foto 1. Když řemen nasadím, tak jak by měl být, napnutý, na pravé straně je u kola sací i výfukové vačky značka na řemenu posunutá o zub. Levá strana OK. Viz fota. Koukal jsem , že stejný řemen pasuje i na 2,5, tak jestli nejsou značky jen pro 2,5. Už jste se s tím někdo setkal? Spodní kladka na pravé straně na prvních dvou foto není ještě nasazená. Díky
Přílohy
20221025_122339.jpg
20221025_122346.jpg
20221025_123749.jpg
20221025_123823.jpg
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

Příspěvek od pufko »

A nezabudol si vyhodiť tú poistku toho napínaku remena?
Lebo sa nejak strácam v tom tvojom popise
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
jerryc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 16, 2022 11:48 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Čáp

Re: Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

Příspěvek od jerryc »

levá strana rozvodů s tím nesouvisí. Podívej se na foto č.1 a 2. Značka na řemeni je na klice správně a když dám značku na pravé straně na kolo sací vačky, tak jak má být(obr.2), tak na obr.1 vidíš, že rozvoďák není vyplý, je prověšený. Pojistka napínáku by vyšponovala řemen na levéstraně
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

Příspěvek od Ricky001 »

Ahoj, sundej řemen a porovnej délku s tím původním. Dělal jsem rozvody pred nedávnem, značky seděly na novém řemenu všechny tři. Jako poslední jsem dával tu levou spodní kladku a už tak to bylo dost našponovane. Nakonec vytáhnout pojistku napinaku.
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
jerryc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 16, 2022 11:48 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Čáp

Re: Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

Příspěvek od jerryc »

Starej rozvoďák je docela brutálně rozervanej, bylo to potkaný, ale stejný počet zubů a stejné vzdálenosti zubů na obou dvou, takže bude i stejná délka
marek9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte srp 23, 2022 9:20 pm
Jméno a příjmení: Marek Lászlo
Bydliště: Nitra

Re: Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

Příspěvek od marek9 »

Ahoj, tiež som nedávno robil rozvody, tiež som dával remeň od Continentalu a tiež mi na pravej strane nesedela značka na remeni asi o jeden zub. Kolieska som mal správne na značkách, tak som to poskladal bez ohľadu na risku na remeni, dôležité sú značky na kolieskach. Kontroloval som to niekoľko krát, bol som si istý, že to mám dobre, tak som to pár krát pretočil ručne, furt to bolo dobre... tak som naštartoval...furt dobre...
Beriem to tak, že soudruzi v NDR urobili niekde chybu ale behá mi to dodnes...
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

Příspěvek od Mira »

I u mne proběhla výměna a na stranu Continentalu padla spousta sprostých slov, protože to servisman kontroloval raději 2x a fakt to nesedělo. Bylo to teda na turbu a udělaný je to dobře, motor šlape jak hodinky už rok a pár tisíc km.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Značky na rozvoďáku DOHC motor Subaru Forester 2,0

Příspěvek od sima »

Jak to čtu, tak mě to připomnělo hodnocení contitechu od Waltra Emberta. Potkaný motor, jestli si to teda dobře pamatuji a vícekrát, skrz tyto rozvody, ne teda u mého typu motoru, ale u jiných plejád. To mě trošku uklidnilo, ale ne zas tak úplně. Taky jsem tu psal do svého vlákna, že jsem měl přesazeno o zub, zjistilo se to náhodně při dalším servisování.
Continental už tedy příště ne, jak jsem ho měl teda za kvalitu, nechápu, vše je jinak, omlouvám se za mou nezkušenost, ale zas kdo by to čekal, já ne.
Nejspíš udělám rozvody co nejdříve příští rok, o tři roky dřív, o nájezd nejde, ani vlastně o ty roky...a nechám to na Waltrovi, sice jak jsem už psal, říkal, že na mém motoru zatím takový fatální problém nezaznamenal, ale tj jedno, v kom by červík nehryzal...
Anebo tu u jednoho mechanika, ještě uvidím. Ale nejspíš to spojím s čištěním chladiče, výměnou termostatu, chladičky a jiným servisem, ať je uděláno co nejvíc a tak budu rád za Waltrovu péči. Pomaličku jde časem teplota vody nahoru, díky čínskému "budíku" to vidím, jinak bych neměl samozřejmě šajn, je to furt v normě, ale vrtule jedou dle mě zcela zbytečně v režimech kdy by nemusely, neměly.
Contitech je pro mě taky velké zklamání, nečekané, omlouvám se, že jsem ho ve svém vláknu dával k dobru.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“