Vykuchaný katalyzátor

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Kid
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 71
Registrován: pát led 09, 2015 8:18 am
Jméno a příjmení: Dušan Vokurka
Bydliště: Lnáře

Vykuchaný katalyzátor

Příspěvek od Kid »

Když mi mechanik vyndal motor kvůli seřízení ventilů, tak mimo jiné zjistil, že mám vykuchaný katalyzátor. Chci se zeptat vás kdo kat taky nemaj jaký zkušenosti máte s měřením emisí po letošním zpřísnění a kde a za kolik by se kat dal sehnat, zatím jsem žádný nenašel a mechanik mi říkal, že na můj motor s turbem ho bude problém sehnat. Podotýkám, že mám na autě laďák. Tak si myslím, že některý z předešlých majitelů vyndal kat kvůli němu. Jde vůbec kat a laďák dohromady? Díky za rady.
Forester 03 2.0 XT 130 kW LPG
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Vykuchaný katalyzátor

Příspěvek od Mareka »

STK bez katalyzátoru (osobní zkušenost): bude záležet na detailech jako je teplota (motoru i okolí), vlhkosti .... Prostě bych čekal že bez přítele (na technické) bude splnění emisí problém.

Katalyzátor se většinou vyndává (nebo nahrazuje sportovním) při Ecutecu pro lepší propustnost (takže asi proto dal někdo laděný výfuk bez katu).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21936
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vykuchaný katalyzátor

Příspěvek od HonzaCZ »

Katalyzátor se dá koupit univerzální a šikovný mechanik k němu dovyrobí ten zbytek, aby se nahradil původní vykuchaný. Taky se dá koupit high flow katalyzátor, který nemá tak hustou tu mřížku, tedy menší odpor, ale stále v něm probíhá katalytická reakce.

Případně nechat vyrobit celý díl od nějakých výfukářů, třeba z nerezu a za použití nerezového high flow univerzálu. :826:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19035
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Vykuchaný katalyzátor

Příspěvek od hamoun »

a je třeba odchytit, jestli to není naladene na vyfuk bez katu ... aby to pak s katem jelo ...
... ja při prodeji rovnou hlasil co a jak .. a ono .. když tam byla ta krasne zlata tlusta nerezova trobka odpředu dozadu ... nebylo nic schovaného :D
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“