Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od HAD »

Zdravím všechny kolegy,

jak jsem se kdysi v jedné z diskuzí na SC.CZ zmínil, prodělal jsme tytu sobotu aplikaci přípravku RUST STOP. Jedná se o kanadský patent http://www.ruststop.ca/ a jeho aplikaci nabízí v našich podmínkách několik servisu. Já byl v auto centru Boura v Činěvsi u Dymokur, okr. Nymburk. http://www.ruststop.cz/
Zatím to z autí porůznu odkapává, ale první dojem po aplikaci byl, že jde řízení daleko snadněji a divně to smrdí.
Jaká bude skutečná ochrana ukáže až první zima. Pak vám to dám tady vědět. Cena byla "lidová" v akci 2384 Kč, včetně umytí vozu a umytí motorového prostoru.
A jakou ochranu používáte vy?


Zdravím
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
Subarek-sti
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od Subarek-sti »

Ja používám metodu ST čili "Starých Tatíků" Vyjetej olej, vystříkat dutiny a pak na prašnou cestu a pořádně zaprášit.
Je to bezkonkurenční metoda.
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od DDDD »

Olej a prach je stará osvědčená metoda.Když se to ještě naředí pertolkou tak to přeleze z prahů sloupkama až ke střeše :725: .Ale je to dost přírodo vodpusť :690: .Osobně jsem každý novější auto prostříkal rezistýnem a mám s tím ty nejlepší skušenosti.Hlavní je opravovat poctivě každej hlubokej šrám hlavně vespod. :670:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
Subarek-sti
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od Subarek-sti »

nebo je taky výbornej transformátorovej olej ten vzlíná nahoru a cely se to pěkně impregnuje, ale nedá se moc sehnat.
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3115
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od Albi »

HADe, jsem zvědav jak časem ...
U toho spodku je vždy důležité, jak důkladně očistili, případně obrousili a především vysušili různé kouty, dutinky, štěrbinky, záhyby... jestli to nedělali jen na efekt. Je to dost práce, minimálně celý den (bez vysušení, to chce ve vytápěné suché dílně minimálně víkend a i tak to třeba nevyschne do všech koutů), což samo o sobě může stát 2-3tis. :655::
Mám obavu že za ty peníze tomu asi moc nedali. :655:

Na hlavních plochách to ani není potřeba, tam to reznout nezačne.
A kde už to začalo, případně kde zůstalo v koutě trochu špíny, tam jakákoliv barva vytvoří slupku pod kterou se udělá pěkná kapsička ... :655:
Já stále váhám zda a komu to svěřit ...

Podobně to platí pro dutiny.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od saburafu »

Tak já si nechávám taky pravidelně dělat očištění a nástřik podvozku, ale název používaného bazmeku si teď opravdu nevybavím, za pár dní se tam kvůli této proceduře chystám, tak budu moudřejší. Taťka na své Hondě používá tu starší ověřenou metodu s olejem, ale já se rozhodl této věci vyhnout. Já si to raději nechávám stříkat takovým černým bazmekem, ale většina takto používaných přípravků je černá, takže fakt netuším název.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od tango »

Jen takový dotaz, proč se nechávají dutiny vystříkávat, když je od výrobce zaručeno neprorezavění karoserie :655: , Nevztahuje se na to záruka? Nemyslím starší vozy, tam to s ochranou není zrovna ok, ale u novějších modelů se používají materiály se zvýšenou odolností proti korozi ne :655: ?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48892
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od VDC »

Protože tango ta záruka je na většinou na 3-6 let, u některejch plně pozinkovanech karoserií i 12. Přiznám se, že nevím kolik dává Subaru. No a ta záruka je většinou nastavena jako mez. Takže když chceš, aby to vydrželo dýl, musíš proto něco udělat. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od tango »

VDC děkuju. Já jsem jen myslel, že novější modely máji dvojí pozink, plus KTL dá ideální povrch včetně dutin :850: . No je pravdou, že každá KTL není ideál a konstrukční otvory pro ošetření kastle nejsou zrovna ok :686:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od HonzaCZ »

No řeknu vám, že já jsem v zárodku podchytil vnitřní korozi 5. dveří u 8 let starýho auta. Bych čekal, že to ještě hnít nebude :-/ Poznal jsem to podle jednoho bodovýho sváru, kterej byl už načatej, ale minimálně.

Oni tam ty tajtrlíci maj někde i 4-vrstvý konstrukce a to je pak marný. Tak snad se ten antikorozivní sprej dostal všude...

No a na nástřik podvozku na zimu se chystám, ještě nevim, co na to dám a jak moc pečlivě, musim to pořádně prohlídnout. Dutiny udělám ale každopádně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od DDDD »

Na dutiny potřebuješ:Rezistýn sprej,dlouhou hadičku s všesměrovým rozprašovačem,hadr,brejle a pláštěnku ::-DDD:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od tango »

5. dveře mám hliníkový takže pohoda,ale ten zbytek to se uvidí :657:
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od David »

Přátelé,

Taxem poslední cca týden strávil přípravou auta před zimou - opětovný nátěr spodku karoserie přípravkem TLUMEX plast (výr. Detecha) a vystříkání dutin příprakem fy MOTIP. Stejně jako prostříkání zámků WD40 a namazání těsnících gum kolem oken.

A při té příležitosti sem se Vás chtěl zeptat, zda-li v této věci-oblasti - nenastal nějaký "převratný technologický převrat" či nový "objev", jak zabránit korozi karosérie :845: resp. jaké máte zkušenosti s aplikací výše uvedeného přípravku Rust stop ?

(je to hrozný, jak rychle se projevuje "stáří a prosolené zimní cesty" na našich Subarech :655: )

Díky za Vaše názory a tipy.

David
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od marek.sm »

Taky váhám jestli to nastříkat nebo ne. Co jsem měl starou almeru, která nebyla celopozink tak hnila dost rychle hlavně prahy od výztuh a spodek. Pravidelně jsem to stříkal bodynou, (něco jako tlumex), ale řekl bych, že to nemělo valný úspěch. Dutiny jsem stříkal restinel ML, ale asi už dost pozdě. Když jsem auto po 9 letech prodával, bylo dost zhnilý. Druhá almera, tu mám dodnes (přes 8 let) je celopozink, nechal jsem asi před 4ma rokama vystříkat dutiny, jinak nic a zatím vypadá celkem v pohodě. Na spodku je povrchová rez, ale nic hroznýho. Takže osobně tlumex ani bodynu bych už nedával, protože to jen přikreje rez a pod tím to hnije skrytě vesele dál. Prahy u forestra asi vystříkám, dveře něčím jsou, takže to řešit nebudu a spodek vezmu voskem na podvozky něco jako waxoyl nebo podobný přípravky. To se mi zdá na zpomalení koroze jako nejideálnější. Pěkně to přilne, neodlupuje se to a odpuzuje to vodu.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Příprava dutin, podvozku a a motorového prostoru na zimu

Příspěvek od HonzaCZ »

Jojo, souhlasim s markem. Podle mě jsou pravidelně lepší nástřiky voskový, odpuzující vodu.

Ty plastický čas od času mohou být dobrá volba, ale je nutný to před tím pořádně vysušit a očistit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“