Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od mnov »

Předpokládám, že poznáš cukání způsobené chodem motoru.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Loga
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: sob čer 11, 2016 11:51 pm
Bydliště: Praha

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od Loga »

RadekN píše:
Podle toho, co píšeš v prvním příspěvku, jako bys přesně popisoval můj poslední problém s cukáním, který vyřešila kalibrace TPS senzoru. Přesně jak píšeš, když jsem lehce sešlápl plyn, udělalo to lehké cuk cuk cuk a pak už dobrý. Když jsem plyn pustil, zase cuk cuk cuk a dobrý. Patrné to bylo zejména v kolonách atd.

Když jsem změřil napětí na TPS senzoru, dával pouze 0.36V (místo 0.5 udávaných v manuálu). Před kalibrací mi volnoběžné otáčky během jízdy a při vyřazení klesly jako když jsem stál, tedy na nějakých 600-650rpm. Teď po nastavení na 0.5V se …
TPS jsem už také řešil, hodnotu nastavil a stejné viz:
https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 15#p248430
Subaru Forester SG, 2.0 92kW, 12/2002
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od mnov »

Projel jsem historii tohoto vlákna a stále nevidím opověď na nastavení vůle ventilů?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Loga
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: sob čer 11, 2016 11:51 pm
Bydliště: Praha

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od Loga »

mnov píše:Projel jsem historii tohoto vlákna a stále nevidím opověď na nastavení vůle ventilů?
Odpověď není, to se na autě nedělalo. Považoval jsem to za tip, než nějakou jistotu (obecně problém diagnostiky na dálku). A sám bych si na to netroufl a když jsem to probíral s kámošem, který mi už leccos za mé asistence opravil, tak tomu se to nezdálo. Kdyby bylo jisté, že je to tím, tak bych ho na to asi ukecal, ale takhle asi leda do servisu. Každopádně to to okecávám, hlavní informace je hned v první větě.

Jinak kdyby ses cítil nadmíru ochotný (nebo kdokoli jiný z Prahy a blízkého okolí), tak já velice rád dovezu auto na projetí/diagnostiku.
Subaru Forester SG, 2.0 92kW, 12/2002
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od mnov »

Já jsem ochoten se sejít a okouknout to. Ale zrovna jsi si vybral špatnou dobu, protože příštích čtrnáct dní jsem na školení CISCO. >:-f
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Loga
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: sob čer 11, 2016 11:51 pm
Bydliště: Praha

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od Loga »

mnov píše:Já jsem ochoten se sejít a okouknout to. Ale zrovna jsi si vybral špatnou dobu, protože příštích čtrnáct dní jsem na školení CISCO.
Tak já se za 14 dní ozvu. :)
Subaru Forester SG, 2.0 92kW, 12/2002
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od mišus »

Nezlobte se na mne, ale po tom co to Loga uz po několikátý opakuje už je mi jasný, že se nejedná o problém na motoru(že by vynechával). Kde že to bylo? V AWD?....Já je teda nemusím, ale tohle jim schvaluju. Jak na Leone, tak na Impezei na liberu mám určitý vůle na diferencialech a poloosach a když prostě v koloně nejsem na pedál plynu opatrnější, tak mi taky plus mínus dvakrát cukne jak při akceleraci, tak při sundání nohy z plynu, když jsem hodně citlivej tak to nedělá, nebo ve vyšších rychlostech, tam už vůle znát nejsou, jak se to točí rychleji... Beru to jako vlastnost a holt jsem na pedál opatrnější, přece jen to není traktor. M
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od mišus »

Je to v podstatě přechod do záběru, když motor zacne přenaset pres mrkev sílu, tak díky vulim to není úplně stejnoměrný, má to urcitejch mrtvej bod, kde se ozubený kola nedotýkají, tak i v poloosach nějaký vůle jsou a je pravda, že když se to sečte, tak to nějakej ten milimetr dělá a ten je pak na záběru, nebo ubírání znát. Podlene je to tím. Schválně si to zkuste....Jak jsem psal vejs, dělaj mi to všechny Subaru. (Holt je to už do určitý míry opotřebovaný, jako nový už to nikdy nebude, furt se bavíme o autě z roku 02:) )
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od VDC »

Taky záleží na citlivosti každého soudruha. Co jednomu přijde jako zanedbatelné opotřebení pohonného řetězce, druhému přijde jako děsný cukání. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od mišus »

Tome Réza má 130tisic a Leone má 77tisic najeto. Nemyslím, že to bude hrozně opotřebovaný, ale vůle tam bejt musejí. To by pak bylo jak v Rusku, kde udělali ten stoj tak přesně, bez vůlí, že se netočil...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od VDC »

No tak to ale nemohou být žádné vůle, respektive stav, kdy by se dalo o nějakých vůlích hovořit. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od mišus »

I nový převodovky a poloosy musejí mít určitou vůli

Co jsem rozebíral Leona tam na hlavních kolech direraku tipuju podle ruky (převodovku jsem nerozebíral, nebyl důvod) ani ne jednu desetinu. A bezne, kdyz skládám převodovku a naměří se vůle merkama, tak oni jsou vymezovací podložky jen v urcitejch rozměrech. A když ti to vychází na pět setin do mínusu a dělá se vymezovacka jen desetinova, tak tam holt musíš nechat pět setin vůli, protože když tam tu podložku dáš tam na sobě ty ozubení budou pět setin do plusu( přesah) ,takže zaprvé se ozubení vyjede(drážka od dotykovyho bodu ozubení) a zadruhé to půjde ztuha a co hůř, bude to hodně hvizdat....
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od mišus »

A právě to co píšeš, že se nedá o vulich hovořit to beru jako vlastnost čtyřkolky a holt musím bejt co nejcitlivější;D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od VDC »

Jasný, taky to beru jako vlastnost. Když vlezu pod auto, vezmu za kardan, je tam vůle. Diferák vůle, poloosy, vůle. Ale ve skutečnosti je to v pořádku. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Cukání při mírném přidání plynu/sundání nohy z plynu

Příspěvek od yeti »

Zase se přidám. Mně forester taky cukal (cuká). Přesně ty přechodový stavy, rovnoměrná jízda s lehkou nohou + puštění/přidání plynu. Taky jsem už vyměnil a vyzkoušel kde co. Kabely několikerý, lambda nová, svíčky nový.... Prostě to vypadá jakoby se "moc rychle" zavřela klapka a nešlo tam palivo (benzín i plyn). Vteřinu. Taky jsem si všiml, že když to zrovna dělá, tak rychleji padají otáčky. Když to jede "hladce", tak se otáčky drží a padají zvolna. Jinak volnoběh je OK. Změna hladce/cukavě proběhne s vypnutím a nastartováním motoru.

Taky už jsem si to interně uzavřel tak, že je to vlastnost, ale poslední dobou, aniž bych s tím cokoli zásadního dělal to přestává dělat a vidím, že to auto umí jet úplně hladce. Tak mi, kurňa, vysvětlete, čím to je :-/ Kdyby to bylo mechanický, tak to snad dělá furt, ne?
Už jsem to tu někde psal - jel jsem kurevsky starým meganem a ten jel naprosto hladce >:-&
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“