Servis BALKAR ČB

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Servis BALKAR ČB

Příspěvek od bahamut77 »

A já si říkal, že snad nemůžu být jediný majitel SUBARU v jižních čechách a najednou koukám kolik nás tu je.
u BALKARa jsem byl jednou na diagnostice a protože je mé Legacy 10 let staré, tak mě skoro poslali do pr...
Zaplatil jsem za diagnostiku, kterou snad ani nědělali s výsledkem, že auto je v pořádku a ani na mou radu ať to projedou, že v pořádku není se pouze odkázali na výsledky z diagnostiky a tím u mě skončili.
Od té doby jsem byl již několikrát v AWD a zatím spokojenost. Dobrý feedback má i Boxer Auto v Praze a potom Dobřany, ale já na tu Plzeň nerad jezdím a proto volím raději Prahu.

Doufám, že někdo z Jihočechů tady jede na sraz na Šumavu *_*=*_*
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Servis BALKAR ČB

Příspěvek od GordiK »

Tak já byl u BALKARU na servisní prohlídce - auto tam bylo kupovaný a má servisní historii od Balkaru, tak coby druhej majitel v tom pokračuju (navíc kvůli servisu fakt nebudu jezdit do Prahy nebo Plzně, zatim ještě nejsem skalní subarista... :-) ).

Předchozímu majiteli měnili přední zadní nárazník po bouračce - bílá perleť se asi trefuje blbě - ale ten odstín teda moc netrefili (ale jestli se nemejlím, tak lakýrníka maj externího). Prostě když o tom člověk ví a zaměří se na to, tak jinej odstín je hlavně na slunci vidět...

Já byl spokojen, péče o zákazníka super, ohledně termínu vyšli vstříc - navíc jsem zjistil, že tam dělá spolužák ze základky, takže za mě spokojenost...

Jinak kdyby byl tip na někoho z jihu, kdo Subaru fakt umí, nezlobil bych se. Tak co, mame tu na jihu nějakýho machra?
plukovník

Re: Servis BALKAR ČB

Příspěvek od plukovník »

Po dotazu na pana majitele jr., zda jejich servisní tým je dostatečně zručný a kvalifikovaný, odpověď zněla:

"snažíme se na ně dohlížet".

Tak nevím, jestli je to správná odpověď, nebo špatná...

Každopádně myslím, že je upřímná.
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Servis BALKAR ČB

Příspěvek od CoZmo »

GordiK píše:Tak já byl u BALKARU na servisní prohlídce - auto tam bylo kupovaný a má servisní historii od Balkaru, tak coby druhej majitel v tom pokračuju (navíc kvůli servisu fakt nebudu jezdit do Prahy nebo Plzně, zatim ještě nejsem skalní subarista... ).
to není o tom esli seš skalní subarista nebo nejseš, to je o tom, jestli chceš mít a) auto v pořádku b) až ho budeš prodávat, tak s jistotou, že nebude problém, c) jak dlouho ho vlastně chceš provozovat.

Fakt je takovej, že balkar asi umí Kia, ale se subaru chlapci podle mě asi stejně zkušeností jako Porsche auto nebo kterej koliv jinej servis...prodávaj to, ok, výměna oleje tam asi taky probíhá ale dál bych to nepokoušel. Ono vyměnit díl za díl asi dá leckdo, ale málokdo už přemejšlí nad tím proč tak či onak a proč to či ono...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Servis BALKAR ČB

Příspěvek od GordiK »

@ CoZmo

Ja to vidim asi tak - servis Subaru bude asi na takový úrovni jako servis Skoda/Renault/Nissan atd... Jak říkáš - servisní prohlídku zvládnou, na to jsou školený. Ten výrok, že se snaží dohlížet já hodnotim jako sympatickej - občas bych skoro řek, že nekvalitní práce a šulení zákazníka je záměrem vedení... Takže u novýho/zánovního auta provozovanýho po silnici nevidim problém a uzivatel jako já asi bude spokojen...

Pak tu máme skupinu uživatelů, co Subaru použivaj na to, na co je určený - v terénu, expedice, na "sport"... Tam chápu, že by u 5 letýho auta už mohli při servisu v listopadu nabídnout proaktivně proměřění baterky - protože když je někdo na lesní ceste 10 km od nejbližší civilizace a nenastartuje, tak je to o dost větší problém, než když neodjedu od Kauflandu. V tom máš recht - že zimní gumy maj 4,5 mm mě neupozornili, na budoucí opravy, který diagnostikoval můj mechanik při předkupní prohlídce taky ne, že by bylo dobrý proměřit pětiletou baterku jsen neslyšel... Ale jak říkám - u servisů jinejch značek to z mojí zkušenosti nebylo jiný...

Jinak problém "nezkušenejch" servisů v krajskejch městech maj snad všechny málo prodávaný značky... Před lety se na tátově Quashquai měnilo ložisko v převodovce a v Nissanu na to koukali jak husa do flašky - že přej to nikdy nedělali a že si musi objednak příručku z Prahy - a kolik se těch aut u nás prodalo... Holt jedničkovou octavku umí skoro každej, páč je jich mraky a servis ve škodovce je furt plnej protože servisujou služebáky... U Subaru/Nissanu/Toyoty bylo vždycky ticho jako v kostele - protože se tam objeví jen pár lidí denně...

Nicméně doporučení kvalitního mechanika na jihu je aktuální - ale začínám tušit, že dobrej servis je jen Praha nebo Plzeň...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Servis BALKAR ČB

Příspěvek od sima »

Až teď jsme přečetl story od JanOut na Kia foru ohledně Balcar servisu,tj teda opravdu mazec >:-f
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Servis BALKAR ČB

Příspěvek od CoZmo »

:-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“