Klimatizace - čištění

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od PavelG »

Dneska jsem mezi dvěma bouřkami vymontoval ten kabinový filtr a musím se FHI omluvit (že jsem jim nedůvěřoval), jde to jednoduše podle Albiho rady. Stačí odklapnout bok palubky, sudnat lanko a pak opatrně vyhnout bočnice a stlačit jezdce po obou stranách tak, aby šla schránka vyklopit úplně dolů. Potom je potřeba vytáhnout zadní horní poličku, vlevo je opřená po celé délce, vpravo je zobáček a opět vyhneme bočnici. Pak už jen vytáhnout rámeček a vyměnit filtr. Byl černý až hanba, tak jsem to tam i vyčistil, vystříkal. Budu ho měnit tak 2x ročně, když to jde takhle jednoduše.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od HonzaCZ »

Jojo, taky jsem to v tejdnu měnil, čistil, stříkal antibakteriálním sprejem atd.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1907
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od Fiba »

Forester '99 asi žádný takový filtr nemá nebo se pletu? (Alespoň jsem ho nikde v nabídce nenašel)
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od Tom007 »

u 99 jsem ho marně hledal a nenašel , ůdajně existuje nějaká sada na dodělání , ale nic bližšího nevím . Jinak 2 x ročně čistím sprejem nebo pěnou , rozeberu ventilátor a důkladně vystříkám výměník a nacpu to všude do výduchů. Pach je pryč a rýma taky :supeer:
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od seatik »

Vymena kabinoveho filtru u imprezy 2002 a vyse.Otazka 10 minut

http://subaruparts.com/install/2002iairfilt.pdf
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od quickly »

Protože klimačka v Toskánsku byla v zátěži (zdá se mi, že trochu zasmrádá), tak jsem se rozhodl koupit spray na čištění klimatizace. Bohužel mi Halfords v HK zrušili, tak jsem zajel do Kuklen (HK) do Auto Kelly a koupil jsem si spray tam (1 za 233,-). Po přečtěni návodu jsem zjistil, že to není klasický spray (dá se za sedadla na zem, zapne se vnitřní okruh a sepne se čudlík a zavře auto s běžícím motorem), ale spray s dlouhou hadičkou, která se celá zarve do průduchu , stiskne se čudlík a hadička se pomalu vytahuje - stříká se dovnitř aktivní pěna . Po 20 minutách je možné nastartovat a profoukout klimačku. Vystříkal jsem asi polovinu spraye. Zatím to vypadá velice dobře, ve čtvrtek jedu pracovně do Brna, tak to vyzkouším. Ta aktivní pěna se mi zdá lepší než klasický spray do vzduchu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3137
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od Albi »

ta pěna se podle mne nedostane všude, já bych dal přednost tomu spreji, a nebo kombinaci obojího, když už ... :655:
(jak jsem již psal, já si to nechávám dělat v servise nějakým přístrojem, podobný princip jako ten sprej, asi 20 minut to kouří a nechá se cirkulovat, snad i nějak ionizuje; myslím že to současně vydesinfikuje celý interier)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od quickly »

Albi píše:ta pěna se podle mne nedostane všude, já bych dal přednost tomu spreji, a nebo kombinaci obojího, když už ... :655:
Tak po aplikaci pěny zjistil, že to úplně nění vyčitěné, tak jsem si koupil spray (jak radil DDDD) a po aplikaci musím říct, že vzduch z klimačky je lepší. Ta pěna má výhodu, že zaleze všude v trukách a "jede pomalu", spray zase leze do jednotky. Zmizel i pach od psů. Odteď už jen kombinace :850:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od Doro »

Čištění a výměna pylového filtru u Forestera 2003.... otázká několika minut - střední křížový šrubovák, 7 vrutů ven - odšrubuje se celá přihrádka u spolujezdce, pak se vycvakne obdélníkový kryt před ventilátorem (zacvaklé vespod dole po stranách)....příde na to, bo se to dá udělat i do minuty (dyž se ví, kam šáhnout), ale v servise se dá jistě naúčtovat i 30 min nebo hodina :baseball:
Velmi zajímavé zjištění, dyž sem chtěl měnit filtr, že tam žádný filtr není :670: :670: :670: :655: .
Vysvěltení je jediné - fašista sral i na toto a než to měnit, raději tam nic nedávat (nebo ho v servisu obrali). Tak, či tak, vypovídá to o všem. Já zase ignoroval výměnu, bo mi za celou dobu nic nesmrdělo.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od seatik »

Jak casto se kluci starate o klimu..doplneni,vycisteni,desinfekce a kolik platite? Muzete doporucit nejake servis ve vasem okoli? Co sem se ptal u sebe v Plzni autoriz. servise,chteli za to kolem 3000.- za vsechno,coz se mi zda samozrejme hodne. Pred letem a sezonou bych chtel mit tohle v poradku.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od M.Z. »

My to děláme okolo 1000,-kč, ale máš to kapku z ruky :-)
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od Tomáš1002 »

Dobré téma, koupil jsem si taky ten spray, ale ještě jsem ho nepoužil. Kam se stříká, do výdechu klimatizace nebo někam jinam??
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od quickly »

Já si kupuji spray a pěnu. U pěny je dlouhá hadička, kterou strčím do každého průduchu a pomalu vytahuji za stálého stříkání pěny. takto udělám všechny průduchy až u okna veleze pěna. Za půl hodiny "je čisto" uvnitř trubek. Potom odtáhnu svoje sedadlo k volantu, nastartuji a pustim klimačku na maximum na vnitřní okruh a na gumovou rohožku za řidiče postavím spray a stiknu čudlík, který zaskočí a stále to stříká. Potom ihned zavřu auto a nechám jet motor a klimačku 10 minut. potom se azuto otevře a vyvětrá. Pěnu používám na jaře a na podziim, spray používám vždy s pěnou a když jsou moc cítit psi.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3137
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od Albi »

desinfekci dělám každé jaro (zrovna se chystám; jinak někdy se říká že to chce 2x do roka), tu náplň to chce jednou za pár let ...
jezdím k Tomanovi do Běšin u Klatov, nemáš to daleko: http://www.autoservis-toman.cz/ kdyžtak tam zavolej, maily moc nečtou :-) ), mají tam mašinku jak na desinfekci trubek, tak velkou na vlastní náplň (vyčištění, doplnění, přidává to tam i nějaké mazivo) ...
normální cenu nevím :wink:
Naposledy upravil(a) quickly dne ned dub 24, 2011 10:48 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: V odkazu zrušen středník
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
paaja
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 55
Registrován: pát zář 18, 2009 3:28 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - čištění

Příspěvek od paaja »

Tak jsem na to vlitnul v sobotu take mezi bourkama 8) A jsem zatim spokojen. Dik za rady, jde to fakt lehce. Filtr jsem dal nejaky polsky za 2kila { original za 700 } + sprej od valeo za 230 asi.
Subaru Legacy Outback 2.5i, AT, 2005
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“