Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od Bodyšek »

Taaaak dnešním dnem jsem dodelal OTB které jsem mnel více jak dva mesice rozdelane a uz zase šlape a vsecko funguje Obrázek. Ale samozřejmě aby mne to nenechalo chladným a v klidu a bez investice tak na Forestru SH se mi vysrala lambda aby toho nebylo malo na mne Obrázek. Me stoho uz vazne mrdne. Auto na plyn jede jak z praku a na benzin jak píše Arai se uchlastava-je bohatá směs. Tak ze nová lambda 1.-vyhrevova. Necekal jsem ze bude tak dráha nebo spise predrazena mi prijde. Tak ze mam zas do čeho investovat aby to fungovalo. Se stoho poseru vazne Obrázek. Jsem si vychvaloval jak to vsecko funguje a zase jeb a musi se neco vysrat.

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
vodi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 08, 2018 3:35 pm
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od vodi »

Mám takový obecný dotaz na diagnostiku. Zeptám se tady.
Používám ELM číňana a na chyby motoru je super. Je nějaká podobně jednoduchá možnost vidět i ostatní jednotky (jako u VAGu a koncernu)?
Nebo je to záležitost až značkových (a drahých) diagnostik?
Subaru Legacy 2.0R 121kW '07
Mazda MX-5 1.8 107kW '01
Škoda Felicia 1.3MPi 50kW '98
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3179
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od dracekvo »

mnov píše:Proto jsem navrhoval zkusit to logování. Na benzín to chybu nehlásí a na plyn by tam měl být vidět rozdíl v např. v adaptacích, jak se to jednotka pokouší srovnat.
Logování zkusím. Jen co to hodím zpátky na kola. Budu jezdit nějakou dobu jen na benzín a uvidí se.
Mohl by to být taky už opotřebený vstřikovač. To bych mohl snad poznat, že bych je mezi sebou proházel. Mělo by to snad začít ukazovat chybu na jiném válci.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od podvlada »

Vodi, je možný, že to ta krabka prostě nepodporuje. Ono to je asi přístupný jen přes SSM protokol, no přiznám se ale že tomu moc nerozumím a určitě by víc řekl HonzaCZ, ten s tím má víc zkušeností.
Co by ale řešení mohlo být je "VAG kabel" KKL line nevím jak se tomu říká, prostě USB-OBD modrej koncernovej kabel, kterej to SSM podporuje a v kombinaci s freeSSM by ses měl dostat i do jiných jednotek. Mrkni na wiki ;-) https://subarufanclub.cz/wiki/techdata/ ... face/start
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od HonzaCZ »

Jestli jde o to Lego 07, tak se pomocí SSM2 dostane navíc maximálně do TCU, pokud je to AT. Ostatní jednotky používají KWP2000 a vlastní protokol. Taky se dá povídat přes CAN bus. Zrovna u toho 2007 je to dost komplikovaný a těch způsobů, jak z toho něco dostat, je spousta a žádný nefunguje na všechno. Musí se kombinovat. Nejsnazší (a asi i nejlevnější), jak se dostat k chybám a nějakým základním živým hodnotám je klon Delphi DS150 a "půjčená" origo Delphi aplikace.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od Bodyšek »

Používám už nějakou dobu : Car Scanner Pro - Aplikaci na IPhone + foto. 2 x Čína a ten spodní Wi-Fi jsem kupoval v ČR. A funguje naprosto přesně a dobre Obrázek.

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od HonzaCZ »

Bodyšek píše:Používám už nějakou dobu : Car Scanner Pro - Aplikaci na IPhone + foto. 2 x Čína a ten spodní Wi-Fi jsem kupoval v ČR. A funguje naprosto přesně a dobre .

//uploads.tapatalk-cdn.com/202006 ... f02308.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Jj pěkný, tak nám určitě prozradíš, která aplikace přes to dokáže rozumně komunikovat s jednotkami TCU, ABS/VDC, BIU, airbagy a podobně, a vyčítat a mazat v nich chyby. 8-?
Neříkám, že by to nemohlo jít, zejména u aut s CAN bus, ale zajímá mě, čím to teda děláš. Car Scanner Pro umí načíst chyby třeba z ABS, TCU?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19120
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od hamoun »

on si jenom neprecetl, o cem pisete ..diagnostika jako diagnostika .. netrap ho :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od HonzaCZ »

hamoun píše:on si jenom neprecetl, o cem pisete ..diagnostika jako diagnostika .. netrap ho
No ne, tak třeba to ta appka umí. Však pro Android je taky jedna, co přes obyčejný ELM327 umí načítat data z všeho možnýho, přes CAN bus. :-) V době CAN busu je to jenom o tom koncovym softwaru a komunikaci zvládne fakt i rozumný ELM dongle. =)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od Bodyšek »

HonzaCZ píše:Jj pěkný, tak nám určitě prozradíš, která aplikace přes to dokáže rozumně komunikovat s jednotkami TCU, ABS/VDC, BIU, airbagy a podobně, a vyčítat a mazat v nich chyby.
Neříkám, že by to nemohlo jít, zejména u aut s CAN bus, ale zajímá mě, čím to teda děláš. Car Scanner Pro umí načíst chyby třeba z ABS, TCU?


No nejsem žádný itak nebo software mág nebo profik ale mne to pro ten základ a prověření auta stačí na cesty a sebou do kabely Obrázek. Vše co si zvládnu opravit -vyměnit,vyřešit,udělat sám tak auta do servisu nedávám. Protože na to nemám a moje důvěra vůči servisum je strašně malá. No podle mne jo,tady ty základní jako vyčíst chybí -vymazat stim delam normálně běžně. Pořad to aktualizují tu verzi Pro a je celá pocestena CZ. Torque mi přijde nestabilní hlavně takové jednoduché. Tady co si nastavis tak funguje.


https://www.carscanner.info


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Pomoc. Svití kontrolka OBD a bliká kontrolka tempomatu

Příspěvek od Bodyšek »

hamoun píše:on si jenom neprecetl, o cem pisete ..diagnostika jako diagnostika .. netrap ho

To mas pravdu hamoune ale není na tom nic špatného sem přidat něco co muže pomoct druhému a ne zrovna tobě ObrázekObrázek. Jenom jsem chtěl říct ze Čína funguje hůř nez ten origo co jsem koupil v ČR s Wi-Fi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“