Zatočil jsem s hlukem :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od barts »

Možná si to spíš blbě akorát pochopil s tím aktiv vs pasiv. I velky dřevěný bedny můžeš mít aktivní do kufru. A řekl bych pro normálního smrtelníka je to naprosto dostačující. Ten pod sedačku má akorát menší výkon protože je prostě menší.
V jednom autě mám v kufru aktiv v dřevěné bedně 400W a basuje to už dost až už z toho bolí hlava při vyšší hlasitostí dlouhodobě a kufrové dveře vibrujou tak že obraz už je rozmazanej přes sklo.
Chceš fakt velký basy kup velkou aktiv bednu do kufru
Chceš aby byly prostě nějaký basy a hrálo to akorát kup pod sedačku.
Samozřejmě zesik a pasiv sub u nějakýho obr výkonu jsou nejlepší a taky už není jiná možnost ale to asi není tvůj případ
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od K25 »

spm píše:Mne to "cernidlo" (je to butylkaucukovy tmel) z rukou a tech veci co jsem opatlal slo v pohode umyt benzinem
Ano, máš pravdu, možná jsem to napsal blbě a měl jsem tu svoji myšlenku víc rozvinout.
Takže pro všechny: ono to samozřejmě do jisté míry tím benzínem očistit jde. Jenže pokud máte téměř jednolitou, silnou housenku tmelu po celém obvodu dveří, protože ten jak na potvoru drží víc na dveřích, než na igelitu, tak je z mého pohledu lepší obětovat na začátku celé akce trochu času a dveře si důkladně od tohoto tmelu očistit. Ale aby člověk tohle množství tmelu odstranil hadrou a benzínem, tak jich použije strašné množství, nicméně i tak mám pocit, že než by to tímhle způsobem odstranil, tak to spíš zešílí. Ono stačí někde malinkatý kousek, který v zápalu boje přehlédneš, nalepí se ti na rukáv a ty ho mezitím rozneseš po polovině domácnosti, nevědomky jako tenhle koronavirus. Podle mě je lepší mít před začátkem prací dveře důkladně zbavené tmelu, než se potom celou dobu kontrolovat, jestli jsem se někde nedotkl. Toť má myšlenka.
Filipkooo píše:Ještě by mě zajíval váš názor na "nezadělávání děr ve dveřích" (víc info v přiloženém obrázku), nějak se mi to nezdá
Tady bych souhlasil s tím, co napsal Pietro nademnou. Hlavním důvodem proč se přelepují díry v plechu je snaha zamezit tzv. akustickému zkratu, kdy je potřeba oddělit od sebe prostor před a za membránou reproduktoru. Pán co ti radí na FB možná píše ze své zkušenosti, ale určitě neviděl dveře na tvém autě. Legacy/Outback BP má mezi přední stranou reproduktoru a tapecírunkem znatelnou mezeru, což znamená, že pokud polepíš místo plechu až tapecírunk, tak stejně nenastane situace kdy oddělíš prostor před a za reproduktorem. Reproduktor v tomhle případě bude vlastně pořád uvnitř ozvučnice a nikoliv na ní, tak jak to má správně být. Já si při techto úvahách pomáhám reproduktory co máme všichni někde doma, tzn. tou uzavřenou dřevěnou bedýnkou ze které jde zvuk. :-)
Pán by měl možná pravdu za situace, kdy by se ten reproduktor montoval až na tapecírunk, ale nikoliv pod něj.

Nicméně já u Subaru s bezrámovými dveřmi pořád vidím jeden problém a to je mezera kolem dveřního skla. I když polepíme díry v plechu, tak pořád tam máme tu mezeru nahoře a vlastně pořád nemáme tu uzavřenou ozvučnici. Ale nevím jak velký je to problém.
pietro235 píše:Ale na druhú stranu aj tak ide časť zvukových vĺn pod tapacír. musel by sa spraviť nejaký medzikus okolo repákov čo by vytlmil miesto medzi reprákmi a tapacírom. aby sa nedostávali zvukové vlny pod tapacír.
Řešením by měl být takový kroužek:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BlNthHGTYrM[/youtube]

(nefunguje mi odkaz na youtube s přesným časem, takže doporučuji přeskočit na čas cca 1:18)

Já to udělal tak, že jsem si nastříhal pásky akustické pěny a ty jsem pak po obvodu reproduktoru přilepil tavnou pistolí.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od K25 »

Já myslím že diskuze aktiv (vše v jednom pod sedačkou) vs. pasiv (dřevěná bedna v kufru) se točí kolem toho, že člověk za stejné peníze dostane lepší zvuk (víc basů) z té bedny v kufru. Tečka.
pietro235 píše:Možno kvôli výduchom kúrenia/topení na nohy či na zadné sedačky.
... aby nešiel horúci vzduch priamo na ten zosilňovač ale len dozadu.
Tohle by mě taky trápilo. Ale SW zatím nemám na pořadu dne, takže nevím jak to vlastně pod tou sedačkou vypadá.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od suubaru »

Filipkooo píše:Tyjo, hezky se to tady rozhýbalo.
Ještě by mě zajíval váš názor na "nezadělávání děr ve dveřích" (víc info v přiloženém obrázku), nějak se mi to nezdá díky!


zadělat díry, jinak je snaha vytvořit "box" marná. Pokud bude prostor před a za membránou spojený dírami, bude to méně hrát v basech, akustický zkrat.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od VDC »

pietro235 píše:
Možno kvôli výduchom kúrenia/topení na nohy či na zadné sedačky. Kolega chce dať zosilovač pod sedadlo spolujazdca a kupoval nejaké plastové nadstavce - predĺženie na pôvodné výduchy kúrenia, čo sú pod sedadlom, aby nešiel horúci vzduch priamo na ten zosilňovač ale len dozadu. ali
Nijak to nezasahuje do výdechů topení. Pod tou sedačkou je místa tolik, že se před woofer vejde ještě hasící přístroj. :-)

Já nejsem žádnej hifista a nedokážu posoudit kombinaci zesilovač/ pasiv. Ale moc si nedokážu představit, co by to mělo dělat víc, než to dělá. :-) Basuje to jako blbý, že to mám stažený tak na půlku, aby mi nepraskly uši. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od námořník »

Mám taky v Levorgu aktivní subwoofer pod sedačkou spolujezdce a jsem spokojenej. Je potřeba taky koukat na velikost, aby se tam vešel. U Levorga tam zas tolik místa není.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
summerblue
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 21, 2019 10:19 am

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od summerblue »

spm píše:Mne to "cernidlo" (je to butylkaucukovy tmel) z rukou a tech veci co jsem opatlal slo v pohode umyt benzinem
Nejlépe technickým lihem. Ono bacha, až budeš lepit nové odhlučnění, rozvalečkované lepidlo se také lepí všude.
jane birkin is the bastard
Uživatelský avatar
dwayne
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: sob bře 14, 2020 2:12 pm
Bydliště: Brno

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od dwayne »

Ať hledám jak hledám, lepší téma jsem tu k odhlučnění nenašel, tak se omlouvám za trochu nekro :-)

Uvažuju o utlumení celého Forestera SG (kvůli hudbě), máte s tím někdo zkušenosti, pomůže to, nebo je to kvůli tvaru nesmysl? Dá se to rozumně dělat i svépomocí? V Ahifi to dělají za 30 tisíc nebo víc, což mi přijde už fakt hodně.

Viz.
https://www.ahifi.cz/subaru-xv-odhlucne ... ktoru.html

Dík!
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od pufko »

Urob si svojpomocne, lebo za 30000Kč ti tam dajú tolko toho že si budeš myslieť že ti odišli tlmiče....
Vyber si také pláty, čo nie su ani hrubé a ani ťažké, taký kompromis, si myslím že do 5000Kč sa zmestíš určite.
Odkial ti ide hluk počuješ, najviac vždy od kolies
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od mnov »

Pořídit so Forestera SG kvůli poslechu hudby, to je nápad. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od petr »

v SG se poslouchá meluzína a né hudba , to by musela být aparatůra jak prase aby to přehlušila
Uživatelský avatar
dwayne
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: sob bře 14, 2020 2:12 pm
Bydliště: Brno

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od dwayne »

mnov píše: pon říj 24, 2022 10:24 pm Pořídit so Forestera SG kvůli poslechu hudby, to je nápad. :-)
Hehe, to jo no. Pořídil jsem ho na jiné věci samozřejmě, ale trávím v něm tolik času, že bych si to chtěl ještě trochu zpříjemnit...
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od barts »

Jakoby taky jsem za doporučení udělej si to sám. Když už né celek i s hudbou, tak aspoň odhlučnění. Odhlučnění je totiž ta práce která není náročná na zkušenosti ale prostě je to obyčejná zdlouhavá práce .
Návodů je všude plno, ale samozřejmě zaleží jak si na tom s časem. Minimálně začni dvěřma tam jde ten rozdíl doopravdy poznat. Alejako extremní ticho ve Forestru asi nikdy nebude :-) . Takže bych spíš šel po tom udělat to tam kde se bude dělat hudba.
Osobně doporučuju variantu "basic" komponentní reproduktory s výškama vepředu. Kvalitní aftermarket radio a subwoofer pod sedačku a už to bude hrát uplně jinak.
Ale na dálnici asi nepomůže vůbec nic :-DDD . Nebo jo..nejezdit tam >:-& ;-D
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od pufko »

Ak na zvuku šetrili tak ako u európskych Legacy Outback BL/BP, tak ako prvé treba vymeniť rádio, je tam 1DIN VDO, alebo 2DIN Kenwood a za ten Kenwood by som ruku do ohňa nedal určite, to bude po stránke zvuku rovnaká tragédia ako v Legacy.
Repráky to isté, keď šetrili v Legacy, tak u Forestra sa po vrecku určite nebuchli
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Lefie »

Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“