Zatočil jsem s meluzínou :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od K25 »

Na svým veteránovi mám taky pomalý okna a horší je to u těch míň otevíraných vzadu :686: . Pokud vládnete angličtinou, tak se dá ve světě najít, že to není nic neobvyklýho. Často tam zaznívá jako příčina zatuhlý mazivo, určitě ve dveřích bude i vlhko a prach. Takže by možná pomohlo nějaký promazání toho mechanismu oken (kam se člověk trochu dostane), ale přesto tam všechny ty nečistoty zůstanou, proto to asi ideální nebude. Jako lepší cestu bych viděl to celý stahování vybrat, vyčistit a znovu namazat :655: . Otázkou potom je, jestli by to amatér uvedl do původního stavu, aniž by utrpěl psychickou újmu. Toho se trochu bojím :845: .
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Kamile to by teda amatér dohromady nedal. Už nikdy. :-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

nestraš :845:
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od K25 »

Jsem si této eventuelní nepříjemnosti plně vědom :845: .
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

BTW řešil to někdo, kolik cca stojí komplet stahovačka do předních dveří? Jestli se vyplatí o tom uvažovat nebo ne. Jsem línej to hledat... :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Nevyplatí, na té stahovačce se nemá co pokazit. Starší bude ve stejným stavu, jako máme v autech a nová jedině originál a to vůbec nechci vědět,co to stojí... :-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Já si taky právě myslím. Starší nemá smysl, to bude stejný a jinak je to prostě motůrek, kterej buď jde nebo ne...?

Jako už jsem si na to zvyknul, ale je to bolístka... Fakt to vypadá jak když to tam nedojede... :-)

Spíš je mi divný, že např. když prší, tak to jezdí snáze. Jakoby to ta voda "namazala" a líp to klouzalo. Ale přijde mi, že to okno fakt trochu víc dře o tu vnější gumu, je zbytečně fest. Ale třeba to tak má být, nemám porovnání...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Já si myslím, že problém nebude v mechanismu stahovačky jako takové, protože si fakt myslím, že se na tom nemá co podělat , s vyjímkou motůrku, ale že bude problém v seštelování těch vymezovacích čudlů, který se starají o to aby okno těsnilo.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

No jasně, motůrek buď jde nebo nejde. No tak zkusím někdy někde vystudovat, jak to seštelovat. Vím, že sem někam dával někdo odkaz na Imprezu a vypadalo to, že je tam toho docela dost těch šroubů... :-)

Spíš mi šlo o to, jestli je to obecná nemoc Forynů nebo ne, abych to neřešil zbytečně...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Určitě ne Forynů, všechna Subaru bez rámových oken mají to štelování a stahování udělaný stejně. A to štelování není vůbec nic jednoduchýho. Osobně bych se do toho nemontoval, doku by to fungovalo. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

VDC píše:Osobně bych se do toho nemontoval, doku by to fungovalo.
To je i moje idea... :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Draconics a jak jsi nakonec vyhnal meluzínu?Svěrkym? :-) Já to zatím zkusil jen ručně přihnout,zatím to zmizelo,ale nedávám tomu trvání,ještě jsem to řádně netestnul,navíc mě to fičelo okolo trojůhelníku jen docela málo a až nad 80 spíše okolo stovky a víc.
K rychlosti pojíždění oken-mě to jede teda parádně a nakonec i kdyby pomaleji,je mě to jedno,k čemu je mě extra rychlost pojezdu,když pak stahovačka rupne.Tím nechci říct,že je to spojitá věc,ale třeba je takové to akorát tempo pojezdu skel lepší,vůči namáhání mechanismu,hlavně počáteční záběr,i když ano vše je o konstrukci,techn.řešení a bytelnosti.
Teď bych kecal,jestli se to nezlepšilo,když jsem zrovna ručně svěrkoval trojůhelníky a následně zkoušel posuv oken víckrát sem a tam.Protože pak jsem se na to soustředil a dřív mě to přišlo,že to jelo pomaleji a najednou to docela letí rychle nahoru,možná se to rozhýbalo.Ale jak říkám,toto je lepší neřešit a je mě to jedno,hlavně když to jezdí. :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

Protože dneska odpo bylo ažůro, asi 3 x jsem otvíral a zavíral šíbr a rychlost je uspokojující. Okna taky v poho. To by musel příjít hódně rychlej slejvák abych nestihl zavřít nejaký okno. Hlavně že se zavře a dovře. U imprezy mě párkrát naslzela nějaká voda dovnitř, protože okno se muselo dovírat na 2x i 3x. U spolujezdce teda, u řidiče v poho.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

sima píše:Draconics a jak jsi nakonec vyhnal meluzínu?Svěrkym?
Jj, stejně jako tu psal autor. Chystal jsem se původně na vycpání gumového těsnění, ale tohle mi přišlo jako zajímavá možnost, co zkusit a nestojí to žádný čas ani materiál. A pomohlo to. Foukalo mi to stejně jako tobě - cca od 80 km/h a víc, hodně nepříjemné to bylo zejména, když do toho ještě foukal vítr. Nevím, jestli se mi to zdá, ale teď to zase trochu slyšet je - možná jsem to udělal málo, nechtěl jsem to přehnat, tak možná to bude potřeba přihnout víc... Ale pořád je to nesrovnatelně lepší oproti stavu před...
sima píše:K rychlosti pojíždění oken-mě to jede teda parádně a nakonec i kdyby pomaleji,je mě to jedno
Kua, jestli jsem fakt jedinej, tak mě to bude štvát. Já si nemůžu pomoct, ale jezdí to fakt strašně. Když běží motor, je to celkem OK, bez něj je to o půlku pomalejší - což by asi poukazovalo na baterii... Občas se při pohybu oken ozývá i lehké skřípání a jsou jakoby odřená (škráblá) - za sucha. Když prší, okna jezdí znatelně rychleji. Mám prostě podezření, že to moc dře o tu vnější gumu.

Rozhodl jsem se to neřešit, dokud to bude fungovat, ale určitě se na nějakém srazu mrknu na ostatní pro porovnání. Předtím jsem měl Octavii I a bylo to znatelně rychlejší, stejně tak i našich bojových vozidel (2x Peugeot Partner, Fiat Ducato, Kia Sorento), tatíkovo Kia Ceed. Nemluvě o stovkách dalších aut, která mi na firmu jezdí na instalace. Porovnání mám opravdu dost - jenže jen s jinými značkami a ne se Subaru. No nahlodalo mě to zase, až skončím v práci, nahodím na mobilu stopky a jdu měřit.

Třeba střešní okno je naprosto v pohodě, to jezdí krásně, ještě líp než u Oktávky. A u Forejse mi zadní jezdí rychleji než přední...
Uživatelský avatar
Tis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 68
Registrován: sob bře 14, 2015 4:53 pm
Jméno a příjmení: T V

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Tis »

Přidám se a jsme dva. okna jezdí děsně pomalu. I na Saabu 94 je rychlost min o 50 % větší. Navíc mi vadí skřípění skla jako by se dřelo pískem. Zkoušel jsem otřít ty sametky ale nijak se to nezlepšilo. Narhuji změřit stopkama rychlost nahoru/dolů, přední/zadní - tzn časy pište 1/2,3/4 a to s běžícím motorem. Bez motoru je to hodně o tom kdo má jakou baterku :-)

Legacy 2,2 98 Moby
Justy 1,2 4WD -91 Lentilka
Legacy 2.0 -98 Džezva
T5 2,5TDI Váleček
Forester 2.0 -05 Buldok
Saab 900 II Turbo -94 Berta
VW Caddy 1.6 -05
VW různé
Opel Vectra 2.0Di -98
BMW 318 Combi -90
BMW 318 -89
Opel Senator 3.0 -89
Š120 -88
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“