Zatočil jsem s meluzínou :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od mari75 »

Šraňky se buď zvedají a nebo padají
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Taky na čudly používám kleště, takové stíhlé dlouhé čelisti, na konci zahnuté. Mám je nabroušené do špičky. Krásně se zastrčí pod každý čudl. Princip jaký popisuje Drakouš. Kromě toho jsem si u číňanů koupil sadu plastových pajcrů, ale ty kleště fungujou líp.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Dracu díky za nabídku čudlů,možná toho využiju,buď obálkoj,nebo tam jezdí Jára 50,ale přijde mě s takovou prkotinou blbé někoho otravovat,nejdřív se teda podívám,kde co mají,ten odkaz na autokelly už je nefuknční,ale to nevadí.No do ČB včil cestu nemám,ale o víkendu jedu k Sázavě,nebudeš jí splavovat čistě náhodou? ;-D Dracu vazelínu jsem dal co jsem našel momentálně v garáži,ve spreji,nějakou bílou,buď od bravenu,nebo nějakou spešl dojčland "lodní",fakt nevím.Použij tu svou,když se ti osvěčila.Taky jsem to stříkl nejdřív wd,tu kolej kolem jezdce,to už nechám na tobě,já s wd nemám problém,na takové to předčištění.
Jo a kontakty spínače okna jsem taky ošetřil,jsou totiž měděné a maličko mě přišla na nich mírná oxidace-klasika mikro zeleň.Mě se totiž už stalo 2x že okno nešlo otevřít vůbec,pak zčistajasna šlo,přitom blok oken jsem zapnutý neměl.
Ty kleště znám,ale sám je myslím ani nemám,musím mrknout do garáže.Jen chápu využití kleští na plastech podběhů i jinde kde to jde,kde je čudl vidět,či se k němu rozumně dostanu ale tu při sundávání tapecu dveří?Tam je to fakt hodně na fest ty čudle,no snad bych se se tam kleštěma dostal,po načnutí,odehnutí tapecu dveřím,věřím vám...Máte ale pravdu ty kleště se vždycky hodí,moc dobrá věcička =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od RadekN »

garmont píše:U mého "američana" mi děsně táhlo přes okna - už od cca 40km/h začal větrný koncert který byl dost nepříjemný.
Po pročtení pár zahraničních fór a taky po konzulatci s KutilemTimem jsem se pustil do nápravy.
Problém je v tom , že mizerně těsní guma která se dotýká skla okolo těch malých trojúhelníků na kterých drží zrcátko. Ten malý trojuhelník jsou vlastně dva plechy obalené gumou - jen pro zajímavost nový ten trojuhelník vyjde na cca 2500,-
Celá náprava spočívám v tom že je třeba ten trojuhelník jakoby stlačit k sobě aby opět těsnila guma okolo skla.
Postup : z …
Díky za tip - ani jsem to neodstrojoval, stáhl na 2x svěrkou a meluzína je pryč ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

VDC píše:Taky na čudly používám kleště, takové stíhlé dlouhé čelisti, na konci zahnuté. Mám je nabroušené do špičky. Krásně se zastrčí pod každý čudl.
Jasně, to jsou moje nejpoužívanější kleště, ale je to něco jiného než jsem popisoval. Ty asi myslíš tyhle:

Obrázek

Já měl na mysli něco takového, ale ploché - ne zahnuté. Jsou tak 40-50 cm dlouhé...
Obrázek
Obrázek orientační, nemůžu najít ty, co myslím a jsem línej jít na dílnu to vyfotit B-)
sima píše:No do ČB včil cestu nemám,ale o víkendu jedu k Sázavě,nebudeš jí splavovat čistě náhodou?
To bohužel ne, jinak bysme předali čudly a něco popili, ale o víkendu točíme prase u kamaráda na zahradě, bude tam pár sudů a tak, máme již tradiční 18. ročník hromadné oslavy nás všech květňáků. Takže pak se budu tejden dávat dohromady... :-)
sima píše:Jen chápu využití kleští na plastech podběhů i jinde kde to jde,kde je čudl vidět,či se k němu rozumně dostanu ale tu při sundávání tapecu dveří?Tam je to fakt hodně na fest ty čudle,no snad bych se se tam kleštěma dostal,po načnutí,odehnutí tapecu dveřím,věřím vám...
Nn, opravdu stačí tapec kdekoli lehce odehnout. Kde je díra na menší prst, tam strčíš i ty kleště. Vyskočí to úplně samo, lehce, bez poškození čehokoli (když si dáš tu práci obhlédnout terén a dáš kleště na správné místo). Ta páka je k nezaplacení, je to asi stejně namáhavá činnost jako lusknout prsty... :-)
sima píše:Jo a kontakty spínače okna jsem taky ošetřil,jsou totiž měděné a maličko mě přišla na nich mírná oxidace-klasika mikro zeleň.Mě se totiž už stalo 2x že okno nešlo otevřít vůbec,pak zčistajasna šlo
Taky už jsem řešil u spolujezdce, opraveno během 5 minut (vyndání a rozebrání spínače)... :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Aha tak to já myslel ty zahnuté,nejlíp je mít oboje,uplatní se i ty rovné,jak kde.
Tak si bečkový víkend Dracu užij,dodatečně vše nej =) My máme tradiční XV(sraz xantia clubu).Bývá to taky hodně náročné.
Vidím,že jsme řešili stejné problémy,i ten spínač =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od mari75 »

Taky díky za nápad s přitlačením trojúhelníku svěrkou,použil jsem karosářskou svěrku a trvalo to tak max.5 minut (*_^) |,,,, !Taky se vám odchlipují ty černé lišty ve dveřích jak vyjíždí okno?A jak to řešíte?Mě to celkem štve,jak to odlézá+při dešti musí do dveří napršet.No a taky mám kvůli tomu poškrábané sklo ve dveřích řidiče :-/
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Jo Petře, myslel jsem tyhle zahnuté kleště. Jen ty co mám, mají ještě více zahnuté a delší ty špice. Na všechny ty čudly je to báječný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Okno začlo jezdit opět pomalu a co víc,začlo i stávkovat,musím mu někdy pomoci rukou,nechce se mu nahoru.Otevření dveří na to nemám vliv.Takže ho momentálně nepoužívám,bude se to řešit.Co ale moc nechápu,že po namazání jezdilo dobře a za dva týdny se vše vrátilo,či ještě hůř.No uvidíme.
Jinak přikládám jak mě chodí ostatní okna,dracu hlavně pro tebe,ty jezdí jak po másle.Takhle by to mělo fachat...
http://simasubaru.rajce.idnes.cz/Stahnu ... 1-4858.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

Tak takhle mi to chodí. Možná šíbr je o fous pomalejší.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od mari75 »

Jelikož mám urvané packy na okenních lištách předních dveří a už mě to začíná celkem štvát,tak bych se chtěl zeptat,jestli se dají použít z SF na SG! Řešil tady někdo výměnu těch lišt? Dík za názory a poznatky
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Jelikož okno spolujezdce už nechtělo dojíždět,demontáž a vyčištění motorku.Plný bordelu,nějaká rez.Šlo to dost těžce rozdělat.Zatím to šlape jak má,jen otázka jak dlouho to vydrží,Dorovi se problém po čase vrátil(tady už nastává nutnost jiného řešení-repas).
Díky Dorovi za inspiro a fotky (*_^) |,,,,
Pro info:cena nového motorku na forejse 3-6000,dle typu,další podrobnosti jsem zatím vědět ani nechtěl.
Já sehnal od Vrťase starší,ale nebyl to spolujezdcův,ale řidičův,stane se,nechávám si ho když už tak je do foroty.Vůbec to nevadí,páč ty řidičovy se prý kazí furt(logicky) a věčně nejsou,kdežto spolujezdcovy jsou k mání.Vrťas je fakt rychlý a ochotný dodavatel =)
Plast cvočky měli na objednávku tady ve valmezu v jednom obchodě-polsko 10 kusů-120 kč,k nerozeznání :-)
Jo a tu pro inspiro jsem dohledal jedno video,dost nám to pomohlo:
https://www.youtube.com/watch?v=ro2qZvR ... 645.755696
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od yeti »

Chystám se doladit obě přední okna (po výměně kvůli STK >:-& ), ale jsem z toho postupu "volaaký zmetěný". Mám tu vytištěnej ten návod, ale ať se na to dívám jak se dívám, nerozumím tomu :-/ Než rozeberu půlku auta, rád bych věděl co mě čeká =)

Potřebuju jednak nastavit horní polohu okna kousek níž (doraz) a potom kousek oknem pootočit aby se srovnala rovina okna s těsněním. Fakt podle toho popisu netuším co mám kde utáhnout, povolit a pohnout... ::-(((
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Aktuálně nejčerstvější zkušenosti s laděním okna má SPM. Ten by ti měl být schopen poradit, až se všimne. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od spm »

Ja si vsimnul, jenom tu nemam moc vybaveni abych hledal fotky :-) jestli to nejak moc nehori, tak do me drbnete pristi ctvrtek, to bych snad uz mel byt doma a dohledam co jsem s tim vyvadel :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“