Zatočil jsem s meluzínou :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Já bych neřekl, že to jde ztuha, ale jezdí to prostě pomalu... Musím to při nějaké příležitosti porovnat s jiným Forejsem SG, jestli je to normáln nebo ne. Ale dobrý tip s tím mazáním, asi na to radši mrknu.

Spíš mi přijde, že jsou přední okna dost podřený a taky že jsou docela zbytečně nalepený hodně na tu vnější gumu. Možná bude potřeba to poladit. Ale tuším, že Nejvyšší to tu někde už psal, že když to funguje, je lepší se do toho nehrabat. Páč to štelování je prej nějaký až moc sofistikovaný a kdo to nikdy nedělal a neumí to, spíš to rozesere... :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

No to řidičovo sklo jsem měl na impreze doškrabaný celkem dost, na forejsovi ne. A nahoru dolu jezdí všecky okna stejně, neloudaj se, včetně šíbru. A okno mi pofukuje jen velmi zřídka a to pouze tehdy, když je venku čerstvý vítr a to jen z určitýho úhlu, takže to neřešim a řešit nebudu. Větroplach nejsem.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Nemmo »

zdar, můžete mi někdo poradit, jak sundat ten vnitřní kryt s reprákem? A vůbec, jak rozebrat dveře? Mám ten dar, všechno ulomit.... :-/
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Tím plastem myslíš reprák pod tapecírunkem v plastu se třema dírama? Tapec se sundá jednoduše, obecně je chycený na plastových čudlech - příchytkách a většinou ještě přišroubovaný dvěma (někdy více) šrouby v místech madel. Stačí používat hlavu a cit v pazourách než hrubou sílu a když něco nejde a drží, radši si tam posvítit a v klidu se podívat než za to začít lomcovat jak smyslů zbavenej... :-)

Měl jsem to na Forejsu už sundané taky a bylo to fakt easy. Ale tím, že to dělám týdně u několika někdy i desítek aut, už si nevybavuju přesně, jak to tam bylo. Snad se nepletu, ale myslím, že u Suba jsou jen dva šrouby a zbytek už jen nacvakaný na plast. příchytkách.

Jinak dobrá rada - než to budeš sundavat, nech auto ideálně několik hodin ve vyhřívané garáži. Při zimních teplotách jsou plasty zkřehlé a mají tendenci praskat - a to mimo jiné i ty plastové příchytky.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Jo a samozřejmě po uvolnění tapecírunku si dej pozor na případné kabely (od ovládání oken, osvětlení pokud je apod.) - nejprve je odpoj, abys to náhodou neutrhal... :-) A samozřejmě taky vyháknout lanko od madla otevírání dveří.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Tady to asi bude vidět (nekoukal jsem na celé, jen jsem to bleskově proklikal).

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qCrQERLrOJg[/youtube]
lukeb
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 143
Registrován: čtv led 22, 2015 6:36 am
Bydliště: Brno

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od lukeb »

Rekl bych, ze myslel ten cernej malej trojuhelnik u zrcatka kolem kteryho fouka. Nekdo v nem ma reprak. Taky by me to zajimalo.
US OTB 03 2.5 AT
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

To mě napadlo nejdřív taky, bývá v něm u vyšších výbav výškáč. Nicméně vzhledem k tomu, že ten plast se fakt jen vytáhne směrem od dveří ven do interiéru (nejsou tam tuším ani dokonce příchytky, ale jen prostě dva "trny"), na to by se snad nikdo neptal... Navíc Foresterů s výškáčem moc nejezdí, tedy ne z výroby... Ale on vlastně ani nenapsal, na jaké auto se ptá... :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

SG XT se na západ od našich hranic prodávalo v základu s výškáčema. Aspoň v Německu uváděly 6 repro a už jsem je tam viděl.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
siezer
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: pon bře 24, 2014 7:23 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od siezer »

Mám 6+1, ale subwoofer v kufru nehraje a nenašel jsem čím to může být. Takže mám jen 6 hrajících repro >B-) Výškáč je jen nacvaklý a překrytovaný. Přikládám noční fotky.
Meluzínu jsem vyřešil zmáčknutím trojúhelníku svěrkou přes prkýnka.
P.S. je ze západu verze Comfort Winter paket
Přílohy
P1030848.JPG
P1030843.JPG
P1030847.JPG
Forester 2,0X 116kW MY2006 LPG
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Nemmo »

jo, díky moc, myslel jsem ten výškáč, co je tu na fotkách ....Forester SG..na tom trojúhelníku na předních dveřích, budu měnit zrcátko, tak bych rovnou zkusil tu fintu proti foukání
...jo, u těch dveří jsem měl všechny šrouby venku, jen to tam pořád drželo , na můj vkus, moc fest a bál jsem se něco urvat
...krom toho, mám pocit, že tou malou prasklinou v trojúhelníku se dostává bordel do stahování, který jde fakt ztuha (motůrek se hodně trápí, tak bych to rád promazal a vyčistil...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od spm »

Na Outbacku jsou ty šrouby 3, jeden schovanej v klice a druhej pod ovládáním stahování oken. Tak jestli ti tam jeden někde nezůstal :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Nemmo »

....snad ne, až se zvednou teploty a pojedu na chatu...a bude hezky...tak učiním 2nd pokus :-D
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Nemmo píše:stahování, který jde fakt ztuha (motůrek se hodně trápí, tak bych to rád promazal a vyčistil...
Tak to dej pak vědět, jak to dopadlo + fotodokumentaci. Stahování mě trápí taky. Zadní okýnka v pohodě, přední u řidiče jde o něco hůř a taky je místy podřené (nejspíš tam bude nějaký bordel), to u spolujezdce chodí nejhůř a občas i jakoby skřípe. Akorát jsem se zatím nedokopal to zavézt na dílnu. Holt až bude teplejc...
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od ybrcek »

mě wokno u řidiče skřípe šíleně :(a meluzínu hlásím taky, akorát se bojím že bych to mohl domrdat
budu čekat na fotodokumentaci
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“