Zatočil jsem s meluzínou :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od yeti »

Dík, já myslím, že to do čtvrtka vydrží :-)
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od alky »

Tak to zde trochu oživím, měl jsem též meluzínu, co jsem se s tím nazlobil, všelijak podlepoval těsnící gumou..no, a pustil jsem se do toho jak udělal garmont.
Je to otázka 5 minut, a to vážně. Pár fotek před a po.
Přílohy
IMG_20190419_112533.jpg
IMG_20190419_113338.jpg
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5158
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

pořád jsem nechápal co se tu řeší s tou meluzínou , u starého SF mi to vlastně nikdy nedělalo nic kupodivu , teď u toho SG už vím co to je ta meluzína :-D ono celkově mi nějak to auto přijde hlučnější než staré SF, nejde ani o motor , ten je tichý, ale o ostatní zvuky, možná to bude i gumama tak to řešit zatím ještě nechci a uvidí se co udělají jiné gumy , ale jednak ta meluzína, pak jakoby celkově nějaké horší odhlučnění, hluk od pneu nebo možná i ložisek , přijde ni to celkově takové hůř odhlučněné, těžko to popsat , takové plechovější, i třeba při zavírání dveří a tak podobně, štěrk mlátící do podvozku je taky daleko víc slyšet :-/ celkem mi ta větší hlučnost leze na nervy , hlavně ten svistot ten musím pořešit , jak by to nemohli udělat jako třeba v outbacku , tam je to uplně jíný level , ale i ten starý SF 2001 je co se týká utlumení o dost dál , to mě trochu nemile překvapilo
zvenčí ten SG vypadá o dost líp než SF , ale ten interiér a hluk teda žádný pokrok , spíš krok zpět , včetně materiálů , hlavně potahů sedaček to je dost tragedie
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od mišus »

petr píše: pát dub 15, 2022 10:45 am pořád jsem nechápal co se tu řeší s tou meluzínou , u starého SF mi to vlastně nikdy nedělalo nic kupodivu , teď u toho SG už vím co to je ta meluzína :-D ono celkově mi nějak to auto přijde hlučnější než staré SF, nejde ani o motor , ten je tichý, ale o ostatní zvuky, možná to bude i gumama tak to řešit zatím ještě nechci a uvidí se co udělají jiné gumy , ale jednak ta meluzína, pak jakoby celkově nějaké horší odhlučnění, hluk od pneu nebo možná i ložisek , přijde ni to celkově takové hůř odhlučněné, těžko to popsat , takové plechovější, i třeba při zavírání dveří a tak podobně, štěrk mlátící do podvozku je taky daleko víc slyšet :-/ celkem mi ta větší hlučnost leze na nervy , hlavně ten svistot ten musím pořešit , jak by to nemohli udělat jako třeba v outbacku , tam je to uplně jíný level , ale i ten starý SF 2001 je co se týká utlumení o dost dál , to mě trochu nemile překvapilo
zvenčí ten SG vypadá o dost líp než SF , ale ten interiér a hluk teda žádný pokrok , spíš krok zpět , včetně materiálů , hlavně potahů sedaček to je dost tragedie

Každý Subaru od roku 2000 vejs je krok zpět :D Subaru předběhlo dobu v 80 a 90 letech....od roku 2000 vejs je to snuzka hoven:D
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5158
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

tak jsou i horší auta no :-D
jdu mačkat trojůhelníky a někam strkat ten drát nebo hadičky jak se tu píše a nebo špunty do uší a kdyby ani to nezabralo mám v záloze dřevorubeckou přilbu se sluchátkama , ty fungujou skvěle i na jiný rachot :-D
dopuručená výbava pro posádku subaru :-DDD https://www.e-les.cz/Prilbova-souprava- ... -d8555.htm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49156
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Michale vole moje kára je 2001 a že by to byla snůška hoven, to si teda vyprošuju. :-D Ale jinak samozřejmě vím, jak to myslíš. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5158
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

to jsi tomu roku 2000 hodně blízko ty jsi ještě v pohodě :-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22710
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od spm »

VDC píše:Michale vole moje kára je 2001 a že by to byla snůška hoven, to si teda vyprošuju. :-D Ale jinak samozřejmě vím, jak to myslíš. :-)
Presne :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

Nemá to být auto do lesa? Tam řešíte meluzínu? Já ji dneska na chviličku zaslechl, ale to bylo v nelegální rychlosti a bez rádia, jinak slyším pouze to, nic jinýho. A v teple mám stejně otevřený střešní okno, to sviští dostatečně. A ještě raději boční, abych aspoň trochu užil zvuk výfuku. :-D
Tohle bych řešil u auta, ve kterým stravíte spoustu času po dálnicích, ne u vašich dělníků. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5158
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

ale jo máš pravdu , je to spíš auto do lesa, akorát toho teď najezdím hodně i mimo les a sviští to fakt děsně , nebyl jsem na to zvyklý , byl jsem zvyklý v autě poslouchat rádio no a teď ho moc neslyším :-D
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

No já jel i v SF a žádnej rozdíl proti SG v hluku jsem nezaznamenal. Domluv se s Simou a nechej se svézt, ten to má funglový.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5158
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

já už v něm kdysi jel , v lese to ale nepoznáš, navíc já mu přece nemůžu říct , že má hlučnou hujdu :-DDD
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Teda mišus je borec, ale tohleto kapánek, větší kapánek teda přehnal =) ;-D
Pravda mám auto taky blízké onomu pomyslnému zlomu letopočtu 2000 :-) podzim 2002, jedno z prvních SG :-) tak že by to bylo tím? Beru zpět, taky vím jak je to myšleno.
SG je držák neskutečný, na ty svoje roky jo, co si budem nalhávat, povídat :-D =)
Ohledně hluku není co řešit, jediná slabinka, ale opět to neplatí úplně napříč a hlavně záleží jako vždy na citlivosti slechů...byla, je ona zmíněná meluzína. Tu jsem řešil taky různě, nakonec jak píše Míra rázně a to novými trojúhelníky, bratru za šestku oba. Od té doby ticho jak na chalupě, teda skoro, ten padající lístek bych teda nepostřehl :-) Motor nadmíru tichý, samozřejmě vysoké točky už jdou trošku slyšet, ale pořád naprosto v pohodě, jsem i rád, že slyším vůbec motor a ne el. shit pohon. I to by se dalo ještě potunit, možná nalepím jinou izolaci pod kapotu, jako kdysi, ale zatím mě to fakt nevadí, ani trošičku.
Co se týče hluku od podvozku, nejvíc dělají pneu, ty mé zimní DMV-2 jsou v tomto až neskutečné, tiché, člověk má problém poznat, jestli má vůbec zimnáky, či letní. Přitom vlastnosti zimáků vynikající, takové pneu aby člověk dnes pohledal.
Teď jsem nazul nové letní, nexeny HD, mám je jen opravdu pár km, ale tak o nich nevím už naprosto vůbec. Jiný hluk od podvozku neslyším, jo sem tam mírně štěrk, ale to hlavně proto, že jezdím po horších cestách a i tu je to naprosto v klidu, možná i ty tři nástřiky podvozku, či už čtyři ? hrají trošku svou roli :-)
No prostě a jasně úžasný stroj, tichý a spolehlivý, tak jaképak hovna kurec ;-D
Petře to by jsi fakt říct nemohl, bo by nebylo proč ;)
Oproti SF bude hlučnost ta samá, technika taky :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5158
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

musel jsem tě trochu popíchnout ať se rozepíšeš :-| :-D
jo je to asi zhruba podobné to SF s SG , je to asi hlavně těma gumama a meluzínou , uvidí se , zkusím to poladit, nové trojůhelníky dávat teda určitě nebudu , ale něco s tím provést musím , je to otravné hodně
tak že s letníma nexenama spokojenost jo , to je dobré vědět, asi to fakt bude solidní výrobce vzhledem k ceně , zimáky byly taky spíš lepší průměr za fajn cenu
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Já vím, nějak jsem to lajdal tady posledná dny :-)
Být tebou zvolil bych námořníkovo řešení- dráty potáhlé hadičkou, v mém případě jsem použil nerez svářečské dráty a hadičky akvarijní, mám to nějak natvarované, můžu ti je když tak věnovat, mám i dokonce dva průměry :-) funguje to slušně, dlouhodobě, ale u mě teda osobně časem už ne tak stoprocentně, ze začátku jo, pak už mé citlivé ucho začlo být kapku nervoznější, můj rozmar no. Možná moje chyba, že jsem si s tím nepohrál víc, ale nejspíš hlavní problém byl v tom stavu trojůhelníků, totálně roztrhaných. Ladil se pak přítlak okna na nové trojůhelníky, dveře taky musí chodit jak mají.
Nexeny mám fakt krátce, to patří do jiného vlákna, hodím to zatím do mého šímovic vlákna.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“