Zatočil jsem s meluzínou :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Lawman »

Tak až zas taková hitparáda to není, jak jsem dneska jel tak celkem fučelo a v autě ten aerodynamický hluk stejně slyším. Akorát už ne tolik od oken, ale spíš od horní hrany a rohů předního skla.

Takže jsem si moc nepomohl, jen ten hluk slyším odjinud >:-&

Každopádně v obou horních rozích je odchlíplá guma, co obepíná celé přední sklo...možná to zkusmo utěsním silikonem a uvidím, jestli je to tím.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

V dnešním fukejřu fučelo každý auto, nejen ty naše. Buď úplně v klidu, jel jsem třemi a v mým to bylo stejný jak ve fordu či koktávce.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Přesně tak,vždycky bude někde vichr víc mlátit o přední sklo,či do boku auta,hlavní je,že tam není protivná,hlasitá meluzína.To by musely být dvojité skla a ixtero těsnění,jako doma za oknem no,jen s tím velkým rozdílem,že tomu nejedeš naproti :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Sundal jsem tapec a promazal jezdce a táhlo stahovačky okna.Okno,které jelo oproti jiným pomaleji a sotva dojíždělo až nahoru,teď dojíždí nahoru bez problémů a to i s krátkým rozjezdem a jede o poznání rychleji,lehčeji.Mám i dvě videa pro porovnání.Uvidím co časem,ale chystám se to udělat u všech oken,je to práce na chvíli.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Tak to mě zajímá, hoď sem prosím odkaz na ty videa. Taky mi to jezdí pomalu, někdy dokonce docela skřípe a jsou trošku podřená. Asi se hecnu a taky se do toho pustím...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Nevím zda to jiný-nemajitel pozná,ale já jo.Sorry za neprofesionální srovnávací videa,točil jsem to skrz sebe,tak jsem s tím oknem blbnul,časy neřešil.Stačí si pustit vždy jen začátek těch dvou profi šotů :-)to první celé stáhnutí,tam snad rozdíl poznáš.Ale stejně mám ten pravý motorek slabší,nebo by to chtělo ještě doštelovat dorazy,jenže to já dělat nebudu,takže spíš zkusit odehnout trojůhelník,ne zas moc,ať tam nefučí,je to kapku boj no.Důležité je,že to pomohlo,uvidím na jak dlouho,to opakuji znova,víš jak to je ;)
http://simasubaru.rajce.idnes.cz/stahov ... ea_-_kopie
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

No já budu muset asi rozebrat dveře u řidiče. Něco mi začalo na glajzách klepat ve dveřích. Z kapsy jsem včecko vyndal, klička to není, panel s tlačítky taky ne a docela mne to sejří.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Samotný tapec jde dolů dobře,ani jsem nic neurval,cvočky a západky vydržely,jen někde s citem a někde musí prostě člověk zabrat fest,jako třeba u vycvakávání tapecu ze dveří,začínal jsem odspoda...jenomže přeci jen zřejmě dva cvočky přišly k úhoně,při zpětném zacvaknutí tapecu jsem spěchal a už tam byl skoro celý,tak jsem se nedíval,zda si sednou cvočky dobře a nejspíš uletěly,jsou prostě fuč,propadly :-) taková pitomost,když už to bylo celé bez úhony zpět...nevíte jdou sehnat jinde než v subaru,pasujou tam nějaké ty uni co běžně prodávají?Sice to ničemu nevadí,tapec drží a nerachtá,ale dobré znát náhražku cvočků.
Jinak fakt to byla moje blbost,netřeba se toho bát.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od goha »

Mnoooo .... žena tvrdí, že na její straně ... spolujezdce taky někdy trochu něco slyší, když to okýnko trochu stáhnu a opět vytáhnu, tak to prý zmizí. Já tedy nic ze svý pozice řidiče neslyším a přiznám se, že se mi do toho nechce se v tom kuchat, aby to okýnko potom vůbec drželo na sém místě.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

sima píše:Nevím zda to jiný-nemajitel pozná,ale já jo.Sorry za neprofesionální srovnávací videa,točil jsem to skrz sebe
To úplně stačí. Jdu do toho, takhle mi to nejezdí ani náhodou. Když zaprší, tak je to lepší, ale jinak kór nahoru to jde fakt blbě, skoro to občas vypadá, že to tam nedojede. Musím to rozebrat a mrknout se, jak to tam je kde dělané. Mazal jsi čím? Mám doma kvalitní vazelínu na jízdní kola, zatím se mi všude osvědčila...
sima píše:jen někde s citem a někde musí prostě člověk zabrat fest,jako třeba u vycvakávání tapecu ze dveří,začínal jsem odspoda...
Já v závislosti na autě, u kterého to zrovna dělám (pár tapeců už jsem sundal), používám buď jenom ruce nebo další adekvátní nářadí. Ovšem nejradši to používám "kleště pro jemnou mechaniku" - asi půlmetrové kovové ploché kleště. Jsou úzké, takže se snadno kamkoli strčí. Mám je ještě obalené fleece izolačkou, abych náhodou někde nepodřel lak a ta dlouhá páka je k nezaplacení. Stačí do toho maličko drbnout a je to venku, naprosto šetrně (u některých aut super i na sloupky nebo interiér v kufru), protože si ty kleště strčím až přímo k tomu čudlu, takže stačí pidisíla a nehrozí žádné nadměrné namáhání ostatní plastů a jejich slabších částí. Takže kleště pro jemnou mechaniku používám na ty nejhrubší práce, kdy bych jinak potřeboval rvát jako prase... :-) Jinak když jsou pak čudly uvolněné, u všech aut je potřeba za to většinou opravdu fest vzít zespodu, aby se to vycvaklo nahoře u okna. Většinou
na to stačí buchnout zespodu otevřenou dlaní :-)
sima píše:cvočky dobře a nejspíš uletěly,jsou prostě fuč,propadly taková pitomost,když už to bylo celé bez úhony zpět...nevíte jdou sehnat jinde než v subaru,pasujou tam nějaké ty uni co běžně prodávají?
Prodávají se univerzální třeba i v Autokelly apod. hampejzech. Pasují tam ale třeba i z některých koncernových aut. Mám jich spoustu náhradních na dílně, tak můžu poslat v obálce nebo jestli budeš mít cestu do ČB... :-) Jinak někdo tu nedávno linkoval praktický seznam právě těchto čudlů, tuším Doro? Zkusím to najít...
Mira píše:No já budu muset asi rozebrat dveře u řidiče. Něco mi začalo na glajzách klepat ve dveřích.
Co jsou glajzy? :-)

Jinak většinou to bývají jen uvolněné konektory nebo kabely, pokud nejsou obalené textilní izolačkou. Sundání tapece je práce na tři minuty, je to hned. Dva šrouby tuším a pak už jen vycvakat příchytky.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Tak ne Doro, ale Tiger - holt už mi paměť neslouží jako zamlada... :-)

Tady to máš: Plastové příchytky a hmoždinky, nárazník, tapecírunk atd.
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od mari75 »

Takže ohledně těch trojúhelníku,jestli jsem to správně pochopil,tak se musí jakoby více secvaknout k sobě?A co s tou natrhlou gumou,jak toto jste řešili? :-/
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od draconis »

Přesně tak, prostě je zmáčkneš a přiohneš blíž k sobě. Gumu jsem osobně neřešil, vždycky zatím pomohlo to přihnout, za ty 3-4 roky, co Forejse mám, jsem to dělal asi dvakrát. Ale teď už to zase začíná lehce foukat, takže je třeba to udělat v průměru tak jednou za rok. Jinak ty gumové díly se dají koupit i nové, ale stojí to nesmysl.
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od mari75 »

Dík Draku ;-D .Tu gumu v trojúhelníku mám roztrhlou a jak píšeš,origo stojí nesmysl(cca.2500).Asi je to i dobré zkombinovat s tím těsněním,jak jsi tu dával to video.Ještě co mě štve,tak jsou odlézající okenní čí dveřní lišty.Prostě to černé,o co se tře okno,když vyjíždí nebo zajíždí do dveří!Jsou tam nějaké špecl úchytky a nebo se to dá taky koupit kde tu?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

draconis píše: Co jsou glajzy?
Koleje. ;-D Lhostejno či pro vlak či šalinu (tramvaj). A šraňky znáte?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“