Světlomety

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Světlomety

Příspěvek od saburafu »

Ahoj,
objevil se takový pro mě dost nervíkujíí problém na mé Réze. Pravý přední světlomet svítí pouze při dálkovém režimu, jakmile přepnu svícení do potkávací režimu, tak nesvítí. Nevíte, co by to mohlo způsobovat? Začalo to z ničeho nic. Doufám, že se nebude muset kutat nějak do hloubka elektronika :evil: :cry:
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od mamut »

saburafu píše:Ahoj,
objevil se takový pro mě dost nervíkujíí problém na mé Réze. Pravý přední světlomet svítí pouze při dálkovém režimu, jakmile přepnu svícení do potkávací režimu, tak nesvítí. Nevíte, co by to mohlo způsobovat? Začalo to z ničeho nic. Doufám, že se nebude muset kutat nějak do hloubka elektronika :evil: :cry:
Prasklá žárovka :)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saburafu »

Určitě ji zkusím vyměnit, jen se mi ještě nestalo aby prasklá žárovka svítila, to mě drobet zmátlo 8) :oops:
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Příspěvek od nzg »

Nebo to muze byt jen vadny kontakt. Na Legacy mi obcas prestalo svitit potkavaci svetlo, tak stacilo jen na patici pritlacit a zase se to chytlo (na chvili)
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mamut »

saburafu píše:Určitě ji zkusím vyměnit, jen se mi ještě nestalo aby prasklá žárovka svítila, to mě drobet zmátlo 8) :oops:
Vojto, teď přesně nevím, jakou žárovku máš v impreze, alev hodně případech je pro dálkový a potkávací světlaspolečná žárovka, neboli má dvě vlákna, pokud praskne jen jedno vlákno, druhé pořád svítí... :D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

mamut píše: Vojto, žárovka má dvě vlákna, pokud praskne jen jedno vlákno, druhé pořád svítí... :D
A takhle to přesně je, jak napsal Mamut. Téměř na 100% to nebude nic jiného a pokud ano, tak jen uvolněný kontakt na tlumeném vlákně. To by ale byla hodně velká náhoda. Stává se to Vojto zcela běžně, že praskne tlumená žárovka, přece jen se v dnešní době používají velmi intenzivně, na rozdíl od dálkových, kterejma se svítí fakt jen v noci.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saburafu »

Děkuji všem za rady a pomoc. Hned zítra na to vlítnu a pořeším :) Během 14 dnů druhá žárovka, kudly jedny, asi z toho vedra bo co :D
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od quickly »

Mě se podobná věc stala na novém forestíkovi (od 12/2008 najeto 30.000 km) a levé světlo svítilo jen na parkovačku a potkávačka ne. Vyřešilo to výměna žárovky.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
bushmanski
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 159
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel Budín
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od bushmanski »

taky se stává, že jsou zoxidovaný, nebo vypálený kontakty v tom bakelitu - patici na H4... buď stačí vyčistit, nebo to musíš vyměnit, měl jsem to taky....
někdy Tě posere pták, někdy posereš ty jeho...
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od saburafu »

Žárovka vyměněna, vše v pořádku. Bylo opravdu prasklé jedno to vlákno.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od saburafu »

Tak bych se rád zeptal, zda už někdo řešil u staršího modelu Imprezy (mám rok 97) rosení uvnitř zadních světel. Zjistil jsem, že se mi tam nějak dostává vlhkost a voda, což mě slušně prudí. Vím, že to již pár členů řešilo různým vylepšením těsnění, ale nepomohlo to, což mě právě od toho kroku odrazuje. Dnes jsem na to koukal a těsnění u žárovek se mi zdá dobré ale jak je to s dalším těsněním, obzvlášť mezi kastlí a světlem, to nevím. Nejhorší je, že voda se dostává pouze dovnitř ale nějak se jí už nechce ven, ani vedra a tím pádem případné vypařování se nějak neděje :655: Dostal jsem pak už jeden finální tip na krok, který jsem si stanovil ale jako poslední nevyhnutelný krok, malinkým vrtáčkem vrtnout malou dírku ve spodní části venkovní krytky světlometu pro odtok vody. Mám ale obavy z narušení nepřístupnosti vnitřního prostoru světla už jen kvůli hmyzákům apod.
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Světlomety

Příspěvek od alky »

Přesně 2 vláknové žárovky. Připomnělo mi to mojí anabázi na sc.cz, kdy jsem založil diskuzi a "chytré hlavy" mi radili úplné kraviny, - relé, páčka pod volantem, - prostě vyndat motor, a možná se na to přijde... Když mě dostatečně vynervovali, tak mi v prodejně řekli o těch dvou vláknech. Někdy se musím té Subaru-zažranosti smát, jak všichni chtějí hned rozebírat, smontovávat, apod...

Nevím, jestli ta díra by pomohla, ale rozhodně bych ji tedy udělal zevnitř.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od saburafu »

alky:
Jo, dvě vlákna mě taky rozhodila :845:

No, díra by pomohla odtoku té vody ven, což je teď můj prvotní záměr, bo dnes jsem se s tím pral a řešit to přes otvory pro žárovky je docela pakárna. Díra z vnitřní strany je určitě dobrý nápad, jen mám obavy, že by bylo nutné sundat celý světlomet, čemuž bych se rád vyhnul :655:
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Světlomety

Příspěvek od hetzer »

dneska jsem taky menil zarovku. vyjel jsem z garaze, nalozil rodinu, roznu svetla a jedno nesviti. jeste ze je vymena snadna :supeer: soudruzi z Jamato to vymysleli dobre :657: vlakno dalkoveho svetleni je taky dobre shorelo jen potkavaci.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Světlomety

Příspěvek od tango »

No tak mněnit u Otíka žárovku, třeba na pravé straně je na první pokus fakt sranda :657: . Udělal jsem ze sebe jouzu a zeptal se mechanika jak to mám uděl - sundej lapač vzduch k filtru a pak se dostaneš na kryt žárovky :686: . No když jsem to dělal poprvé tak jsem si připadal jako :banana: ::-DDD: . No ale dá se to podruhé a dál v poho :supeer: .
Jinak s tím světlem, mněl jsem něco podobného na blikači zrcátka a taky mně říkali ať to vyvrtám a nechém být. Nakonec jsem to vymněnil :supeer: . Tam bude akorát blbý, že tam všude to je pochromovaný pro svítivost a může se to odlupovat, nebo teda tak mi to začalo na blikači :845: . Prasklina tam někde není ?
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“