BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od spm »

Mne spis nejak zarazi to vymlouvani, ze by ji mohli ukroutit... nevim jak moc horsi je vyndat zhavicku oproti svicce na benzinu, ale ja kdyz do servisu prijel s tim, ze chci vymenit svicky, tak mi je bez nejakych vymluv vymenili...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Mne spis nejak zarazi to vymlouvani, ze by ji mohli ukroutit... nevim jak moc horsi je vyndat zhavicku oproti svicce na benzinu, ale ja kdyz do servisu prijel s tim, ze chci vymenit svicky, tak mi je bez nejakych vymluv vymenili...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Jo, většinou to je větší problém. Mají menší průměr, zarostlý bejvaj víc, mění se méně často...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od HonzaCZ »

MrRichie píše: Já si zase nemyslím, že většina "krade". Myslím, že dnes se už lidi snaží dělat věci poctivě. Otázka je na kolik to umí a jestli jsou profíci. Jistě 700 / hod je dost a pokud to není uděláno dobře, tak to je na prd. Já to beru ze svého pohledu, kdy jsme se snažili dělat věci opravdu poctivě a s nejlepším uvážením. Když se něco neumělo, tak se shromažďovaly informace a snažili jsme se vyhnout metodě pokus / omyl. A navíc za 450 Kč / hod a taky se slevou na materiál. Ale stejně se našel rejpal, co prostě …
Jo, ono jde o to, že je množina lidí, co má velké zkušenosti s opravami aut, pak množina těch, co to dělají svědomitě, pak ti, co to dělají pořádně (a vědí, jak to dělat pořádně), pak ti, co to baví, takže si s tím vyhrají, pak ti, co to dělají na kšeft a ti, co dělají Subaru, a tak dále. No a když tyhle všechny množiny protneš, tak ti vyjde asi tak 5 lidí v celý ČR, možná. :-DDD

Jako teď nemyslím tebe, ale takových, co si myslí, že jsou největší borci a přitom zkurvěj na co sáhnou, takových znám... A když jim něco vytkneš, tak ti ještě vynadaj, že tomu nerozumíš a ať jim do toho nekecáš. Ale tak to je napříč všemi obory... Hrozně málo a blbě se používá různá chemie, zajišťovače závitů, ložisek, tmely, tuky a to často ani tam, kde je to předepsaný výrobcem. Řeší se tady každou chvíli, jak lidi dotahují kola na předepsaný moment, ale v servisu pak jakýkoliv šroub zarvou na krev. Rozebírání je kapitola sama pro sebe - řídíme se heslem "co můžeš urvi, co nemůžeš zkurvi". Práce v interiéru nebo elektroinstalaci, to jsou další samostatné kapitoly... Jako říct, že autoopravárenský průmysl v ČR je vlastně úplně v pořádku je hroznej bullshit. To akorát ta auta dneska celkem dost vydrží. Kdybys viděl, co se dělo v nejmenovaném autorizovaném servisu na autech za 3+ M, tak by ses osypal...

Ale netvrdím, že nejsou lidi, co to dělají poctivě a tak, jak se má. Ale je jich zatraceně málo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od VDC »

Richie já si taky nemyslím, že většina servisů krade. To jsem ani nepsal. Psal jsem o šlendriánu, to jest o práci na hovno, kterou tu probíráme každou chvíli. Těch servisů, které jsou tu obecně doporučovány je v republice pár a myslím, že by nebyl takovej problém je sepsat. A z autorizovaných servisů je to v podstatě jenom DanCars a AWD. Což je bilance dost tristní. Jinde je to o náhodě, co se zrovna spravuje a jestli se jim to náhodou povede, nebo náhodou nepovede.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od romull »

Jak nejsou jasný pravidla, tzn. přesná norma co za jak dlouho udělají a neúčtuje se po 1AW (pětiminutovkách) a samozřejmě když to poserou, tak to spraví zadarmo, tak je to blbý. Nemám problém ani s vyšší částkou za ty minuty, protože se do nich podle normy vejde spousta práce, ale musím mít jasno. Tam kde se škrabou na hlavě a nejsou schopni rovnou říct co to bude stát, nebo poví "uvidíme jak to půjde", tak to je na houno.......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18903
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od hamoun »

preeesne tak ...
ja kdysi jezdil se starym vrakem (bmw) do autorizaku ... obcas na neco, co nikdo neumel (a kdyz oni maji ty manualy :) )... a cena za hodinu prace brutalni, ale cas na fakrure fakt minimalni a presne napocitany po tech petiminutovkach ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od HonzaCZ »

Já taky nemám problém s relativně vyšší cenou za práci, když budu vědět, že to udělaj tak, jak se má (nebo aspoň tak, jak bych to udělal já) a napočítají čas, který odpovídá. Jenže v české kotlině je práce zřejmě sprostý slovo, takže se často v servisech tlačí hodinovka dolů a dohání se to na předražených dílech, případně napočítáním víc hodin.

Protože když mi tam daj nový kotouče, tak je prostě musej koupit a zaplatit a je to něco fyzickýho, co vidím, ale když zaplatím práci, tak to dám někomu vydělat za jeho znalosti a zručnost a to je trestný, neasi... :-DDD :-DDD :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od danielo »

Nazdar, chcel by som sa opýtať aká je ešte povedzme že normálna spotreba oleja pre diesel. Hlavne pri jazde dole kopcom a niekedy aj pri prudkom zabrzdeni sa mi rozsvieti kontrolka že mám skontrolovať hladinu oleja. Nerobí mi to dobre a tak stále dolievam aj keď je hladina niekde v strede medzi max-min. Takto postupne dolejem cca 0.5-0.7 litra.

Vďaka

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Traveller »

Určitě je to různé. Někdo nedolívá vůbec, druhý dolívá třeba 2-3l mezi prohlídkami.
Když řeknu klukům v AWD, že dolívám okolo 1l mezi prohlídkami, tak se začnou smát a prohlásí, že to je "ŽÁDNÁ SPOTŘEBA OLEJE". U forejse jsem dolíval okolo 1,5l.
To co píšeš, pokud myslíš mezi prohlídkami, tak to je fakt nulová spotřeba a vůbec bych to neřešil..., i když se tu určitě najde spousta lidí, kteří ti budou tvrdit, že to není normální a že jim to nebaští ani kapku. Nenech se jimi vystresovat!!!

Já bych se spíš staral o to, aby se ti nerozsvítila ta kontrolka. Můj názor je, že pokud se to nechá dojít až po rozsvícení kontrolky, tak to už není dobře. Jasně, proto tam ta kontrolka je, aby hlídala hladinu/tlak, ale jelikož je to varovná kontrolka, tak už to varuje před možným problémem. Myslím, že by se to do tohoto stavu nemělo nechat dojít. Tak to prostě dolej spíš k té horní rysce a budeš mít pokoj.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od danielo »

Pokiaľ ide o to moje dolievanie tak myslel som medzi výmenami, teda 0.5-0.7 litra na tých cca 15000km. Akurát mi príde divné prečo sa rozsvieti tá žltá kontrolka aj keď je hladina cca v strede medzi ryskami max-min. Myslím že je tam ešte červená kontrolka mazania a tá už predstavuje nejaký prúser.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Traveller »

A ukazuje ti to ten střed z jaké strany měrky? ;-D Já mám totiž (a na forejsovi to bylo stejně) rozdíl jedné oproti druhé straně měrky cca 15mm, což není úplně málo.

Na tu červenou kontrolku mazání raději nečekej. To už nestihneš ani vypnout motor a pravděpodobně bude nenávratně po něm!!! 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od suubaru »

ahoj můj naftový nebere olej ani trochu, nelze sledovat úbytek - dneska 63 tkm.
pokud za jízdy svítí oranžová pressure oil kontrolka, neváhal bych s návštěvou servisu. Snad bude vadný jen snímač, nebo já nevím nějaký únik tlaku? Ještě se mi NIKDY na jakémkoliv subaru (najeto přes 700 tkm) nerozsvítila za jízdy tato kontrolka. Svítí jiné diskotéky, ale olej naštěstí nee. Oranžová se hned tak nerozsvítí, i když JE olej pod ryskou. Pak dej vědět, až to vyřešíš.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od danielo »

Ja mam momentalne najazdenych cca 104tkm a som pred dalsou vymenou. Ked to meriam tak beriem do uvahy tu nizsiu uroven na mierke. Tiez som si vsimol ze to na kazdej strane ukazuje inak ;-) Pokial ide o tu kontrolku tak na tej konzole kde sa zobrazuju informacie o aute mi pise len ze mam skontrolovat hladinu oleja a nepise nic o tlaku. V servise som s tym uz raz bol a povedali mi ze to je tak, ze je blbo umiestneny snimac a pri stmsich kopcoch smerom nadol a ked clovek este aj prudsie pribrzdi ze sa to moze rozsvietit. Zacne sa to diat ked klesne hladina, ako som uz pisal, niekde k stredu alebo trochu pod stredom medzi max-min na tej mierke. Prijazdovu cestu mam dole kopcom a este aj so stopkou a tam to zvykne robit.
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od newli »

Mne vsechny 3 motory olej braly. Pri klidne jizde asi ani ne, spis kdyz to clovek valil delsi dobu po dalnici rychlosti cca 160km/h (dle tachometru). Tak nejak to vychazelo na litr az litr a pul za 12.000km (cca muj rocni najezd). Nikdy mi ale kontrolka nesvitila, a to i kdyz jsem byl blizko spodni rysky. Takze ja bych kvuli te kontrolce nervozni byl. A pak take kdyz se vyrazne zvedne sporteba oleje. Tesne pred zadrenim prvniho motoru mi olej vyslovene mizel pred ocima pri kazdem tankovani :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od danielo »

Tak mám 2 kontrolky, jedna je hladina oleja a jedna je strata tlaku. Tá hladinova je žltá a tá na tlak je červená. Takže neviem či môže byť problém s tým hladinovym snímačom alebo je fakt tak citlivo nastavený... každopádne dolievam radšej keď sa rozsvieti aj keď je hladina v strede medzi ryskami.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“