problém s dpf

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
JiříBolen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 20, 2014 4:19 pm
Jméno a příjmení: Jiří Bolen

problém s dpf

Příspěvek od JiříBolen »

zdravim, dnes mi v servisu zjistili filtr pevných částic a nabídli mi koupit nový, do toho se mi moc investovat nechce. Nemáte někdo radu, co se s tím dá dělat jiného?
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: problém s dpf

Příspěvek od Kolben »

Pokud se mu nerozsypali streva, tak by mozna stalo za pokus ho nechat vycistit. Treba tuhle: http://www.dpfe.cz/

Ale zkusenost s cictenim nemam zadnou. Takze kdybys do toho sel, tak dej vedet. :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
JiříBolen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 20, 2014 4:19 pm
Jméno a příjmení: Jiří Bolen

Re: problém s dpf

Příspěvek od JiříBolen »

No prave o nejakem zpusobu cisteni uvazuju. Ale nejak nevim pro co se rozhodnout. Ruzne ty pripravky za par stovek, tomu se mi moc verit nechce. Na DPFe jsem koukal, jeste jsem videl http://www.dpf-tech.cz v Kladně. Tak sem právě myslel, jestli s tím někdo nemá konkrétní zkušenost.
On to nabízí kde kdo, ale nakonec zjistíš, že ti to jen necim prolejou a dej se vule bozi.
Uživatelský avatar
MISTRI2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Adam Tomík
Bydliště: Těšetice

Re: problém s dpf

Příspěvek od MISTRI2 »

Než jít jen do proplachu, tak je jistější odstranění (mechanické + SW úprava ECU). http://www.fap-dpf-filtry.cz/
Subaru Impreza GT GF8 1999
Subaru Outback BS 2.5i 2015, Limited ex
Subaru Legacy BC 1.8 GL 89 ex
Subaru Forester S-turbo 99 ex
Subaru Leone 1.8 DL 87 ex
Subaru Impreza GT 2.0 1997 ex
Subaru Impreza 1.8 94 ex
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: problém s dpf

Příspěvek od alman »

MISTRI2: no jistě, peču na to, že ty částice, které DPF zachycuje, způsobují rakovinu, astma, alergie a kdoví, co všechno. Výfuk to fouká za mě, tak o co jde, že? Na ty, co to pak dýchají.... ať si třeba chcípnou.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
JiříBolen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 20, 2014 4:19 pm
Jméno a příjmení: Jiří Bolen

Re: problém s dpf

Příspěvek od JiříBolen »

Vyndavat ho určitě nechci. Minule byla v TV reportáž, jak už po tom jdou, nějaká velká firma co to dělala fapoff.cz tu to prej odrovnalo. A v Německu už to běžně na dálnici normálně kontrolují, jednou sem to přímo viděl. Policajti tam na to maj nějaký měřáky. A jezdím do Německa poměrně často, tak tohle riskovat nechci.
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: problém s dpf

Příspěvek od CoZmo »

nevim jak u subaru, ale u mercedesu se to řešilo řízeným vypálením v servisu. DPFko to zachránilo. Mechanik byl nešťastnej, poslechl jsem si hodně zlých vzkazků na téma DPF. Při řízeném vypalování jsme byli varování, že může shořet celý auto a ekofašisti byli upozorněni, že to jen znamená to, že se všechny zachycené bordely násilím vyženou do ovzduší najednou...
Není to uplně to samé, jako automatické vypálení za jízdy, které v principu vyžene všechny sračky ven za jízdy na dálnici někde mimo obec, což je podle ekofašistů asi cesta k záchraně městských ekoobyvatel.
Další možnost je repase, pak výměna nebo odstranění, nic moc výhra...dpf nám byl čert dlužen...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: problém s dpf

Příspěvek od Juras »

alman píše:MISTRI2: no jistě, peču na to, že ty částice, které DPF zachycuje, způsobují rakovinu, astma, alergie a kdoví, co všechno. Výfuk to fouká za mě, tak o co jde, že? Na ty, co to pak dýchají.... ať si třeba chcípnou.
Neni to tak uplne pravda, jeste nikdo nedokazal vyvratit, jestli ty castecky, ktery projdou tim filtrem, neskodi naopak jeste vic, protoze jsou mensi a zachyti se hloubeji v plicich.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
connect
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: ned led 23, 2011 8:33 pm
Jméno a příjmení: Petr Dobosz
Bydliště: Praha / Stockholm

Re: problém s dpf

Příspěvek od connect »

Jen pro info, jakou ti nabidli cenu DPF ?
Subaru Outback 2.0D MY11
Mazda3 2.0i MY14 AT
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: problém s dpf

Příspěvek od Ynhoj »

Juras píše: Neni to tak uplne pravda, jeste nikdo nedokazal vyvratit, jestli ty castecky, ktery projdou tim filtrem, neskodi naopak jeste vic, protoze jsou mensi a zachyti se hloubeji v plicich.
- a co způsobují částice, které DPF nezachytí...?!
- jak se likvidují DPF filtry... ? Pochybuji, že se z filtru stane neškodný popel jako ze spáleného dřeva....
- na auta jsou jak hladoví psi, ale na největší znečištitele ovzduší z vysoka pečou jako na lodě, letadla atd...jenže auta jsou vidět a lodě málo a nejsou přímo pod okny... :-)
Než různé DPF filtry a katalyzátory by se mělo na svět dostat konečně spalování vodíku, kde s dnešními možnostmi a technologiemi by relizování problém být neměl jenže lobby z ropy je mocnější tak se radši budou vymejšlet blbosti jako DPF filtr a potom filtr na filtr a pak to nepojede vůbec ... ::-DD:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
lukygoofy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 361
Registrován: úte bře 12, 2013 7:46 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kopelent
Bydliště: Plzeň

Re: problém s dpf

Příspěvek od lukygoofy »

CoZmo píše:nevim jak u subaru, ale u mercedesu se to řešilo řízeným vypálením v servisu. DPFko to zachránilo. Mechanik byl nešťastnej, poslechl jsem si hodně zlých vzkazků na téma DPF. Při řízeném vypalování jsme byli varování, že může shořet celý auto a ekofašisti byli upozorněni, že to jen znamená to, že se všechny zachycené bordely násilím vyženou do ovzduší najednou...
Není to uplně to samé, jako automatické vypálení za jízdy, které v principu vyžene všechny sračky ven za jízdy na dálnici někde mimo obec, což je podle ekofašistů asi cesta k záchraně městských ekoobyvatel.
Další možnost je repase, pak výměna nebo odstranění, nic moc výhra...dpf nám byl čert dlužen...
pak nějak nechápu tu jejich politiku emisních norem, kdy se to v tom fitru schromažďuje, ten se velmi často zanese a aby se to zprovoznilo, pošlou se ty naschromážděný sračky najednou do ovzduší :-) zlatej benzín ten krásně schoří a nesmrdí, zatímco když jedu na kole a profrčí kolem mě do kopce super mega bomber mástr TDI co už plní emisní normu minimálně XV, tak to všem hulí jak hovado a srdí to až ovej
Subaru Legacy Outback 3.0R AT MY2005 - prodáno Cozmo,
Toyota Avensis 2.0L CVT - MY 2017
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: problém s dpf

Příspěvek od Kolben »

Bud v klidu, benziny ceka obdoba tohoto filtru co nevidet.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: problém s dpf

Příspěvek od Zdeny »

MISTRI2 píše:Než jít jen do proplachu, tak je jistější odstranění (mechanické + SW úprava ECU). http://www.fap-dpf-filtry.cz/
A hned lešeňovkou do palice, ty odstraňovači DPF!!!
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s dpf

Příspěvek od als »

Nevím, jestli už to tady někdo absolvoval, ale ještě jsem nezaregistroval, že by to někdo v Čechách uměl i pro BoxerDiesel a úspěšně s tím najezdil alespoň pár desítek tisíc km :-)
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: problém s dpf

Příspěvek od Subaru70 »

...kolik tam máš NAJETO km že ti ten filtr hapruje ??? Ono taky v servisu by hned chtěli všechno měnit než to ŘEŠIT !!!!
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“