Topení a klimatizace

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od VDC »

Nepamatuju se, že by to byl nějakej extra vopruz, vycvaknout ty západky za kastlíku.
Největší vopruz na celý tý operaci, je vyndat všechny věci z kastlíku. :-) Všechno ostatní už celkem jde. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20604
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od námořník »

VDC píše:Nepamatuju se, že by to byl nějakej extra vopruz, vycvaknout ty západky za kastlíku.
Největší vopruz na celý tý operaci, je vyndat všechny věci z kastlíku. Všechno ostatní už celkem jde.
Přesně :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
plukovník

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od plukovník »

námořník píše:Deska stojí cca 1000 a vydrží půl roku. Píšou to tam.
Tak jestli nekecaj a opravdu vydrží půl roku, což je 4 320 hodin, tak pokud budu dezinfikovat klimatizaci v autě každý týden těch doporučených 20 minut, tak mi ten aparát s originální deskou vydrží funkční 249 roků ;-D
[BANANA]

Jenomže počítám, že budu línej a dostanu se k této operaci maximálně při výměně kabinového filtru, to jest jednou za půl roku a pro jistotu to nechám vždy běžet rovnou celou jednu hodinu, tak bude tento skvělý generátor ozónu funkční ještě za dvatisíce let.
A to se rozhodně vyplatí... :-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od spm »

Mně teda ten plastovej čurapajtl drží jak helvetská víra... vždycky jsem to páčil a musel chytnout kleštěma, abych ho vyrval ven. Až je z toho takovej celej ožvejkanej...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
MartinZ
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 59
Registrován: pát pro 15, 2017 7:47 am
Jméno a příjmení: Martin Zapadlo
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od MartinZ »

Firmy, které čistí interiér vozů ozon běžně používají. Přesto má ozon nezanedbatelný vliv na některé materiály. Tak nevím, abychom si s tím ozonem neuškodili.
http://www.triotech.cz/o-ozonu/ozon-a-materialy
Legacy GT MY2010 EJ-255 H4DOTC 2.5L 195KW
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20604
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od námořník »

plukovník píše:
Tak jestli nekecaj a opravdu vydrží půl roku, což je 4 320 hodin, tak pokud budu dezinfikovat klimatizaci v autě každý týden těch doporučených 20 minut, tak mi ten aparát s originální deskou vydrží funkční 249 roků


Jenomže počítám, že budu línej a dostanu se k této operaci maximálně při výměně kabinového filtru, to jest jednou za půl roku a pro jistotu to nechám vždy běžet rovnou celou jednu hodinu, tak bude tento skvělý generátor ozónu funkční ještě za dvatisíce let.
A to se rozhodně vyplatí...
Tak takhle blbou argumentaci jsem teda dlouho nečetl :-DDD. To by jsi mohl přijít s autem na roční servis po 24 letech, protože jezdíš jenom hodinu denně :-DDD a domáhal se záruky :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
plukovník

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od plukovník »

MartinZ píše:Firmy, které čistí interiér vozů ozon běžně používají. Přesto má ozon nezanedbatelný vliv na některé materiály. Tak nevím, abychom si s tím ozonem neuškodili.
http://www.triotech.cz/o-ozonu/ozon-a-materialy
Tak rozhodně se to s tím nesmí přehánět.
Jak jsem psal, dvakrát ročně při výměně toho filtru těch doporučených 20-60 minut (podle velikosti interiéru vozidla) tomu snad neuškodí.
Snad ani těm ocelovým pružinkám v klimatizaci, nebo pozinkovaným součástem, případně polypropylénu a neoprénu obsaženému v textiliích :-/

P.S.
Já jsem měl tedy vždy spíše obavy nasrat do soustavy ventilace a klimatizace tu čistící pěnu, při pomyšlení, co to udělá s hybností servoklapek případně s motorkem ventilátoru...
Naposledy upravil(a) plukovník dne ned pro 23, 2018 3:47 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od HonzaCZ »

Já ty věci z kastlíku nikdy nevyndavám. To se musí? :-D

spm: Ti někdy ukážu, jak se to dělá. Teda jestli H6 nemá jiný kastlík. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
plukovník

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od plukovník »

námořník píše:
Tak takhle blbou argumentaci jsem teda dlouho nečetl . To by jsi mohl přijít s autem na roční servis po 24 letech, protože jezdíš jenom hodinu denně a domáhal se záruky .
Tak my dva jsme si rozhodně do oka nepadli!!! ,,|,, (>_<) ,,|,,
Také bych si tě za kámoše rozhodně nevybral a ke tvým výlevům mám averzi,
ale tak si tak říkám, jestli to co si teď napsal myslíš vážně, nebo jsi jen ten jednoduchej človíček, co nerozumí srandě... :-/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od spm »

Ok, to jsem zvědavej :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20604
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od námořník »

plukovník píše:
Tak my dva jsme si rozhodně do oka nepadli!!!
Také bych si tě za kámoše rozhodně nevybral a ke tvým výlevům mám averzi,
ale tak si tak říkám, jestli to co si teď napsal myslíš vážně, nebo jsi jen ten jednoduchej človíček, co nerozumí srandě...

Já proti tobě nic nemám a smál jsem se až jsem se za břicho popadal. A jakej jsem, nevím, sám si samozřejmě myslím že jsem chytrej, krásnej a vtipnej.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
plukovník

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od plukovník »

námořník píše:
Já proti tobě nic nemám a smál jsem se až jsem se za břicho popadal. A jakej jsem, nevím, sám si samozřejmě myslím že jsem chytrej, krásnej a vtipnej.
No dobře, tak jsi možná pochopil že jsem si dělal prdel, když jsi se popadal... *_*=*_*
MartinZ
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 59
Registrován: pát pro 15, 2017 7:47 am
Jméno a příjmení: Martin Zapadlo
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od MartinZ »

plukovník píše:
Tak rozhodně se to s tím nesmí přehánět.
Jak jsem psal, dvakrát ročně při výměně toho filtru těch doporučených 20-60 minut (podle velikosti interiéru vozidla) tomu snad neuškodí.q
Snad ani těm ocelovým pružinkám v klimatizaci, nebo pozinkovaným součástem, případně polypropylénu a neoprénu obsaženému v textiliích

P.S.
Já jsem měl tedy vždy spíše obavy nasrat do soustavy ventilace a klimatizace tu čistící pěnu, při pomyšlení, co to udělá s hybností servoklapek případně s motorkem ventilátoru...
Při té koncentraci 5g snad opravdu ne. Je dobré to vědět a jak píšeš, nepřehánět to. ;-D S tou pěnou bude hodně zálězet na složení, ale jestli desinfikuje, tak to asi taky nebude úplně v pohodě. Na druhou stranu, pěna působí lokálně, ale ozon bude působit na vše v kabině.
Legacy GT MY2010 EJ-255 H4DOTC 2.5L 195KW
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od sima »

Já bych pěnu nepoužíval,plukovník to naťukl,možnost zlepení,já jen dodám,že švagrovi pěna dokonce naleptala kde co,jasně záleží určo na značce,šmejd to musel být...ale prostě nic tam takového nikde dovnitř rvát nebudu.Leda tu bombičku,nebo ozon.
Momentálně nepoužívám nic,klimu občas zapínám,nic nesmrdí,ani ten vlhký zápach,když si vzpomenu i ji vypnu před dojezdem.
Ale už je to dlouho bez údžby,něco budu převentivně aplikovat,mám v garáži nachystanou bombičku,už pěkně dlouho teda,nejspíš z lidlu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
plukovník

Re: Topení a klimatizace

Příspěvek od plukovník »

MartinZ píše:
Při té koncentraci 5g snad opravdu ne. Je dobré to vědět a jak píšeš, nepřehánět to. S tou pěnou bude hodně zálězet na složení, ale jestli desinfikuje, tak to asi taky nebude úplně v pohodě. Na druhou stranu, pěna působí lokálně, ale ozon bude působit na vše v kabině.
To, že ten ozón bude působit na vše v kabině může být výhodou.
Pro toho, kdo v autě vozí kočičku, jako plukovník, případně jiné zviřátko
Přílohy
IMG_20181223_211518.jpg
Naposledy upravil(a) plukovník dne ned pro 23, 2018 9:19 pm, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“