zima vs klíček dálkového odemykaní

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od Harry »

Já má také (2) alarmové ovladače, v klíčích spinače nemám, a extra immobiliser, (pokud je auto odemčené).
V těch ovládačích jsou velmi malé 12 V tužk. baterie, shodné s těmi v bezdrátových zvoncích. Mají 12,4 V, takže v nich to není.... Půl roku to funguje, pak to jednou nejde a nejde...
Také to u mne může být tím, že auto je staré 12 let.... :845:
Ví Bůh, v čem je chyba....
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od ondrys »

Manželce se dnes stal podbný problém, přišla po práci k autu a dálkový ovladač nereagoval. Je pravda že jsem pozoroval už dříve horší funkci dálkového ovládání centrálu, bylo to vždy za vlhkého a studeného počasí. Je jedna z věcí která mě u Subaru opravdu rozčiluje. Na sedanu nemám problém, tam nebylo origo dálkové ovládání, tak jsem si nechal namontovat systém od Jablotronu a jsem na 100% spokojený, funguje to za všech okolností a s velkým dosahem.
jaromir píše:v některých místech vlivem radiových signálů určitých frekvencí imobilizér jakoby vytuší, (...) a neuvede se v činnost.
Mohu potvrdit podobnou zkušenost se svoji Feldou, když mi na parkovišti u Obi nebo u Kauflandu v Libereckých Pavlovicích nefungovalo dálkové ovládání centrálu. Horší to měli majitelé prvních kousků Renaultu Laguna druhé generace, které nešli nastartovat třeba jen pod vedením vysokého napětí. Stačilo auto odtáhnout o pár metrů dál, a najednou zase vše fungovalo tak jak má...
2000 Subaru Legacy BH 2.0 GL 20th Anniversary - pro radost
2011 Peugeot 508 SW 2.0Hdi AT - dobrý, ale není to Subo
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od Harry »

Jablotron je jedna z nejlepších firem na světě, což dokazuje to, že vyvážejí do Asie a mají svoje zastoupení na Tchaiwanu. :!: :supeer:
Také jejich "mobilní telefony" pro přestárlé, jsou extratřída..... :850:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od mamut »

Já bych určitě vyzkoušel vymontovat z klíčku tištěný spoj a ošetřit ho nějakým konzervačním přípravkem k tomu určeným...

Například http://www.ges.cz/?page=index&of=1&gcat ... ES08000020
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Pipa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: ned led 24, 2010 9:31 pm

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od Pipa »

O víkendu mi auto 2x po sobě nešlo zamknou, chodil jsem okolo jak mlsnej pes tak 5 minut a nakonec to pozavíral ručně. Po 90 min. jsem přišel zpátky k autu a otvírat, zavírat šlo úplně normálně dálkou.

Že by se klíč v kapse při běžkování v krkonošském mrazu mezitím zahřál se mi nezdá. Stejně (ne)fungoval i náhradní klíč. Jedině mne napadá, že auto mezitím vychladlo. Prostě vím stejný HO.. jako všichni ostatní.
...jsem vyznavačem imprezionizmu!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od Doro »

Jak pozoruju delší dobu, zima elektronice klíčku nevadí....zato když provlhne, je problém. Takže, když někam jdu, mosím dávat klíčky tam, kde nenavlhnou a je jedno při jaké teplotě.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
P.E.D.R.O.
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 140
Registrován: ned zář 06, 2009 11:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od P.E.D.R.O. »

Jo, tak poslední dobou jsem na tom stejně, akorát, že mně to dělá většinou při pokusu o odemčení. Naposledy jsem měl auto v podzemních garážích v Olympii (Plzeňáci znají), teplota +1 stupeň. Přišel jsem z krámu, takže klíč i auto relativně v pohodě. Nešlo otevřít, ani zavřít, prostě ani nebliklo. :655: Sváděl jsem to na to, že se mi klíč v kapse při chůzi neustále spínal a spínal a vybíjel a vybíjel. Novou baterku jsem ale dával v květnu. Nakonec jsem to otevřel ručně. No a pak to zase začalo otevírat a zavírat normálně :839: :baseball:
Dneska večer venku -11 stupňů, klíč zahřátý a naskočilo to asi napotřetí. Tj. to beru bez problémů. Možná při nižších teplotách víc záleží na úhlu při namíření. Anebo sníh a led na autě teplem zevnitř rozmrzne, steče jako voda někam do oblasti přijímače a zase zmrzne a zakryje většinu jeho aktivní zóny, což způsobí větší citlivost na úhel. Nebo je v tom úplně něco jinýho :655:
:845:
Schválně zkusím dát klíč na noc do mrazáku, standarně tak -18 stupňů. Ráno napíšu, zda i tato cesta řešení problému je slepá.
Subaru Outback 2004 2,5i AT
Obrázek
Subaru Outback 2006 3,0R
Obrázek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od Doro »

Já nechávám klíče i venku v mrazu a funguje furt. Zkus zabalit klíče do igelitu, když deš pryč, aby nenavlhnul a pak vyzkoušej.

No ale stejně, to sou ale nápady, jak na to a stejně víme dohromady prd :713: :713: :655: ::-DD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od seatik »

Hmmm..minuly tyden Klinovec, -7 a vitr.Prijedu,zaparkuji,vsici se obouvame pricemz vitr mi obcas profoukl dovnitr,jak byly otevrene dvere,ja klice v zapalovani...vsichni nazuty lyze,ja vyndavam klice a ono...ne a ne se zamknout..jak trotl 3 minuty hreju klice v ruce,vsici uz pomalu na vleku a ja tam stepuju :839: :6066: :6066: Vlhkost na to nema vliv..pripominam fungl nova baterie primo ze subaru... prijedem vymrzly na kost,i kdyz sem mel klice ve vnitrni kapse bundy..zase jako trapak zmoulam klice min . 2 minuty v ruce..a delaji to obe auta,jak rok 2004,tak 2007 :6066: :6066: :6066: :839: :baseball:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od Harry »

seatik píše:prijedem vymrzly na kost,i kdyz sem mel klice ve vnitrni kapse bundy..zase jako trapak zmoulam klice min . 2 minuty v ruce..a delaji to obe auta,jak rok 2004,tak 2007 :6066: :6066: :6066: :839: :baseball:
Tobě to nejde odmykat klíčem (jako staré auto)? :670: :?:
(Mně jde centrál normálně i bez DO.)
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od RunningRunner »

No, dneska ráno, venku -16stC, vylezu z baráku, normálně otevřu. Přijedu do práce, auto během těch pár minut vytopený na celých -8stC a minutu jsem chodil okolo a zkoušel zavřít. Horší je, že ta zima nedělá dobře zámku kufru, nechce zaskočit a zamknout se. B udu muset kouknout, jestli tam něco nenafoukalo ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od tango »

U nás v Liberci -18st C a otevření v pohodě. Ale stejně to chce gumy u dveří napatlat nějakým blivajzem :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3135
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od Albi »

ráno (-16) dálkové v pohodě, čili autem to nebude
klíček byl v teple, skoro do slipů jsem jej strčil! :845:

řazení taky v naprosto pohodě, jen spojka byla tužší :655:
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od seatik »

Harry píše: Tobě to nejde odmykat klíčem (jako staré auto)? :670: :?:
(Mně jde centrál normálně i bez DO.)
Tim mi Harry naznacujes co? Jako ze kdyz nejde central,tak si muzu otevrit klickem? :670: Ano,muzu, v ten moment na Klinovci by to ale bylo prd platny,nenecham tam lidi a celou lyzarskou vybavu :655: Potreboval sem usadit lidi i na zadni sedacky a dostat se do kufru :718: A jinak ano,jde mi odemykat rucne pouze dvere ridice nebo spolujezdce.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
P.E.D.R.O.
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 140
Registrován: ned zář 06, 2009 11:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: zima vs klíček dálkového odemykaní

Příspěvek od P.E.D.R.O. »

TAk dneska ráno venku -15 stupňů, klíč jsem měl celou noc v mrazáku (-18 stupňů). Přicházim k autu a otevírám hned na první zmáčknutí na vzdálenost cca 5 m od dveří řidiče. Takže chladem to blbnout asi opravdu nebude :1774: , jak psal Doro.
Dneska zkusím tu vlhkost. Vrazím na dopoledne klíček s mokrou houbičkou do igeliťáku :845: PAk dám zase zprávičku.
Subaru Outback 2004 2,5i AT
Obrázek
Subaru Outback 2006 3,0R
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“