Ochranná bandáž na výfuk

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Ochranná bandáž na výfuk

Příspěvek od HonzaCZ »

Nemyslím si, že tam jde nějaký extrémní nápor, přecijen je to schovaný pod kapotou, ale dohadovat se o tom nemusíme :-)

Negativní zkušenosti jsou třeba, že se pod tu bandáž dostane voda/vlhkost a vyhnívá to tam. Taky se můžou měnit tepelný vlastnosti, což se v některých případech může projevovat třeba na katalyzátoru nebo lambdách (resp. jejich životnosti). Bylo toho víc, co jsem našel, ale už si to nevybavuju. Celkem jsem to rychle zavrhl :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Netopyr4x4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: úte bře 18, 2014 12:53 am
Jméno a příjmení: Tomáš Voves

Re: Ochranná bandáž na výfuk

Příspěvek od Netopyr4x4 »

ad skušenosti - paráda, diky!

- voda/vlhkost na svodech - neřešim, je tam taková teplota, že nevěřim tomu že by to tam nějak zásadně dlouho vydrželo (a navíc jezdim skoro denně a když už, tak >100km)
- tepelný vlastnosti - jak jsem psal, u litiny je mi to jasný, tam se to nedoporučuje páč litinový svody pak rádi praskaj, ale subaru má poctivou ocel, takže z tohohle hlediska strach nemám. Ovšem lambdy a katy - to je právě věc, který se trošku bojim... nemam s tim zkušenosti, můj hlavní důvod proč to zkusit je, že jsem to sehnal levně (350kč/5cm/10m) a že jsem to právě nikdy netestoval, tak by mě zajímala změna teploty v motorovym prostoru.

díky "sání z přední masky" si neslibuju nějakej nárůst výkonu, ale třeba se lambda ohřeje rychleji a třeba se mi nebude kouřit za deště z přední kapoty :c))

Net.
Sokyno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 18, 2009 5:18 am

Re: Ochranná bandáž na výfuk

Příspěvek od Sokyno »

Ja tu pasku mam na oboch autach- na jednom rok a pol na druhom mesiac to prve som ani necitil myslim ten smrad no na tomto to sem tam zapachlo poriadne :845:

Ale to ticho :3gears: tie stare plechy som opravoval ohynal bodoval podkladal a neviem co este a furt to po case zacalo drncat tak som to flexou ostríhal na krátko :657:
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Ochranná bandáž na výfuk

Příspěvek od mnov »

Když už mám Imprezu zvednutou, tak jsem zkusil odstranit drnčení obalu výfuku.
DSCF9990.JPG
Koukám, že podobným způsobem to dělal už někdo přede mnou v přední části.
DSCF9991.JPG
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranná bandáž na výfuk

Příspěvek od MrRichie »

mnov píše:Když už mám Imprezu zvednutou, tak jsem zkusil odstranit drnčení obalu výfuku.
DSCF9990.JPG
Koukám, že podobným způsobem to dělal už někdo přede mnou v přední části.
DSCF9991.JPG
Heh, z toho by se jeden posral. :*)(*: Legacy, drnčelo pořád. Impreza, tam jsem to vše stáhl stejně, jak ukazuješ, vydrželo to asi půl roku, pak jak jsem dělal GO motoru jsem to všechno odflexoval, koupil asi za 3000Kč to nejkvalitnější opletení výfuku a napletl to... Byl klid.

A hurááá o deset let mladší Outback. Zase se to začíná ozývat. Tentokrát ale nejsem schopen určit, který z těch plechů to přesně je. Asi to stáhnu šroubovacími páskami všechno a budu mít klid. Na chvíli...
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Ochranná bandáž na výfuk

Příspěvek od dethroned »

jo, řeším to taky. nekonečný příběh na všech subaru co jsem měl.
já to dělám tak, že odřežu původní šroub, dám tam nerezový, ale mezi dvě poloviny plechu vložím matici. no, občas to pomůže...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Ochranná bandáž na výfuk

Příspěvek od maniosa »

Mě to před rokem kamarád jen sešrouboval novýma šroubama, když mi vařil prasklinu v paroží a skoro rok to vydrželo. Když se to nedávno ozvalo, měl jsem na to nachystaný ty kovový pásky, že to stáhnu jako jako mnov, ale ve finále stačilo dotáhnout šrouby a je zas klid.
Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“