Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
chajda96
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 03, 2013 1:51 am
Jméno a příjmení: Honza Chaloupka

Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od chajda96 »

Zdravím a mám dotaz:

Pořídil jsem Outbacka 2009 Comf DVD NAVI, ale manuál v autě mi toho moc neřekl. Manuál k navi jsem nedostal, ale na dost jsem toho přišel i tak...jen trochu tápu v tom: CO VŠE UMÍ DVD systém přehrát? Tj. je li automaticky 6-changer? Umí přehrát DVD s mp3/wma soubory ve složkách, nebo jen klasické CD se složkami...??? Díky!
Subaru Outback 3.0R, AT, MY08-09
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od newli »

No ja mam DVD NAVI, ale nemam changer - skoro bych si myslel, ze navigace se s changerem nedelali (ale mozna se mylim). Misto changeru tam je, alespon u me, DVD mechanika, takze mi to cte mp3 z dvouvrstveho DVD.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
chajda96
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 03, 2013 1:51 am
Jméno a příjmení: Honza Chaloupka

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od chajda96 »

To by bylo logické, ale mám nějaký podivnou uživ.příručku, kde se striktně hovoří jen o CD, ale je to manuál z roku 2007 a ne vše tam sedí. DVD pro změnu nezmiňují vůbec. Narychlo sem vypálil (jen pod vypalovátkem Win7) pár složek na DVD, ale po chvilce chroustání to vyhodilo chybovku "check disk"... Apropos: jak je to s těma mechanikama? CDčka maj svojí a DVD navi? také s tím, že je ukrytá pod tím štítkem DVDnavi a normálně se neotvírá? Tedy kam případně rvát DVD se soubory. Díky, možná se ptátm jak Jarmil, ale Subo mám nově... :-)
Subaru Outback 3.0R, AT, MY08-09
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od newli »

Ja uz tam to DVD mam 3 roky, takze nevim presne, zda to pozadovalo nejaky specialni postup. Ale myslim, ze ne - mam dojem, ze jsem to jen naflakal do adresaru a bylo (pricemz vsechny ceske pisne jsem dal do dvouurovnoveho adresare - neco jako X\NAZEV ALBA ... aby se mi to radilo az po zahranicnich albech). Cte to ale tusim "jen" mp3 s nejakym datovym tokem, ale myslim, ze rozmezi je velike, tak to by problem byt nemel.

A je to tak jak pises. Za krytem je DVD na navigaci - vyndavam jen pri zmene map. Ta pristupna sterbina je hudebni (dle navodu snad i filmove) DVD.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
chajda96
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 03, 2013 1:51 am
Jméno a příjmení: Honza Chaloupka

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od chajda96 »

Díky za odpověď,

Byl sem se poptat u Freye a tam neví nic...

Zatím se to chová tak, že když vypálím DVD-R (Verbatim, 4.7Gb) a na něm složky s hudbou, tak mi to po chvíle načítání nahlásí CHECK DISK - tj chybovku předpokládám. Měnič to prý nemá, proč taky s DVD, logicky. Ale ten check disk zůstává záhadou... zkusit jiné médium, DVD+R ,DL DVD..no nechci skončit u složkového CD :(
Subaru Outback 3.0R, AT, MY08-09
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od joedog »

DVD s mp3 jsem ještě nezkoušel, vystačím si zatím s CD které je navíc spolehlivější a odolnější a je v mp3 se tam toho IMHO vejde dost aby se to na druhé straně dalo ještě rozumně ovládat. (ale nezříkám se, vyzkouším, dík za hint)
Filmy na DVD přehrávat jdou, to mám vyzkoušené, lisovaná i pálená. V manuálu je napsané myslím i co to má radši - teď si nejsem jist, ale asi DVD-R než DVD+R - to může být důvod, proč Ti to nešlo. Changer tam není, ten je myslím jen u verzí bez navi.
Co je trochu na :gunhim: je ta jejich bezpečnost - za jízdy se nedá procházet seznam adresářů s mp3, to lze jen když auto stojí. Za jízdy jen album+- a stopa +-.
Při přehrávání filmu se za jízdy vypne obraz. Zvuk jde, ale obraz se vypne - pro řidiče to chálu, ale že se na to taky může koukat spolujezdec+děti zezadu, to inženýry z DDR (kterí emigrovali a pracují pro Kenwood0 asi nenapadlo... To činí přehrávání filmů nepoužitelným...

Jo a ještě off-topic - toho, kdo vymyslel odklikávání toho disclaimeru po každém nastrtování, i když člověk nepoužívá navigaci bych :baseball:
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
chajda96
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 03, 2013 1:51 am
Jméno a příjmení: Honza Chaloupka

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od chajda96 »

Tak sem vyzkoušel všechny varianty, teda asi, mp3 ve složkách na DVD+R , DVD-R i CD-R, vždy to vyhodí chybu CHECK DISK! Klasika audio cd i filmové DVD hrají normálně. Pálil sem to i na nejmenší rychlost, na jistotu. Nic. Už nevím co s tím, snad ještě zkusit vypálit mp3 soubory rovnou na disk, ale v tom se pak nikdo nevyzná, když to nebude tříděné po složkách. Ještě jednou připomínám, je to model MY08-09, Comfort DVD Navi... tj bez měniče.

Díky za každou radu... tohle přeci musí mít jednoduché řešení!
Subaru Outback 3.0R, AT, MY08-09
chajda96
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 03, 2013 1:51 am
Jméno a příjmení: Honza Chaloupka

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od chajda96 »

Euréka, tak sem na to přišel! DVD se složkami se musí vypálit ne jako datové, ale jako "mp3 disk", pak to bere v poho složky i soubory v rootu tj.jen tak "nezasložkované".
Noční projížďka s PF The Wall stála za to! Akorát mi to otevřelo nové téma... KDE SOU BASY? středy, vejšky, ok, ale basy? Zkoušel sem si pohrát s equalizérem (rock) ale jinak slabota. Zkusit jiné repro, nebo nějakej SubW? Nechci nějaký techno, ale tahá to za uši... :657:
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od newli »

Gratuluji! :-) Ale zaujal jsi me, protoze ja jsem to pred lety palil v neru a skoro bych si myslel, ze jako bezne datove DVD. Co presne znamena mp3 disk? Ale nakonec je to fuk, hlavne, ze to bezi! L ::-DD:

S basama Ti asi neporadim. Me vicemene vyhovuje zvuk, ktery me legacy vyluzuje 8)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
chajda96
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 03, 2013 1:51 am
Jméno a příjmení: Honza Chaloupka

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od chajda96 »

Našel sem tip na jednom USA fóru, kde tohle řešili. Možná jsou i jiná řešení, ale osvědčilo se pálit to opravdu jako mp3 disk - viz náhled v Nero: http://nero.megasetup.com/wp-content/ga ... om-6_1.png , ikdyž já sem zrovna to testovací pálil v alternat.Ashampoo prográmku. Jde o to, že mp3disku nějak pozmění, přeformátuje hudební soubory a jsou lépe čitelnější pro méně tolerantní audiosoustavy, nemluvě o starších autech, které často neumí přehrát to, co průměrný kuchyňský spotřebič. Na slabší basy si zvyknu, popř. pošteluju equalizér. Pořád to hraje líp, než to prémiový chrastítko v novém Superbu, kde po jakýmkoliv štelování, po půl hodině poslechu, bolí hlava.

...Jinak Outback sem měl dlouho jako vysněné vozidlo a přiznám se, že o jeho kvalitách sem se dočetl až při bližším seznámení, které začalo recenzemi automagazínů. Ale vzhledem k tomu, že novináři s tím jezdí pár dní a navíc s novým motorem, nebral sem to moc vážně. Takže sem po 5 letech přesedlal z Mondea 1.8,2003, o kterém krom lenosti nemůžu říct nic špatného, pohodlí, prostor, podvozek atd...paráda. Ale přeci jen, je to trochu jinde...
Subaru Outback 3.0R, AT, MY08-09
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od joedog »

DVD-MP3? Zajímavé, nějak nechápu jaký je rozdíl mezi tím a normálním data DVD, pravděpodobně v Lead-In a v zachování nějakých standartů jako bitrate, názvy a délka adresářů atd, takže to některé mechaniky kousnou. V každém případě dobrý výzkum :supeer:
Jinak ty basy mi taky chybí, prostě palubní elektronika není u Subaru úplně ve středu zájmu, ale zase to fajn jezdí :657: No a taky musí být prostor pro extra výbavu, která je např. v GT :845:
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Uživatelský avatar
Thanantos
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 531
Registrován: ned srp 19, 2012 9:03 am
Jméno a příjmení: Karel

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od Thanantos »

Joedog: Ahoj, nevím zda by to pomohlo pro navi v OTB, ale mám origo subaru navi v impreze (2008) a tam se údajně "bezpečnostní" prvek deaktivuje i při zatažení ruční brzdy. nemám to sice tak zapojené, ale na ruční brzdu má navi extra konektor, čili by mohlo stačit ho přemostit aby měla navigace pocit, že má zataženou ruční brzdu i za jízdy.
Další alternativou je - pokud se nepoužíva NAVI -udělat spínač vyp/zap na kabel "vehicle speed signal" - ten je určitě stejně i v navi pro OTB pokud bude vypnuto, nebude fungovat hlasová navigace a počítání trasy, ale půjde procházet mp3 a pouštět filmy. Pak stačí jen za jízdy přepnout spínač a navi se spustí. Toto už vyzkoušené mám - sice omylem když mi blbnul kontakt u tohoto kabelu,ale zvládá to přepínat režim za jízdy.

no a ten disclaimer na začátku mě taky pořádně rozčiluje. nevěděl by někdo jak to obejít??
Do práce a na cesty Legacy H6 v sedanu
Na srazy a výlety Sti Type R 2000
Na závody Sti RA 99
Ex WRX 2008
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od joedog »

Thantalos: Díky, to bych mohl příležitostně zkusit - až budu z nějakého důvodu v servisu, tak se zeptám nebo zkusím rozborku sborku středového panelu, když se k tomu odhodnlám :655: . Jinak kdysi dávno jsem kdesi na US fóru viděl příspěvek, který popisoval, jak se dostat do nějakého servisního menu, kde se to (security) údajně dalo vypnout - něco jako držet prst na horní tředině obrazovky uprostřed a zapnout nebo tak nějak. Nejak mi to nefungovalo, možná jiný typ, ale zkusím pohledat.

Jinak primárně mne taky rozčiluje ten disclaimer....

EDIT: Možná to bude podobná feature jako toto (tedy jestli to funguje - nezkoušel jsem) http://www.youtube.com/watch?v=G3OvUo-u1xY
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od joedog »

Tady je "profi" oblbovák , ale ta cena.. a určitě neřeší disclaimer, kdyby to řešilo i ten, tak si to snad i koupim :655:

https://www.beatsonicusa.com/nav-dvd-by ... k-54.html#

:bp: za offtopic, ale koneckonců to souvisí s přehráváním videa...
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Outback 2007-09 DVD NAVI - co umí přehrát?

Příspěvek od newli »

Ten disclaimer me take dost stval, u jsem si ale zvyknul. Nicmene to neznamena, ze bych nebyl rad, kdybych se toho zbavil :-)

Jak nemuzete prochazet mp3 za jizdy? Me to normalne funguje!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“