Amortizace je sviň... co dál?

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od YuriiGT »

Tak tři neděle nazpátek dostal můj Forester SF98 pusu na zadek od Peugeotu 806... no spíš teda pořádnýho hubana, od té doby mi při akceleraci někde vpředu něco dře (jako kov o kov ale když je auto zvednutý vidět to neni), mezi držákem předního dílu výfuku s katem je díra, je olámanej zadní nárazník, výztuha pod ním a zadní, skoro nový díl výfuku je vražený cca 10cm pod auto a zlomený.

Kvůli neschopnosti pojišťovny nabídnout adekvátní prohlížecí místo kde se dá podívat i pod auto, jsem si dokonce zařídil zvednutí auta v nedaleké autodílně aby ho technik mohl vyfotit i zespoda.

A dneska mi pojišťovna (AXA) poslala dopis s hromadou blemců a následujícím textem:
Skutečná škoda podle výpočtu v expertním systému je 6 051,-
Podotýkám že v zápisech o poškození vozidla mám uvedeno že na výměnu půjdou nárazník, příčník i tlumič výfuku plus lokální praskliny na předním dílu výfuku v oblasti závěsů.

Myslíte si že to je adekvátní cena která reálně odpovídá? :4690:

Pakliže z nich víc nevymáčknu, přemýšlím vůbec to neopravovat, jenom nechat zavařit ten přední díl a narovnat nebo vyměnit zadní díl za nějáký polský shit (IZAWIT) za 1200,- z Aukra. Pochybuju že bych zadní nárazník s výztuhou a výfuk do těch 6000,- vůbec sehnal. :(
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od Ynhoj »

Myslím, že někde najdeš na internetu nález Nejvyššího soudu (?), kde je jasně sděleno, že pojišťovna má poškozenému zaplatit vše od A do Z, kvůli tomu se to pojištění platí ne? Amortizace je pojišťácká terminologie a v nálezu je jasně deklarováno, že opravené havarované auto se novým dílem nijak nezhodnocuje(všichni víme,že naopak..)...Bohužel pojišťovny to moc v potaz neberou :6066: , přitom tu pro ně přebývající částku mohou z mého pohledu klidně vymáhat po viníkovi...toto vždy jen odse.e poškozený a já do dneška nechápu proč...
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od ozawasan »

zkus - amortizace.cz

nenech pojišťovně ani floka.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
dofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 348
Registrován: ned led 15, 2012 8:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Černoch
Bydliště: Jihlava

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od dofi »

ja kdyz jsem bojoval o opravu mitsubishi, tak tak hlasku to se opravi to se zavari jsem se ptal kde a dodal jsem ze hned pote jdu na stk a upozornim na dane dily. takze vse psal vymenou. amortizace pokud jsem ji ochten akceptovat pry nema byt pres 50% u dilu co jsou v replikach a 30% co je v originalech.
takze vysledek byla polovina porizovaci ceny auta a pul roku jsem jezdil opravou jen pruhlednou paskou nez jsem nasel dily v spravne barve na inzerat.
proste trvat na tom ze svarovani neni oprava!!! a za 6 litru se na to v znackovym servisu tak z dalky podivaji.
nekdy se da v znackovem servisu sehnat kalkulace s polozkama na opravu, a to je pro pojistovaky zajimave cteni.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester 2007 2.0, Legacy 2006 3.0 spec b MT, Legacy 2014 2.0D, Audi Q7 2018 200kW, Audi A6 2015 3.0 235kW, Ford F-150 2018 5.0 V8
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od Kolben »

To jsou holt smejdi nejvetsi pojistovacky. Fuj. Proste bys to mel nechat opravit ve znacce a pokud oprava nepresahne cenu auta, tak by to meli zaplatit no ne?? To je mazec.

Ja byl prekvapenej jak to perfektne funguje v nemecku. Kdyz mi tam jedna pani z boku napalila do BMW, tak sem mel celkem strach jak to bude s opravou. Dokonce mi pak volali z BMW, ze oprava bude stat ranec ( i kdyz to tak nevypadalo) a at si radsi proti pojistovne vemu pravnika. No a ta pojistovna tej pani co do me nabourala zaplatila uplne vsechno.
Zaplatila odhad ceny na opravu od externiho odhadce.
Zaplatila celou opravu.
Zaplatila i toho pravnika, kterej "sel proti nim".
Zaplatila mesic pujceny auto z pujcovny.
a co me prekvapilo nejvic, tak mi jeste poslali 1500€ na ucet kuli tomu, ze klesla cena toha auta, kdyz budu rikat, ze to bylo bourany.
Takze spokojenost. Nevim nevim, jestli by to takhle fungovalo u nas.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od Ynhoj »

V roce 2001 mně rozstřelil Mercedes, bylo to i novinách :845: , Forman vepředu napadrť...V té době vyšla oprava na cca 52.000 Kč...Likvidátor v Allianz (celkem 3 x jsem ho navštívil) pořád zdůrazňoval jak je to složitý a atd.Nakonec jsem pojal podezření, že by rád něco bokem, když mi začal říkat a zdůrazňovat, že by to mohlo být vyřízeno rychle, ale že to není tak jednoduchý... a že mi vyplatí cca polovinu škody...Poté jsem už jen kontaktoval info linku, kde jsem si stěžoval na neúměrné protahování bez možnosti jakékoliv mimořádné zálohy na opravu...Padlo pár ostřejších slov a následné psaní na ústředí....Světe div se...za pár dnů po odeslání dopisu dorazilo na účet přes 47.000 Kč... a dopis s omluvou a podrobným vysvětlením.
Tak jsem doplácel opravdu jen nepatrnou částku, kterou jsem tehdy akceptoval...
Z mého pohledu by měla být vyplacena poškozenému celková škoda tj. auto, ztráta času a vedlejší výdaje spojené s neužíváním poškozeného vozidla. V současné době poškozený je v podstatě v háji, protože je poškozený 2 x - od viníka a ještě pojišťovny a ne každý má na to,aby se soudil. Ten příklad z Německa je to co si asi představuji já...Na druhou stranu by pojišťovny měli nasadit pro viníky pořádné malusy odstupňované dle závažnosti nehody...Dokáži si představit jedicnce, kteří by třeba platili 20.000 kč za povinné ručení...Zatím ty malusy jsou celkem přívětivý...
Naposledy upravil(a) Ynhoj dne úte bře 26, 2013 12:53 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od garmont »

To je mazec - za 6tis pomalu nekoupíš ani ten zadní nárazník...
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od cerv »

Jojo, jsou to svině, například nedavno.

Outback 3,0 h6 2001, koupen před rokem a půl za 125tis kč od autorizovanýho bazaru subaru. od tý doby najeto cca 20 tisíc km.

Nyní nabourán ze zadu, tedy poškozen jinou osobou - auto na odpis - zkroucená karoserie.

Návrh na vyrovnání od pojišťovny 63 tisíc + 12 za vrak, to dle jejich vnitřní aukce, v který někdo těch 12 tisíc nabídl jako maximální částku :713:

Takže suma sumárum auto co se dá dnes v adekvátním stavu s původem, kilometrama a historií koupit okolo kila a musí se schánět, na to člověk dostane 75 tisíc i když mu ho zrušil někdo cizí!

A ještě malý příběh se zpětným zrcátkem:

Poškozený zrcátko při míjení jiného auto, nezaviněná škoda...cena nového zrcátka v subaru 8200 Kč, v druhovýrobě se nedodává(3,O H6 rok 2002)....plnění od pojišťovny 3600Kč!

Takže celkové zhodnocení: právníka a do nich :gunhim:
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od Bekr »

Ynhoj píše:Myslím, že někde najdeš na internetu nález Nejvyššího soudu (?), kde je jasně sděleno, že pojišťovna má poškozenému zaplatit vše od A do Z, kvůli tomu se to pojištění platí ne? Amortizace je pojišťácká terminologie a v nálezu je jasně deklarováno, že opravené havarované auto se novým dílem nijak nezhodnocuje(všichni víme,že naopak..)...Bohužel pojišťovny to moc v potaz neberou :6066: , přitom tu pro ně přebývající částku mohou z mého pohledu klidně vymáhat po viníkovi...toto vždy jen odse.e poškozený a já do dneška nechápu proč...
Je vidět, žes dnes poslouchal Radiožurnál. :-) Taky jsem ten příspěvek slyšel...
Kdysi jsem musel pomáhat řešit podobnou situaci. Právník nám tehdy potvrdil, že poškozený má skutečně nárok na náhradu celé škody a to i včetně půjčení náhradního auta, a že ze zákona není přípustná jakákoli spoluúčast na straně poškozeného.
Bohužel ale domoci se v naší společnosti svých oprávněných nároků chce pevné nervy, odhodlání a pokud si člověk sám netrvá na boj s pojišťovnou, tak i právníka.
Dál musím upozornit, že v případě pojišťovny AXA to je naprosto standardní přístup. Sám jsem s nimi udělal velmi nepříjemnou zkušenost po které vím, že být pojištěn u AXA = průser v případě nutnosti pojistného plnění. AXA samozřejmě není jediná, která se takto chová...
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od unbreakable »

A co třeba napsat dopis na Asociaci pojištoven? + udělat odhad v ofiko subaru?

Když jsem naboural poprvé auto tak Allianz zaplatila poškozenemu 60000 za opravu nárazníka a světla na autě konce 90 let. Já jel jsem zjistit cenu opravy k noname servisu ti si řekli 120000,- s tim že díly čekat 3 měsice. Zvolil jsem ofiko servis subaru kde cenu opravy vyčislili na 240000,- s tim že auto je na odpis.

Lepe to nechat kalkulovat v ofiko servisu. pojištovny to akceptují na 100 procent.
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od Ynhoj »

Bekr: já to neposlouchal...tam něco o tom bylo...? jen uvažuji tak jak by to asi mělo být z pohledu kdo je poškozený...ne každý má tolik peněz,že to skousne...taková rodina, který na cestě nějakej debil zboří auto...a pojišťovna jim dát třeba jen 60% a zbytek...? Je to nechutný...Viník je relativně v pohodě, sice má káru na dranc,ale v podstatě nemusí nic poškozenému platit..když se chceš o to soudit tak musíš vysolit mastnej poplatek a nebo složitě prokázat, že na to nemáš a oni ti ho milostivě odpusí(možná), kde to jsme, za co platíme daně? Ochrana poškozeného by měla být vždy absolutní a nadřazená vemu ostatnímu...
Sám mám nyní docela strach,a by mně s rezou nějakej pan Chvátalík nesestřelil...po té jedné zkušenosti se chci tomu nervování vyhnout...Viník je v podstatě vysmátej, protože "jen" max. přišel o auto a pár tisícovak pokuty...a druhá strana v :zachod: a může se jít :sibenice:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od Fluval »

přesně pánové, mě takhle sestřelila jedna kurva s nákladákem a vlekem. Auto na kaši, já naštěstí v poho, protože jsem ještě stihnul trošku přibrzdit, takže prvotní náraz nešel na dveře od řidiče ale na bok čumáku. Ta kurva ještě první ani nevolala policajty (mě v tu chvíli jako naschvál kleknul mobil) ale volala na svoji firmu, ze které přijela druhá kurva, která mu začala radit co má říkat. Normálně zapíral, i když z nehody bylo jasné hned kdo je viník. S tím svojím zapíráním akorát ještě nasral dopraváka, který mu to potom spočítal.

Výsledek: auto totálka, pojištovna zaplatila cenu vozidla v době nehody - tzn. cenu na tipcarsu (samozřejmě pod cenou), my jsme si museli doplatit zbytek uvěru co byl na autě + poplatek za předčasné splacení. Peníze bych po něm mohl akorát požadovat u soudu, což v dnešní době je téměř nemožné.

Omlouvám se za za ta sprostá slova, ale jinak tyto individua už neoznačuji.
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od Ynhoj »

ani Hans Landa by to nevyjadřil líp :supeer:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od joedog »

Máte někdo v této souvislosti zkušenost s DASkou?
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Amortizace je sviň... co dál?

Příspěvek od Fluval »

no zase nechci aby to vypadalo, že jsem jako němčour z hanebných parchantů :-) ,ale toto chování mě může nasrat. Tam byl fakt rozdíl půl metra od smrtáku či těžkého zranění :1774:
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“