Smrdí jak spálená guma

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od JRJ »

Zdravím, objevil se mi problém (3.0 AT), který jsem před tím ještě nezaznamenal. Po ostřejší jízdě nebo delší jízdě po dálnici jen cca 140 tachometrových po zastavení je cítit něco jako spálená guma. Kdybych měl MT, řekl bych si spojka (i když i ta smrdí nasládleji než toto). Po krátké jízdě po Praze cca 6 km do obchodu a 6 km zpět, byl motor plně zahřátý, ale smrad jsem necítil. Zkontroloval jsem náplně na vychladlém autě a všechny (krom chladící kapaliy) jsou po horní rysku, takže snad neuchází a nikde se nepálí. Motorový olej je po 13 tis. km od výměny sice černej, ale neubývá. Ten by ostatně smrděl jinak. Gumy jsou na všech kolech stejné, zbruba stejně sjeté a správně nahuštěné.

Nějaké nápady co by to mohlop být? Co zkontrolovat? Sice bych měl do konce února udělat střední servis (oleje, brzdovka, filtry, ...), ale nechtěl bych platit extra servis pokud to je nějaká prkotina.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Spike
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 12, 2012 3:06 pm

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od Spike »

no ja to zatial prisudzujem roztrhnutej manzete vpredu pri prevodovke, kde sa asi prazi vazelina.
ale nie som si s tym taky isty, ale tiez mam po dlhej jazde nachvilu taky divny gumovo/umely smradecek od motora
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od cerv »

3,0 H6 zápach trochu jako spálená guma je u mě prosakující olej motoru kapající někam na svody...úbytek oleje na měrce nezaznamenáš, ale rosí to a občas ukápne...stejný stav už 70 tisíc km a neřešim. Ta vazelína z manžety taky možnost...neřešil bych jestli jdeš teď někdy na servis...
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od MMira »

mel jsem stejny problem. pricinou byla uvolnena manzeta na poloose, ze ktere pak strikala vazelina na vyfuk. tedy trochu jina manzeta, nez psal Spike, ale v konecnem dusledku tataz vec.
ex Reza WRX 2,5 combi
MMart
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 07, 2012 12:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Moronga
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od MMart »

Není 13tisíc na jeden olej už dost?
Já tomu tolik nehovím,ale u mého 2litra mám prý myslet na výměnu po ujetí 10tisíc...
Suzuki GS1000S ´79 Wes Cooley replica
Suzuki GS 750 ´76 Cafe-Racer
Ducati 900SS DesmoDue
Toyota Avensis combi 1999
Subaru Legacy combi 2002
Nissan GT-R

http://www.mm-art-airbrush.cz
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od JRJ »

V listopadu na STK byl spodek suchej a čistej. Zkusím se o víkendu podívat ze spoda zda se něco nezměnilo. Otázka je jestli po jízdě v takovým marastu něco uvidím. :655:

MMart: Já mám předepsané intervaly na výměnu motorového oleje 15 tisíc nebo 1 rok. Měním ho po roce, tedy necelých 15-ti tisících.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od mamut »

Smradů může bejt spousta.
Olej, vazelína a taky chladící kapalina.
Mě ubčas ukápne od hadice u vodní pumpy a když zaparkuju do garáže, taky to pěkně smrdí.
Chce se to prostě kouknou, jestli někde něco neuniká, často stačí opravdu "stopové" množství a smrad je na světě.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od HonzaCZ »

Výpary ATF unikající přes měrku?

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
ade321
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 101
Registrován: čtv lis 08, 2012 6:50 am
Jméno a příjmení: Pavel Werner

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od ade321 »

jestli mrknes pod auto, hledej na svodech cerne stopy po spalenem oleji. Dělá mi to taky, jde mi to dovnitř topením, je to nepříjemný, kvůli tomu nechávám přetěsnit motor.
Outback 98, 2,5l, automat
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1536
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od ferenc.74 »

Můžou to být i netěsnící výka ventilů,což byl i můj případ. Zasmrdělo to jak při klidný jízdě,tak i když jsem jel pilu. Oprava stála 3,5tis.
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
Uživatelský avatar
fort
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: stř zář 28, 2011 6:56 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Myslivec
Bydliště: Vendryně

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od fort »

Vsadil bych to na prasklou manžetu poloosy, měl jsem stejný problém. Po zaparkování do garáže něco smrdělo jako spálený olej. Nezjistili mi to ani v autorizáku (FM, velký servis po koupi auta), tak jsem lehl pod auto a bylo to. Mazivo z pod manžety odpadává větších rychlostech na katalyzátor a pálí se. Výměna v autorizáku OV 600.-Kč (FM chtěl snad 1500 nebo 2500.-Kč už nepamatuju-raději) :supeer:
Outback 3,0 H6 AT 2004 MY2005
ex VW Passat 1,8CL kombi 1991
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od JRJ »

Tak problém zatím neidentifuckován. Pod auto jsem se kvůli chorobě nepodíval, ale v garáži jsem našel flíček přesně v podélné ose auta cca 10 cm za osou předních kol. S těmito poznatky předal do AWD, kde se jim únik taky nepodařilo najít protože prý byl motor zatláskaný celý. Tak ho umyli a mám přijet za nějaké 2 000 km. Pozitivní je že teď spálená guma cítit není. Tak to snad nebude nic vážného.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od JRJ »

Nenajel jsem ani těch 2000 km a smrad se vrátil. Tentokrát s mnohem větší razancí. Objednal jsem se do AWD. Volný termín byl až za dva týdny. Tak jsem dva týdny nejezdil. Mám z toho stále rozporuplné pocity, protože mi nebyli schopni říct, kde a co přesně uniká. Vyměnili manžetu na poloose, protože byla prasklá. Vyměnili nějaké těsnění u olejového chladiče, protože to prý praská nejčastěji. Nicméně si únik mám nadále hlídat. Možná bude potřeba přetěsnít rozvody. :655:
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od Slavek_xxx »

Pokud byla praskla manzeta, urcite smrdela vazelina, ktera z ni cakala na katalyzator. Prekvapuje me, ze na to poprve v servisu neprisli...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Smrdí jak spálená guma

Příspěvek od fajfka »

Je to trochu mimo, mne zlobí smrad spáleného oleje.Horší je to,když auto dostane za uši a pak stop,třeba na světlech,nebo před barákem. Dost dlouho jsme s kolegou studovali auto na jámě,ale nic zásadního jsme nenašli. Takže musela stačit jen očista motoru a snad příště. Je pravda,že manžeta u motoru se měnila asi před 1500km,ale to se už snad dávno vypálilo.Ještě že smrad nejde za jízdy dovnitř.
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“