Vodící kladka H6

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od dethroned »

ajo, máš pravdu, o této závadě na třílitru jsem tam taky četl.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od romull »

Je mi jen divný proč by s tím měli mít problém zrovna H6, nebo u 2,5 toho ten řemen tahá nějak míň?? Já myslím, že je to nastejno: servo, klima a altík :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od romull »

Aha tak zpět, teď jsem se díval na 2,5 :670: a tam je to úplně jinak :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

romull> jojo, 2.5ka je uplne jina. Jinak ja mam meneny lozisko v kladce i vodici rolnicce, ale kladka ma v upevneni v bloku uz trochu vuli, takze napina remen maliko sikmo. S tim se ale nic neda delat.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od romull »

Slavek_xxx: na webu jsem našel napínací kladku INA, která tam byla vyobrazena včetně toho napínáku za 1 400,- Kč. Jestli to ale za tu cenu prodávají komplet i s tím napínákem, nebo je to jen fotka jsem nezjišťoval :655: . Jinak je tento problém možné taky řešit futrem z tenkého ocelového plechu. Tak jsem to byl nucen řešit u starého Oplíka, kde se ložisko chvilku protočilo tam kde nemělo a uložení kladky pak bylo taky trochu volný :6066: , stejně jako u alternátoru, kde za originální a nevychlastané držáky chtěli nemorální peníz :baseball: .
Předpokladem ale je to, aby ten ochozený čep nebyl moc šišatý, protože stáčet jen na soustruhu by při tvaru držáku už nebyla sranda.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak už jsem taky měnil ložiska v kladkách... http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... 63#p121363
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od filippek »

Tak cca po roce od výměny se mi zase ozvalo ševelení od ložiska - jen napínací kladky. Přijde mi ale, že už bude i napínák unavený, nějak víc se houpe. Tak jsem pro klid objednal celý napínák. Ina za cca 1350,- i s poštou. V Kelly za tu samou chtějí skoro jednou tolik. O víkendu snad vyměním.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Náhodou jsem narazil, že na H6 sedí kladky pod názvem Nuline EP001. Mělo by to sedět dle diskuzí. V ofiko materiálech žádné reference na Subaru ale nejsou. Vyrábí to Dayco. Ale jestli se to dá někde poblíž koupit jsem neřešil :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
mckoci
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 10, 2013 8:24 pm
Jméno a příjmení: Míra
Bydliště: Pardubice

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od mckoci »

pridam svoji cerstvou zkusenost ..
na 3.0R mi take hucela vodici kladka, po sundani remene jsem zjistil, ze je nacata uz i napinaci kladka (tu jsem mel jiz zakoupenou jako celek za krasnych 1200kc) .. az pak nasledne jsem zjistil, ze jdou kladky sundat samostatne a loziska prelisovat.
Nicmene kdyz uz jsem mel napinaci kladku novou koupenou, tak jsem si s tim dal tu praci a vymenil ji celou (je potreba povolit tri srouby na servu a odklonit si ho do strany, aby se clovek lepe dostal na druhy sroub co drzi kladku). Je videt ze pri vyrobe nekdo premejslel, protoze je to udelany fakt jednoduse.
Zitra letim koupit lozisko do vodici kladky (dle doporuceni vezmu skf 6203-2rsh/c3gjn), prelisuju a jedeme dal. Menim pri najetych 143tis. km.
> Subaru Outback MY2007 3.0R Si-Drive EZ30 <
> Subaru Outback MY2001 2.5 MT LPG < - prodáno

>> Výměny ČELNÍCH SKEL pro vozy SUBARU mobilním způsobem u vás doma , bližší info SZ <<
mckoci
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 10, 2013 8:24 pm
Jméno a příjmení: Míra
Bydliště: Pardubice

Re: Vodící kladka H6

Příspěvek od mckoci »

jeste detail .. bude nekdo vedet utahovaci moment na kolik mam utahnout srouby na kladkach ?
> Subaru Outback MY2007 3.0R Si-Drive EZ30 <
> Subaru Outback MY2001 2.5 MT LPG < - prodáno

>> Výměny ČELNÍCH SKEL pro vozy SUBARU mobilním způsobem u vás doma , bližší info SZ <<
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“