Vibrace do volantu

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace do volantu

Příspěvek od clay »

Jak jsem psal jinde, u mne se vibrace projevují vždy v zatáčce a při záběru - identifikovali jsme vnější kloub hnací osy na předním levém kole - a teď čekám a čekám, kdy se u pana Poláka kloub objeví - a drncá to čím dál víc.
Clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3022
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Vibrace do volantu

Příspěvek od yeti »

Tak u mně to vypadá opravdu na ty kola :666: . Na zimácích se vibrace neprojevují.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vibrace do volantu

Příspěvek od Slavek_xxx »

Na zimácích na obou autech pozoruji vibrace. U Imprezy kolem 120ti kmh, ale zlepšilo se to výrazně po převážení kol. U Outbacka se projevují mezi 90-100kmh, kola jsou čerstvě obutý. Ale právě jsem si na moje.auto.cz přečetl příspěvek od zdejšího člena M.Z. a tam píše, že v jeho případě byla příčina v tyčkách stabilizátoru :670: Jelikož na Outbacku jsou asi ještě původní a u Imprezy taky, asi je zkusím povyměňovat, včetně uložení stabilů. Mám kupovat originály nebo nějakou konkrétní značku z druhovýroby? Obě auta mi musí sloužit ještě aspoň dva roky...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Vibrace do volantu

Příspěvek od mnov »

Slavek_xxx píše: Ale právě jsem si na moje.auto.cz přečetl příspěvek od zdejšího člena M.Z. a tam píše, že v jeho případě byla příčina v tyčkách stabilizátoru :670: Jelikož na Outbacku jsou asi ještě původní a u Imprezy taky, asi je zkusím povyměňovat, včetně uložení stabilů. Mám kupovat originály nebo nějakou konkrétní značku z druhovýroby? Obě auta mi musí sloužit ještě aspoň dva roky...
No nevím, "kosti" se mi nikdy u žádného auta neprojevovaly nějakou vibrací do volantu. Prostě to jen klepalo. Už je mám vyměněné i na Subaru. Taky to jen klepalo a nic víc. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Japandriver
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 984
Registrován: úte zář 08, 2009 1:40 pm
Jméno a příjmení: Josef Dolinský
Bydliště: Pohorská Ves

Re: Vibrace do volantu

Příspěvek od Japandriver »

Zdravím ,já jen přihodim mojí zkušenost s vibracema .U mě to dělalo brajgl od cca 100 do 130.Pak pohoda .Příčinou byla kombinace špatnýho vyvážení a vůle na axialním táhlu... to táhlo je docela důležitý!! :826:
Subaru není jen značka, Subaru je víra a životní styl.Kdo ho nikdy neměl ,ten to nikdy nepochopí :-)
Uživatelský avatar
Plejáďan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv zář 27, 2012 3:20 pm
Bydliště: Semily

Re: Vibrace do volantu

Příspěvek od Plejáďan »

I já přihodím svojí zkušenost, měl jsem stejnej problém na Forejsovi (kolem 120km/h se rozklepalo řízení) a příčinou bylo nakonec málo oleje v servu - jen úplně těsně pod ryskou. Bylo mi řečeno že napění, přisává vzduchový bublinky a udělá takovouhle neplechu. Je zvláštní, že to dělalo taky jen v úzkym rozsahu rychlostí (nemá to logiku, ale je to fakt), stačilo přidat či ubrat a byl klid. Každopádně po dolití pár kapek oleje nadobro vyřešeno, třeba to někomu pomůže.
Na ostatních Subaru webech jako Merlin

Subaru Forester 2.0 S-turbo MT MY99 (černý) - PRODÁNO
Subaru Outback 2.5 AT MY00 (zelený)
medůza
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 24, 2020 12:17 pm
Jméno a příjmení: Radek Faltus
Bydliště: Žamberk

Re: Vibrace do volantu

Příspěvek od medůza »

Ahoj, vím, je to už dávno, ale řeším podobnou věc a chci se zeptat, zda jsi to tenkrát vyřešil.
někdo mi tvrdí, že je to uložení kardanu.

díky za odpověď
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“