Vibrace při zrychlení

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Vibrace při zrychlení

Příspěvek od romull »

Řeším už delší dobu co může způsobovat vibrace auta při zrychlování. Pokud jedu klidně, tak to začne mezi 70 až 80 km/h. Ve vyšších rychlostech již není nic cítit. Pak jsem zjistil, že na čím nižší kvalt jedu a motor má větší tah, tak jsou vibrace výraznější. Na čtyřku jen jemné, ale při podřazení v kopci na dvojku, nebo trojku jsou už dost znatelné. Zprvu se mi zdálo, že to dělají nové letní pneu ( že jsou hrbaté, nebo kola špatně vyvážené či nasazené ). Absolvoval jsem teda troje vyvážení, ale s žádným výsledkem i když se na nich pár gramů našlo.
Nemá někdo zkušenější nějaký nápad? Za kardan jsem zkušel tahat a zdá se že drží, nebo poloosy???......uložení motoru, nebo AT????.....Začínám z toho být trochu rozladěný :839: a nerad bych něco zanedbal :1774:
S podobným projevem ( kdy motor chtěl skoro opustit auto ) jsem se setkal u Mondea TDCi při záměně motorového oleje třídy ACEA A3/C3 namísto doporučené A1/B1, to byl do 2 tisíc otáček neskutečný třas, který vibroval s celým autem, ale po překročení této hranice všechno v pohodě. Hledalo se kde co, uložení motoru a převodovky, poloosy, ramena, kola...............Stačilo vyměnit olej v motoru a bylo to pryč. Teď toto snad nehrozí, mám tam olej Millers Oils XFS 5W/50.
Vsadil bych ale asi na ty kola, protože na zimních to nedělalo, takže asi zkušebně hodit na zimní a projet :655:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od kosobecny »

zkusil bych ty kola, nemůže to bejt taky silentblokama?
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
cukrovic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 04, 2012 12:36 pm

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od cukrovic »

Zdravim, no ja mam velmi podobnu zavadu, mne sa trasenie prejavuje skor pri zrychlovani na vyssi prevodovy stupen co je odovodnene vacsim momentom, ako pricina bolo v A.W.D urcene lozisko laveho predneho kolesa, mohol by to sposobovat este silentblok pripadne kardan...Prejavuje sa trasenie aj na radiacej pake?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od HonzaCZ »

Ložiska kol, silentbloky uložení ramen, čepy a klouby ramen, vpředu možná i tlumiče, špatně nasazená kola - bordel pod nebo na kotouči. To mě napadá, pokud to souvisí s podvozkem. Je to cítit ve volantu?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od romull »

Tak řadící páka se netřese, třese se celý auto :839: . S kolama jsem už zkoušel různý tahy, ale moje podezření na špatné pneu roste. Jak jsem psal, tak na zimácích to nedělalo a jedna nová přední pneu háže na vyvažovačce trochu do stran a druhá zase trochu výškově :666: . Nezbyde než na předek hodit na zkoušku zase zimáky, projet a pokud to bude OK, tak vyrazit zkusit letňáky reklamovat, to jsem na to zvědav :655: . Máte někdo šajnu jak reklamovat pneu z e-shopu? Normálně u jakéhokoliv prodejce značky, jako třeba televizi? Kdyby to byl nějaký protektor, nebo čínský zázrak, ale Continental? Člověk si řekne koupím kvalitu :baseball: .
Když to OK nebude ani na zimácích, tak bude kontrola v AWD, oni snad už na něco přijdou :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od romik »

romull píše:.......tak vyrazit zkusit letňáky reklamovat, to jsem na to zvědav :655: . Máte někdo šajnu jak reklamovat pneu z e-shopu? Normálně u jakéhokoliv prodejce značky, jako třeba televizi? Kdyby to byl nějaký protektor, nebo čínský zázrak, ale Continental? Člověk si řekne koupím kvalitu.......
Jestli to bude opravdu ta pneu, tak Continental má přes 30 výrobních závodů, dle DOT a dvoumístného kódu (kombinace číslo/písmeno) jde zjistit, ve kterém výrobním závodě je lisovali. Pokud mají znatelné otřepy třeba na spoji mezi bočnicí a dezénovým pláštěm, tak to ukazuje na formu, která už má vylisováno značné množství pneu. Mně se něco podobného stalo s Nokian, kdy pneu byla lisována v rusku, měla velké otřepy a nešla ani opakovaně vyvážit.
Co máš za pneu, Premium nebo Sport contacty? Pokud pošleš dvoumístný kód, zkusil bych se Ti zjistit, kdy byla forma vyrobena a v kterém závodě pravděpodobně skončila na posledním lisování.
A co elektron, není poškozený? Viděl jsi ho na vyvažovačce bez pneu, pouze zatočit rukou?
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od romull »

Ten elektron mě taky napadl, ale jezdil jsem na něm i loni a naprosto bez problémů, ale to byl na zadku. Na vyvažovačce jsem jej samotný neviděl. Možná ještě zkusím přehodit dvojice zezadu dopředu a uvidím jestli bude nějaký rozdíl. Pneu mám Premium Contakt 2 215/55 R 17 a kupoval jsem přes e-shop, samosebou podle ceny, tak doufám že jsem si se slevou nekoupil nějakou blbou várku :839: . Divný je, že to dělá jen při zrychlování a do těch 80 km/h když je motor v tahu a čím větší síla jde na kola tím je to víc cítit. Pokud už jedu okolo 100 km/h tak nic a můžu za to vzít podřadit na 3 a zrychlovat ze 100 do 150 a nic. S tím jsem se ještě nesetkal.
Začnu asi tím přehozením ze předku na zadek a pomalu budu zkoušet a vyřazovat různé alternativy, musím na to přece přijít :baseball: . Na tu dotku se podívám ve středu až se dostanu do garáže a rovnou to nechám přehodit. V pneuservisu si už budou klepat na hlavu :713: , od přezutí na letní tam budu už po čtvrtý :845:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od HonzaCZ »

Jestli to dělá jenom při zrychlení a nejen v závislosti na rychlost, tak to kola nebudou.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od romull »

Toho se taky trochu obávám, když si dám bacha a zrychluji s hodně lehkou nohou, tak mezi 70 - 80 km/h mírné vibrace zaznamenám, ale opravdu mírné a musím se na to soustředit :655: . Pokud však za to vezmu v této rychlosti na 3 s plynem u podlahy, tak je to jako povel " oslíčku otřes se " a třese se opravdu slušně :839: . Taky se mi zdá že se třese víc, pokud jedeme ve čtyřech, než když jedu sám.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Walther
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: stř říj 06, 2010 8:49 pm
Jméno a příjmení: Walther
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od Walther »

Prakticky stejné projevy sem měl na Legu když bylo vychlemtané středové uložení kardanu, při zrychlení na 1,2,3 to mlátilo celkem dost do podlahy (intenzita klesala se zvysujicim se qaltem)..
Ex - Legacy 2,5i 115kW rv.2001

ø 8,69l--->8,84l--->8,92l

Ex - Outback H6 154kW MY2000 "zelenáč"

ø 10,47--->9,15--->9,56--->8,73--->8,92--->8,84

Outback H6 180kW MY2006 "šáňo"

ø 9,4--->9,96--->10,4

Outback H6 154kW MY2003 "DLC"
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od romull »

Kardan jsem taky podezíral, ale když jsem za něj zkoušel zabrat rukama tak se mi zdál v pohodě. Do podlahy zatím nic necítím, ale co není může být ::-DDD: i když bych opravdu nerad. Na MB byl pocitově o dost volnější a nic.
Myslím, že nejrychlejší řešení problému bude když to příští týden až pojedu do Prahy vezmu do AWD a nechám je svézt, alespoň by mohli vyloučit věci které to určitě nedělají a měl bych podstatně menší seznam možností, nebo na to hned přijdou a budu mít pokoj :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od HonzaCZ »

Vzít za něco rukou je dost relativní... Vem si, jaký tam vznikaj odstředivý síly...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od romull »

To je fakt :655: , doufám že to kluci v AWD odhalí, vypadá to že mají s těmi auty dost a dost zkušeností a jinam bych už asi ani nejel
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od Kolben »

Ja mel tohle na passatu z roku 2001, kde jeste bylo pouzito quattro (ne haldex) a prihodilo se mi to, pri vymene standrtnich kol za vetsi, hezci a sirsi. Delal to kardan. Musel sem se vrati zpet na 16ky a byl klid.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vibrace při zrychlení

Příspěvek od romull »

Tak to je taky zajímavý, asi se nějak to syncro, které bylo ještě pěkně poctivý quatrro s mezinápravovým difem s těmi koly nesžilo. Já mám kola ale pořád stejný, ale už se pomalu kloním taky k tomu kardanu.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“