Nejenom o STK a emisích

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od VDC »

Já jsem taky letos prošel s těma pokovenýma oknama, protože jsem tam nejel sám, ale poslal jsem tam kámoše. Ale uvidíme, jestli mi to za rok a půl zase projde. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od sima »

Jj,já tam taky nejel,tak máš teď čas,ono se mezitím možná vody trochu zklidní,jestli nevymyslí další "bič",tak jo.My češi jsme v tomhle jak pomatení,papežtější než...kdekoliv jinde.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od martas »

VDC píše:Já jsem taky letos prošel s těma pokovenýma oknama, protože jsem tam nejel sám, ale poslal jsem tam kámoše. Ale uvidíme, jestli mi to za rok a půl zase projde.
tak to jsi mel stesticko Tome (*_^) |,,,,
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od sima »

Marťas tohle jsem si vždycky říkal,mít v ruce ten papír,že splňuješ vše dle normy,tak jestli ti to budou troufale bez měření propustnosti posílat do prdele.Oni ti to ani nezměřili?Tohle bych už teda nedal a trval na svém,vždyť tj přeci vše pořádku,máš atest,který splňuje povolenou propustnost,nebo Subaro uvádělo klasicky propustnost folií,bez započítání možného zatmavení oken???
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od Mira »

Všichni polepovači oken ti dají certifikát, ale ten je pouze na fólii. Nepočítá s výrobním zatmavením oken. A na předních bočních ti to změří a i s velmi lehkým zatmavením neprojdeš. Proto i sami lepiči to nedoporučují, sou to vyhozený peníze. Ale nalepí ti tam ochranou UV fólii čirou. Ten UV filtr to má 100% a i ta čirá fólie ve slunečním dnech funguje velmi dobře. Prostě viditelný fóie na bočních předních oknech jsou prostě jak červenej hadr na bejka a to nejen na STK ale i na pomahače. Ale zase tu čirou UV si nechte rovnou nalepit i na světla. Třeba na čerstvě vyleštěný. Potom na slunci tak rychle nežloutnou, vydrží jako nový mnohem déle a chrání to i před kamínky. Je to lepší než lak co na to používají.
Takže počítejte s tím, že na většině aut jsou okna zatmavena z výroby již na tu povolenou hranici a jakákoliv další zatmavující fólie je špatně. Já osobně bych s něčím takovým na STK vůbec nejel, provokujete už mezi vratama.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od sima »

Hm,proto jsem se ptal,jestli to má klasicky změřenou propustnost jen samotné folie.Jak hadr na býka to je,proto jsem tam s tím sám nejel,včil ale folie nemám..Říkáš UV folie,mrknu se na to někdy =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od martas »

sima píše:Marťas tohle jsem si vždycky říkal,mít v ruce ten papír,že splňuješ vše dle normy,tak jestli ti to budou troufale bez měření propustnosti posílat do prdele.Oni ti to ani nezměřili?Tohle bych už teda nedal a trval na svém,vždyť tj přeci vše pořádku,máš atest,který splňuje povolenou propustnost,nebo Subaro uvádělo klasicky propustnost folií,bez započítání možného zatmavení oken???
sima : merili mi to i s tou folii a bylo to vse v morme a mel jsem na to certifikat.Ale ten Lojza na STK rikal,ze tam nema byt vubec nic na prednich oknech,tedy ani ta prusvitna = cira = bila :-/Tak mi ji serval,protoze jsem mel posledni den a nechtelo se mi ject jinam.Jinak bych mel peska :-/ Tak mi nic jineho nezbylo.
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od sima »

"Na předních bočních sklech sloužících k výhledu řidiče musí celková propustnost dosahovat nejméně 70 procent.
Propustnost světla čelního skla musí být minimálně 75 procent.
Skla za řidičem nejsou limitována propustností světla, ale fólie na zadním skle nesmí zakrývat třetí brzdovou svítilnu"
To je první co jsem namátkou našel a tak si i pamatuju,že to tehdy bylo,když jsem to řešil já!Jenže mě taky předem známý na STK řekl,že folie vpředu ne a ne a neprojdou,no šulini,já jsem to chtěl teda změřit,samozřejmě,že ani ten blbý měřák neměli,ale stejně by to nekoumali!Prostě dolů,šulíni...Tak jelo auto jinam.Tohle fakt nechápu a nedal bych se.Já měl mimochodem taky ty nejpropustnější folie,s glejtem od firmy Bruxsafol,jen jsem měl nejspíš zatmavené přední boční skla,ale to taky není jisté.Ale většinou jsou ty boční skla zatmavené,nevím jak u subaru,nevím jak u tohhohle modelu,nebudu tedy plácat vodu.
Tehdy ty měřáky nikdo neměl,pak jen okresní cajti,ale to až později,tak jsem to neřešil a jel jinam,ale kua přeci,když chci něco odstranit,zakázat,potažmo způsobit někomu finanční škodu,tak musím tu závadnost prokázat ne?Tohle mě fakt vždy sere,ta zabedněnost a důležitost,že to vemou arogantně vše jedním šmahem.Žádná profesionálnost v oboru,to ani náhodou,jakoby si přečetli nové předpisy v Blesku,či o tom výživně zdrbli v krčmě.
Mimochodem,když jsou vpředu boční okna jak černá tuž,beru že je to už moc a fakt to není bezpečné,je přes to fakt blbě vidět,kor v jistých podmínkách je to fest špatně,tohle uznávám a zas v tomhle tyhle omezení chápu.
Ještě jedno směrodatné,dle kterého to máš v pořádku,pokud tedy je vše,jak ty říkáš =) Takže ti Lojza pěkne po lojzovsku kecal!
http://madico.cz/aktuality/stanovisko-m ... l-vozidel/
Tak zkus ještě vyštrachat jestli jsi to měl fakt pod 70% propustnosti,jen tak pro zajímavost,vím,už to máš servané,ale mě by to zajímalo,zda to jde na subaro dodržet!!!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od martas »

sima : mas pravdu,ale co jsem mel delat :-/ potreboval jsem STK a byl posledni den a nemel jsem uz cas to resit.Proste to byl hnup >:-fTed uz to neresim,ale pekne me to tehdy nasralo a taky jsem mu neco rekl.Chtel na me volat mestaky :-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od Mira »

To jako vůbec nic? Když ti tam nalepí tu s UV filtrem čirou, či bezpečnostní dobře, tak si toho ani nevšimne. Já když jsem si dával fólie, tak jsem je na předek nechtěl, ale lepič povídal, ž tam nabízí ty UV a neměl zákazníka kterej by měl nějakej problém na STK. Asi potkávali jiný techniky. Dyk přece přední sklo je vždy bezpečnostní, je na něm fólie již z výroby, tak jakej je tam rozdíl, když to průhlednost nesnižuje. Nebo je nějakej předpis, že při nehodě se musí boční sklo vysypat?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od sima »

martas píše:sima : mas pravdu,ale co jsem mel delat potreboval jsem STK a byl posledni den a nemel jsem uz cas to resit.Proste to byl hnup Ted uz to neresim,ale pekne me to tehdy nasralo a taky jsem mu neco rekl.Chtel na me volat mestaky
Jj já tě chápu,jsou to hovada,já to tak teda vnímám,pardon takhle hrubě při vánocích mluvím ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od Mira »

Já jel na STK letos taky až poslední den a říkal jsem si, že to snad na jedné z mnoha v Brně o okolí ukecám. Prošlo to hladce hned na první. Naštěstí jsem si nechával předtím měnit klakson, tak mi kluci rovnou vyměnili i levou přední kost, která byla po smrti. Ještěže se na klakson musí zespodu a všimli si toho, já nic nepoznal.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od martas »

Mira píše:To jako vůbec nic? Když ti tam nalepí tu s UV filtrem čirou, či bezpečnostní dobře, tak si toho ani nevšimne. Já když jsem si dával fólie, tak jsem je na předek nechtěl, ale lepič povídal, ž tam nabízí ty UV a neměl zákazníka kterej by měl nějakej problém na STK. Asi potkávali jiný techniky. Dyk přece přední sklo je vždy bezpečnostní, je na něm fólie již z výroby, tak jakej je tam rozdíl, když to průhlednost nesnižuje. Nebo je nějakej předpis, že při nehodě se musí boční sklo vysypat?
Pry na bocni okna ve predu vubec nic!Ten Lojza mel nejakou posranou baterku nebo neco podobneho a okamzite to pozna a kdyz si neni ulne jistej tak si stahne to okno a prstem to zacne skrabat jestli tam neco neni >:-& No proste hovado!!!!Videl jsem jak za mnou jineho ridice taky pekne masirovali,ale nevim presne za co,ale vim,ze mel taky pekne nabehlou zilu :-DTyto hovada se nachazeji v Moste,tak nedoporucuji,aby tam nekdo jezdil.Ja budu jezdit jinam.
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od Marty73 »

A přitom je to nesmysl, protože legislativa hovoří jasně o propustnosti světla a ne o folii. Já tam mám certifikovanou UV čirou folii, změřenou propustnost a doklad. Ty odborníci nemají kolikrát na STK ani měřák, tak jak to určují? Tomu se říká arogance moci.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nejenom o STK a emisích

Příspěvek od LukasV »

Nevim jestli zrovna cire folie s UV filtrem na okna maji smysl. Okna pouzivana do aut jsou kremicita a ta diky primesim znacne pohlcuji UV zareni. Skodlivejsi UVB pres sklo peakticky neprochazi.
UV zareni propousti kremenna skla, jsou chemicky cista, draha, odolavaji vysokym teplotam, vyrobne nerocna (proto napr. halogenova zarovka ma dve banky - vnitrni kremennou kvuli vysoke teplote a vnejsi kremicitou pro odfiltrovani UV).
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“