Stěrače

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira píše: No dobrá, možná 4. Ale s rychlostí to nemá nic společnýho, pouze jinej pevně nastavenej časovej interval. U mě neustále moc nebo málo.
Mira, no jasně, já neříkám, že u Forestera. U Lega je těch stupňů možná 10 a mění se to ještě v závislosti na rychlosti.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stěrače

Příspěvek od spm »

Asi u toho novějšího, já na Outbacku mám taky pár statických stupňů. Respektive páčka má 3 polohy a v první poloze se rychlost dá korigovat tím prstýnkem na páčce, kde jsou asi 3 nebo 4 polohy. V těch zbývajících 2 polohách už to prostě stírá furt (pomaleji a rychleji).

Nastavitelnej cyklovač má mít ten můj starej swift, údajně. Ale buď jsem takovej lempl, že to neumim používat nebo se to rozbilo, ale sice jsem z toho vyloudil občas jiný intervaly pro stírání, ale nikdy ne tak, jak bych si představoval :-D Takže tahle funkcionalita mě taky úplně neoslovila.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

U francouze to fungovalo tak, že si člověk otočil páčku na cyklovač, pak si stírnul přitáhnutím a no a ve vhodnou chvílí si přitáhnutím stírl zas. Pak si to v tom zvoleným intervalu stíralo dál. To se dalo kdykoliv jakkoliv změnit. Prostě jak si člověk zamane. A myslím, že takhle to má spousta aut. Ovšem asi mimo subaru. :-D Ale je fakt, že to přitažení páčky je stejný, jen to další stírnutí je holt manuálně. ;-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira: Jo to mě taky mrzí, že tam nemají adaptivní cyklovač. To je přesně to, co popisuješ.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od mnov »

Tento adaptivní cyklovač jsem stavěl podle návodu z AR už pro Favorita. Bylo to celkem jednoduché zapojeni a asi by se dalo upravit i pro Subaru. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Stěrače

Příspěvek od Hando »

kazda, minimalne po-faceliftova felicia ma ten adaptivny cyklovac
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Stěrače

Příspěvek od spm »

Mira: Tak Suzuki nemá na stěračový páčce tu možnost jenom jednoho setření, prostě se zapíná na furt. Což mě na tom autě teda taky slušně vytáčí. Ale návod praví něco takového, že se to mělo zapnout na cyklovač, nechat jednou setřít, vypnout a pak zase zapnout. Ale nějak mi nepřišlo, že bych si tímhle postupem nějak pomohl. Ale návod k tomu autu toho celkově nakecal... třeba to taky mělo mít lanko na otvírání kufru a nemá (což se ostatně divil celý suzuki club, asi je to jediný vyrobený swift bez týhle ptákoviny :-D).

Hando: Jo, tak na tý mi to přesně taky nikdy nefungovalo :-D Ale když už bych tam měl něco bastlit, tak mě víc zaujal ten senzor... mě ani nenapadlo, že by se to mohlo dělat :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od HonzaCZ »

mnov píše:Tento adaptivní cyklovač jsem stavěl podle návodu z AR už pro Favorita. Bylo to celkem jednoduché zapojeni a asi by se dalo upravit i pro Subaru.
Jj, to by určitě šlo. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Ale když už bych tam měl něco bastlit, tak mě víc zaujal ten senzor... mě ani nenapadlo, že by se to mohlo dělat
Tady máš třeba. Stojí to pár korun... http://www.prexim-megapex.cz/destovy-senzor-t-21711
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stěrače

Příspěvek od sima »

Mnove,to jsi mě připomněl,že jsem cyklovač-regulaci frekvence stírání stavěl taky,to byly ješte mé archaické počiny,kdy jsem si poctivě ryl drážky do měďěných destiček pěkně železnou špicooooj :-) Nabastlit by se to dalo i na subaru,dráty jako dráty :-) tj fakt.
Míra,ono nic není ideální,tento origo cyklovač taky rozhodně ne,ale ty ho máš a už to zase vidíš tak,že by měl pracovat lépe,věř mě,že bez něj by jsi byl teprve v pasti,když prší málo,musíš furt tahat za páčku,protože režimy stírání jsou vyloženě na déšť,na nějaký lehký deštíček je i low režim prostě moc rychlý a musíš to vypínat,což je docela otravné,tak občas prostě zatáhnu za páčku.
Proto to chci,na lehký deštíček by to předpokládám mělo být dobré.Tak to používám i ve fabce,snad to bude použitelné i ve forejsovi.
Když prší více či přímo valí,tak problém vůbec nemám,pustím jeden ze tří režimů a je,základ jsou taky dobré stěrače,ty konečně mám-Heynery.Jsou tam už pátý měsíc,tak můžu už snad říct,že jsou fakt skvělé a fungují,stírají,nepískají,vypadají dobře,za těch pár korun nej co jsem kdy měl (*_^) |,,,, Stávám navíc venku,čili mají za s sebou vydatnou zimu,stojím pod stromy,každý den zalepené sklo,čili prověřeny jsou.Jestli vydrží aspoň rok,beru je zas.
No když nebudu s origo páčkou spokojený zkusil bych ten senzor,jen tam je zase obava,že kdo ví jak bude fungovat samotný senzor,muselo by se to holt zkusit.Nebo se na to vykašlu a je :-) věnuju se jiným věcem,kolem auta nelítám,jen když je třeba,tak mu dám servis a je.Proto jsem chtěl tuto nejjednodušší a origo úpravu,tj vše a díky lawmanovi za info (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stěrače

Příspěvek od sima »

Tak jsem dnes namontoval páčku s funkcí nastavitelného intervalu cyklovače stírání,zkráceně s kroužkem na páčce:-)Vše funguje,tímto jsem povýšil forejse na full výbavu :-) 3 intervaly jsou fakt pěkně natáhlé,ten nejpomalejší je už opravdu želva,víc by to už nemělo ani smysl.Montáž v pohodě,kdyby měl někdo zájem mám i fotky,jak to vypadá uvnitř a co se musí kde povolit,čemu pomoci,ale nic na tom není...
Takže díky lawmanovi za tip a taky vrťasovi za velice spěšnou zásilku a ochotné jednání (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

Takže stěrač spolujezdce Compass měl běžnou závadu - utrženej stírací břit na 3 místech. Uprostřed i na obou krajích, ale jednu zimu (tuhou) vydržel. Koupil jsem v Globusu nějakej za 92 Kč a stírá úžasně. Jinak jsem byl překvapenej, v Globusu už od dubna úplně zavřeli Baumarkt. A žáný cedule rekonstrukce jsem neviděl. Prostě zatlučenej vchod a info, že reklamace se podávají u infa v prodejně. Asi jim nakonec zavařil ten "černej" Hornbach naproti. :-/
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Stěrače

Příspěvek od Fiba »

Míro, u nás Baumarkt taky do konce května vyprodávaj a prý tam bude Möbelix.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Stěrače

Příspěvek od mari75 »

Prosím Vás,dají se nějak seštelovat stěrače,aby nechodily až pod haupnu?! Stačí povolit na ramínkách matku a posunout výš a nebo je to poněkud složitější ;-D . Jde o SGéčko
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

Pokud je to jak na impreze, tak ramínko je na tisícihranu, takže jen povolit, vytáhnout, přenastavit a fertig. =)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“