Stěrače

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od tango »

Albi jasný, takže asi zůstanu u origošů, nebo aspoň u řidiče, aby tam bylo přítlačné křidélko . Já jsem tam dal na stranu u spolujezdce nějaký no name z Globusu a zatím pohoda 2ks 150kč :850: .
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Stěrače

Příspěvek od CoZmo »

Nečet sem diskuzi celou, tak snad neopakuju...mam lego 92 a rikam si, ze kdyz jako ten tuning, tak poradnej a at je to huste videt a vubec, at se cely auto zmeni jak muze....no a tak jsem poridil Bosh sterace, da se to nasadit uz i na oldschooly...dalsi tuning krok bude asi mycka, nekdy zjara nebo tak... priznam se, ze uz mi ty raminka sraly, furt se to krouti, rezne a chyta to mouchy...coz ze je auto jak prase mi je burt, to zevnitr nevidim, ale koukat se na tlejici hmyz cely leto...

Zatim super...rozdil oproti levnym steracum (stiracum) pouzivanych doposud je patrny po prvni marast prsce...tak jsem zvedavej jak dlouho jim to pujde...a asi budu poprvy v zivote hodnej a budu se snazit skrabat led z celniho skla, at je neznicim do jara...chjo... :839:
cena sic asi 900, ale zatim nelituju a jsem nadsenej...tak uvidime, co uvidime...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3134
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Albi »

AERO NEBRAT NEBRAT NEBRAT !!! :6066:
(pro úplnost - Bosch v krabici Subaru)

1. normálně stírají nepatrně hůře než origo Subaru nebo ověřené Championy, ale to nebylo až takové drama ... nebyl jsem si nějak jist ... dodnes ...
2. přišla zima ... když trochu sněžilo, nebraly moc ten nalepený sníh a trochu se zalepovaly, ale taky jsem si nebyl jist zda není chyba jinde ... zrovna nějaký blbý lepivý sníh apod ...

ALE DNES !!! první jízda při sněžení, což jsem zažit stokrát - zalepují se sněhem přímo kurevsky, namrzá to v nich a VŮBEC nestírají !!! po tom co jsem z nich několikrát PĚKNĚ NASRANEJ u krajnice vydloubával vlepený sníh, což šlo dost blbě, tak jsem je sundal a v kufru vyhrabal pro případ nouze (ukradení) schovaný ten původní (origo Subaru ramínkový) !!!
TO BYL ROZDÍL !!!
:gunhim:
resp. jsem s sebou měl jen tek k řidiči, takže zbytek dne jsem měl stíranou půlku skla ... ten druhý mám někde na Šumavě v garáži ...

NEBRAT !!!
za všech podmínek jsou horší, zdálo se mi že na dálnici jsou lepší, ale dnes jsem vyzkoušel zpět ten normální (vyřazený) a dokonce i na té dálnici stíral lépe a celou plochu, ten aero se na obou koncích nadzvedával takže nestíral celý ....
jediná výhoda možná je, že když člověk přijde k autu obalenému přimrzlým sněhem, nemusí rozhýbávat ramínka .... ano ... po 5 minutách odhrabávání auta ušetříte několik rychlých pohybů při rozhýbávání ramínka ... asi 3 vteřiny ...
:10125:

takže já mám jasno ...
HOWGH

EDIT: teď jsem se kouknul do deníčku, ten origo ramínkový jsem "vyřadil" po 2 letech a 50.000km ... ani nevím proč ... a teď myslím že bude sloužit dál ...
ten aero mám od jara ...
pro zajímavost - na předchozím Legacy si ode mne "vyřazené" stěrače bral kamarád na své Legacy a byl maximálně spokojen :-)
Naposledy upravil(a) Albi dne ned led 10, 2010 12:18 am, celkem upraveno 1 x.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od tango »

Albi, díky za vysvětlení a je to teda a spo'n pro mně jasný, jdu do odzkoušené klasiky :657:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Stěrače

Příspěvek od vojta »

Albi, ja teda nevim, Aero mam ted rok a ty tvoje problemy nepozoruju. Jen si moc dobre pamatuju ty puvodni raminkovy, ktery staly za prd :)
Sklo i sterace vzdycky cisitim od namrazy, abych je neznicil. Jediny, co mi vadi, je ze pri mensim desti obcas vrzou. Neni to tim, ze uz mas starsi a ta lista ztratila ohebnost a uz tolik nepritlacuje ke sklu?
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od tango »

Chtěl bych se teda zeptat, ty aera na jakém konstrukčním principu pracujou :655:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3134
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Albi »

krteQ: jako že kecám ? :655: :845:
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Stěrače

Příspěvek od CoZmo »

2 Albi: uvidíme dneska....jestli ta chyba u aera nebyla v tom, že si je koupil podle délky a ne podle product No. pro tvoji odrudu subaru a rok...

jakože chtěl jsem tradičně 50/50 cm, aero tvrdi, že u mě správně 50/45 cm a zatim to maká...i včera ve sněžení na dálnici s namrzajícím sklem...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Stěrače

Příspěvek od vojta »

Albi píše:krteQ: jako že kecám ? :655: :845:
NN, jen se ptam, jestli to neni spis starim tech steracu - ty moje ted jedou teprv prvni zimu, treba za rok budou taky naprd :)
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3134
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Albi »

krteQ: jasně, mě to také překvapilo, protože jinak jsou docela rozšířené ... byly mi dokonce doporučeny a já sázel právě na tu zimu ... ač stíraly třeba trochu hůře, říkal jsem si že v zimě mi to vynahradí, žádné problémy s namrzáním a zamrzáním ...

kupované na jaře, tohle je první zima s nimi. staré tedy nebudou, výrobce Bosch, kupované od Subaru v krabici Subaru, na můj model ... v délce apod. zrada nebude ...

do včerejška bych nevěřil až v takové dramatické problémy ... zajímalo by mě jak ostatní ? :655:

šiklo by se vyhřívání čelního skla pod stěrači, asi by ten problém s namrzáním zespod nebyl ... i když nevím jak za jízdy, tam asi teplo od skla přebije proudící vzduch ... jaké máte zkušenosti na Foresterech ?
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Stěrače

Příspěvek od hetzer »

taky mi ve stredu pri hustem snezeni zamrzl sterac ridice. docela me to nastvalo, ale nastesti jsem zjistil ze topeni naplno na celni sklo ho udrzi ciste. jen to vedro bylo k zalknuti :6066:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Stěrače

Příspěvek od vojta »

Albi píše:krteQ: jasně, mě to také překvapilo, protože jinak jsou docela rozšířené ... byly mi dokonce doporučeny a já sázel právě na tu zimu ... ač stíraly třeba trochu hůře, říkal jsem si že v zimě mi to vynahradí, žádné problémy s namrzáním a zamrzáním ...

kupované na jaře, tohle je první zima s nimi. staré tedy nebudou, výrobce Bosch, kupované od Subaru v krabici Subaru, na můj model ... v délce apod. zrada nebude ...

do včerejška bych nevěřil až v takové dramatické problémy ... zajímalo by mě jak ostatní ? :655:

šiklo by se vyhřívání čelního skla pod stěrači, asi by ten problém s namrzáním zespod nebyl ... i když nevím jak za jízdy, tam asi teplo od skla přebije proudící vzduch ... jaké máte zkušenosti na Foresterech ?
Pred jizdou seskrabu opravdu vsechno a topeni na sklo mam furt zaply, takze zamrzat to u me asi nema sanci. Najezdim toho ale o hodne min nez ty, takze ty sterace i o hodne min pouzivam.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od Tomáš1002 »

Tak jsem se zase včera potrápil se stěrači u F09 (zatím tam mám ještě originály). Ten pravý, krátký, jsem před cestou celý pořádně očistil, stíral chvíli dobře, ale postupně přestával. Musel jsem ho během 2 hodin 2x vyčistit, takže veškerý čas získaný předjetím pomalejších předohrabů byl v :zachod: , protože jsem musel vždy zastavit a vylézt do té chumelenice :6066: :6066: .
Podle mě je blbě udělaný, protože se vždycky dostane sníh mezi gumičku a raménko, tam zmrzne a je vymalováno. To se mi zatím nikdy u žádného auta nestávalo. Levý je (naštěstí) v pohodě. Zkusím ten Halfords.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3134
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Albi »

na ty stěrače u F09 jsem v sobotu koukal, to divné plastové pouzdro je asi pěkně naprd, kapsa na sníh a led ... nesmyslný výstřelek designera ...
sehnal bych si asi normální, otevřené ...
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od Tomáš1002 »

Tak jsem v Halfords zakoupil nové stěrače, volal jsem ještě quicklymu kvůli typu (Dane, promiň, že jsem ten telefonát tak rychle uťáp, ale prodavač už tam stál se stěrači v ruce ::-DD: ). Zkoušeli jsme nejdřív sadu 34, ale ta má stěrač u řidiče o 5 cm kratší, než je origo, pravý naopak delší. Nakonec jsme to dali dohromady ze dvou jednotlivých kusů (č. 18 a 24), ty jsou rozměrově úplně stejné, jako originály. Cena dohromady 348,- Kč, první dojem dobrý, stírá to perfektně.
Kompatibilní zadní stěrač bohužel v Halfords neměli.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“