Stěrače

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od saburafu »

Co dodat. Taky mě čeká inovace stěračových gumiček. Mám bezejmenovky, bezraménkové, tedy celogumy, občas, jak psal S0uky vržou když je málo vlhko, ale už je to tak. Jinak naprostá spokojenost. Zase koupím nejspíše beze jmenné gumy, bez ramínka, za 250,- Kč v průměru a budu nadále spokojen. Jinak, s tím vrzáním, dle mých poznatků, to vrzání hodně zapříčiňuje vzduchový spojler, který při nedostatku vlhkosti tlačí na stěrač řidiče tolik, že vrže - dře. Vyzkoušeno na dálnicích. Možná mylný poznatek, možná ne.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od tango »

No s tím přítlakem mně to dělá naopak :655: . Když jsem je tam mněl bez přítlaku tak stály za h.... :839: . S přítlakem na stěrači vše ok a běhá tak jak má :supeer:
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od saburafu »

No, ono to běhá dobře, ale s tím přítlakem, když není tolik vlhko, tak to vrže, ale je to také možné stářím gumičky, po výměně budu moudřejší.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od tango »

Subarufo jasný :657: . Když jsem mněl Paznechta :839: tak tam vrzalo úplně všechno. Když jsem vymněnil stěrače tak to vrzalo stejně :666: . Tady u Suba prostě nic :655: je to zvláštní .
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stěrače

Příspěvek od Dadid »

Tak jsem se taky rozhodl že bych měl po roce a půl provozu a před zimní sezónou vyměnit stěrače na forestru, páč ty původní nebyly už nic moc. Tak jsem si stěrač pěkně změřil, tuším že to bylo 540mm, protože od jistý doby moc nevěřím informacím na zadní straně obalu a koupil na pumpě ramínka značky Filson. Tak pěkně vyměním levý stěrač, jako po másle. Pak pravý a ejhle. Kouká mi přez vokno ven. Tak okolo toho chvíli chodím a přemejšlím co jsem udělal blbě, až jsem konečně zjistil že ten pravej má mít jen 470mm. Tak jsem holt koupil ještě jednu sadu odpovídající velikosti pravého stěrače a už teď mám jeden pár na příští výměnu. Jinak stírají normálně. Jako nový :845:
Jo a kdysi jsem koupil na žigula docela drahý stěrače Bosch se dvěma gumičkama. Ty byly opravdu hodně dobrý.
Naposledy upravil(a) Dadid dne pon lis 02, 2009 5:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Stěrače

Příspěvek od hetzer »

Dadid: impreza to ma taky tak
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od quickly »

Dnes jsem vezl kluky do HK k dědečkovi a díky marastu na silnici jsem pustil stěrače. Bohužel pravá strana skla zůstala nesetřena :725: . Zkusil jsme očistit gumičky, ale nepomohlo to (auto rok v provozu). Protože jsem k Polákovi objednaný až na 13. ledna (serviska na 45.000 km), tak jsem zkusil zajet do Halfords v HK (u velkého TESCO). Díky příspěvkům výše jsem tušil, že nesmím kupovat stejné rozměry. Naštěsti v Halfords mají u stěračů katalog, kde pod SUBARU mají rozměry pro všechny Forestery s odlišením řidič/spolujezdec/sada. Tak jsem si vzal sadu (SET 34) za 199,- Kč. Na pokladně jsem pouze požádal o montáž a než jsem zaplatil kartou, tak vyběhl druhý prodavač a šel to namontovat (v Halfords platí, že věci, které se koupí u nich tak se většinou zdarma namontují). Protože SUBARU ještě nedělal, tak mne požádal, zda bych nemohl popojet dovnitř, aby se na to podíval pod světlem. Po zaparkování byly stěrače během půl minuty na svém místě a ještě se mi technik omlouval za zdržení. Po výjezdu ze servisu jsem je ihned zkusil a jsem plně spokojený. Za měsíc dám vědět, zda kvalita je ok.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od Tomáš1002 »

Quickly, přesně totéž, cestoval jsem dnes z chalupy a přes veškerou snahu stěrače "rozhýbat" se mi to u toho pravého nepovedlo :( . Díky za tip na Halfords, mám ho za rohem :826:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3083
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Stěrače

Příspěvek od Šaman »

Koupil jsem nedávno obyčejné německé ALCA za 65kč (řidič) 60 Kč (spolujezdec) - stírají, zatím nevržou. A cenově: skoro za hubičku (prodavačce). Na zimu nemá cenu kupovat exkluzivní zboží - jednou dvakrát přimrznou, potahnete a gumičku utrhnete jak nic. Prostě spotřební zboží. V AutoKelly mi nabízeli stěrače za cca 650 Kč - to radší koupím ty Alcy a co 14 dní vyměním ramínka :850: PS: Proti původním mám u řidiče o 1cm delší a u spolujzdce o 2 cm kratší a nevadí to (mám Forester 2005) :811:
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od tango »

Tak dnesky mi to dělalo úplně to samé co vám, pravá strana nestírala tak jsem byl naštvanej, zapnutý vyhřejvání a nic :839: . Tak jsem vylez ven a očistil gumičky od ledu, ale stále nic :839: , tak jsem se v tom začal hrabat a přišel jsem na tohle - uležění stírací lišty je ve vodítkách, pokud jsou přimrzlá tak se nemůžou přizpůsobit parabole okna a nestíraj :850: . Stačí je rozhýbat ne jen vůči ramínku stěrače, ale i stěrač sám o sobě. Když jsou stírací lišty hybné v horizontálním směru tak stěrač normálně funguje :supeer: . Neví jestli jsem to dobře popsal, jestli ne tak to zkusím nafotit :supeer:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3137
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Albi »

Přesně tak, rozhýbání klasických ramínek, všech těch kloubků a lišty v těch pacičkách co ji drží, je docela důležité, pokud byly ve sněhu, současně s ometením a oškrábáním skla.
:idea: Lepší jsou na tohle aero, které tam mám teď - tenhle problém u nich není.
Klasické stěrače zase myslím lépe stíraly sníh lepící se na sklo.
Btw, čeká mně výměna, váhám, asi půjdu do klasických.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od tango »

Albi přemejšlel jsem nad nima a jak to tak čtu tak asi navrhuješ klasický že :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Re: Stěrače

Příspěvek od tolu »

Ja kupujem odjakziva klasicke lacnaky,ale osvedcene,cca 5 Eur/par...nateraz neviem znacku... a no problem.Co je dolezite,ze mam vzdy rezervne v kufri(ten priecinok v kufri hned za sedadlami na F 03-08 je pre nich ako srvoreny),takze v momente,ked ma nas... ,nedajboze si ich niekto "pozicia",mam poruke nove.Ako pise Saman,je to spotrebak,takze vyhadzovat prachy za tie najdrahsie,hlavne v zime asi nema velky vyznam. :845:
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3137
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Albi »

tango, obojí má své výhody, ten rozdíl není velký

nejlépe stírají originál ramínkové / nebo Championy, a vydrží dlouho;
na dálnici jsou lepší ty aero (Bosch, jen v krabici Subaru)
:idea:
ty Championy jsou celkem levné, cena tak 150, zrada je že 60cm stojí skokově asi 500, a za to je origo - i s křidýlkem, u těch Championů jsem si na něj musel vyrobit takové úchytky

jinak jsem už zkusil ledasco ...
Uživatelský avatar
scooby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od scooby »

Já koupil bezramínkový KAMOKA a stíraj jaxviňa, teda asi měsíc, ale stály 130,- / ks, tak proč ne. Championy stojej o 100% víc. Měl jsem Bosche a zvládly 2 roky, uvidím s KAMOKAma .
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“