Stěrače

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1906
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Stěrače

Příspěvek od Fiba »

Něco k tématu http://auto.idnes.cz/test-steracu-vybir ... tomoto_fdv

Ale jestli se tomu dá věřit nevím. Sám mám Championy (které tam poplivali) už druhou zimu a pořád stírají naprosto skvěle a bezchybně.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3134
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od Albi »

důkaz že testům se nedá vždy věřit :666:
dělám teď neplánovaně srovnávací test (mám vpředu tu dvojkombinaci ::-DD: ještě jsem se nedostal do krámu pro nové) a nemohu odvolat co jsem neodvolal - opěvované Bosch aero nebrat ! :725:
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Stěrače

Příspěvek od telatko »

jaky mate delky? ja mam 58 + 43 a pripada mi ten 58 dlouhy ( neberou konce ) a ten 43 by asi mohl byt delsi.. premyslim nad kombinaci 55 / 45 ale chci koupit ty Boshe po super skusenostech z octavky.. tak bych to nerad posral :pr:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1906
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Stěrače

Příspěvek od Fiba »

Já mám 530 + 480, ale příště vezmu 530 + 450, protože u spolujezdce mi to teď v klidové poloze na konci zbytečně odstává od zaoblení skla.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
scooby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od scooby »

Já koupil český KAMOKA a myslim 55/43 a stíraj jak urvaný. Bosche jsem měl před tím a vydržely stejně jen 2 roky tak na to prdim, páč Bosche stojej cca 700,- a ty KAMOKA cca 300,- za oba. Jsem je kupoval u nás , měli ještě Championy, ale taky asi za 700,-., tak volba byla jasná :850:
http://www.autodily-dnd.cz/sterace/kamoka-c1155991/
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

Já používám ty, co mají v hypersuper po 1 ks, protože kupovat je v páru je pro mě blbost, vždycky ty náhradní uklidím tak dobře, že je už nenajdu, navíc ty gumičky stárnou. A bohatě vystačím i s těma úplně lacinejma, protože je tam dám na podzim aby na zimu byli čerstvý a za rok koupím nový. Popřípadě klidně i na jaře. Aspoň je mám furt čerstvý a dám za ně 2 stovky. A že by mi bosche vydržely 5x tak dlouho, protože jsou 5 x dražší? To asi určitě ne. Navíc se kradou. Kamarád je měl a do týdne byli fuč. Tak koupil nový - opět Bosch - dyť auto je služební a byli pryč za 2 dny. Teď má obyčejný, stíraj dobře a hlavně je má furt, ty nikdo nekrade. Prostě mi připadá zhýralost vyhazovat tisícovku za kus gumy. Jo a hlavně mi stěrače fungujou pouze do rychlosti 130 km/h, pak už nestíraj.
Uživatelský avatar
poofy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 15, 2009 10:28 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od poofy »

miro souhlas mam kusovky noname za 50kc, ktery meli zrovna v AWD pres pulroku a stiraj docela dobre akorat je clovek cas od casu musi otrit od svinstva aby se nemazaly. Po zime koupim novy zase za par kacek. Zajimalo by me jestli ty za 700kc jsou fakt o tolik lepsi ale moc tomu neverim
2006 Mitsubishi Lancer Evo IX 381k 510Nm
EX - 2004 Subaru Impreza WRX STI 327k 412Nm
EX - 1997 Subaru Impreza GT serie
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Stěrače

Příspěvek od hetzer »

mam u ridice noname grafitovy od doby co jsem auto koupil (treti rok) a porad slouzi dobre. jak stare jsou ostatni nevim, ty jsem jeste nemenil
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
scooby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 144
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od scooby »

No rozdíl určitě je, pááč já jednou skoušel na feldě Bosche (klasika ramínko) a tchýně je tam má dodneska (tzn. asi 4 roky), ale vzhledem k jejímu nájezdu bych to zkrátil tak na 3, ale oproti nějakejm noname co sem dal manželce na Feldu NEBE a DUDY , ale kdysi jsem se bavil s bobešem, který si nechal v AWD vyměnit ty svoje a dali mu bezramínko VALEO a tvrdil jak jsou super, tak na ten popud jsem sundal ze šneka ramínkový nevímco a objednal na http://www.autolano.cz/eshop/z-univerza ... 8-901.html a jak už jsem psal, stíraly exelentně, ale po 2 letech jsem je vyhodil, pááč zestárly jak jakýkoliv jiný. TAk jsem u KAMOKA za polovic a služba, zdá se zatím srovnatelná a nebude mě to tolik bolet, až je za 2 roky hodim do popelnice.

PS Určitě je možné koupit stěrače úplně na prd, už jen třeba z toho důvodu, že ramínka bych dneska už nechtěl, vůbec ní v zimě. Kdo z toho má pořád vytloukat ten led.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od tango »

včera jsme to rozebírali s mráčou, on má Valea bez ramínka já nonama ramínka. Tvrdil , že jsou super a já uvidím, ale toď momentálně jsou ty moje ok. Jen jsem před půlrokem mněnil u spolujezdce byla urvaná stírací lišta :supeer: . Co vy na ty Valea :?: Mám dojem, že jsem tam viděl cenu kolem 600kč :655:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Stěrače

Příspěvek od vojta »

Albi píše:důkaz že testům se nedá vždy věřit :666:
dělám teď neplánovaně srovnávací test (mám vpředu tu dvojkombinaci ::-DD: ještě jsem se nedostal do krámu pro nové) a nemohu odvolat co jsem neodvolal - opěvované Bosch aero nebrat ! :725:
Albi, tak vcera jsem si prakticky overil, ze mas naprostou pravdu :850:

V ty vanici, nebylo videt na 20 metru, postupne se sterace nabalovaly, az jsem to musel cca kazdou pul hodinku oklepat. Topeni na max,nasmerovany na sklo - nepomohlo.
V lete velka spokojenost, v tuhy zime horsi :666:
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Stěrače

Příspěvek od CoZmo »

proveruju stale ty boshe, postrasili ste me tu...je fakt, ze jak je -5 a víc a do toho extra marast, tak vykon klesa...jak se teploty priblizej aspon trochu k nule, tak uz se chovaj excelent, sorry, ale proti noname, co sem pouzival cely rok na vsechno je to fakt rozdil cernobila a barevna televize...

no ale uvidime zivotnost...jak to tak vypada, tak na veky nebudou...co tak sleduju tuhle diskuzi, tak mi prijde, ze priste bude proste fair levna varianta bezraminkacu doporucena v teto diskuzi :supeer: ....ale noname raminka fakt uz nikdy, presne jak nekdo pise vyse, v listopadu sem koupil novy, v lednu stiraly nahovno, do brezna sem to dotrpel a pak pres leto nejak prezil...ono po pameti se clovek taky trefi a kdyz ma v brejlich sonar, radar a termocidlo, tak se taky da ject...nebo proste hodne pomalu...ale starnu a stejne jako na bolest hlavy je prasek, tak na zasrany okno sterace, co neco utrou...

BTW: on bude mit navic trochu vliv i stav okna a stav motorku a tech kovovejch tykadel...muj vuz je starej a poskrabanej, takze horsi stav gumicek se projevil driv...nebo placam kraviny?
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Stěrače

Příspěvek od HAD »

Dneska mi přišla nabídka z Conráda ,kde je nabídka na " Odstraňovač rýh stěračů" objednací číslko 85 22 02-SL za 245 Kč. Píšou tam :
Kvůli malým rýhám musíte mnohdy stírací lištu již po krátké době vymněnit. Pomocí odstraňovače rýh však jen jemně ubrousíte stírací gumu a lišty pak opět stírají jako nové. Tento proces lze i několikrát opakovat.

Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od saburafu »

Tak ty rýhy mě docela vytáčí, ale s tím prostředkem zkušenost nemám. Za tu cenu si ale pravděpodobně pořídím nové gumičky 8)
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Stěrače

Příspěvek od hetzer »

gumicky se obrusujou samy o sklo - to me vzdy stvalo bo zacaly piskat
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“