Stěrače

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Stěrače

Příspěvek od draconis »

Já tam mám otočný kroužek na pravé páčce, kterou se stěrače zapínají, který má tuším 4 polohy. Pokud se ptáš tedy na tohle. Jestli se ani ty 4 polohy netrefí do tvého gusta a ptáš se na nastavitelný cyklovač stylem že si interval nastavíš sám (jako např. u Peugeota) jednoduchým setřením a pak přepnutím do polohy cyklovače, to Subo IMHO neumí. Ale upřímně je to docela v pohodě odstupňované, vždy mi to stačilo a ten kroužek je hezky při ruce, takže i když prší každou chvíli jinak, vždycky to šlo hned přenastavit a dá se říct, že jsem s tím spokojen. Já mám klasický cyklovač radši, třeba u předchozího auta jsem si dešťový senzor odpojil a zapojil místo něj klasický cyklovač... :-)
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od SCOOTER »

Miro já mám ciklovac na SF přímo na páčce stěračů...otočným kroužkem.
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od roura74 »

Nevím co mám za typ Forestra (2007), ale cyklovač tam rozhodně není.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, u Forestera MY2007 má, dle prospektu nastavitelný cyklovač (Scheibenwischintervall (vorne) einstellbar) jen 2.5XT.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

draconis píše:Já tam mám otočný kroužek na pravé páčce, kterou se stěrače zapínají, který má tuším 4 polohy. Pokud se ptáš tedy na tohle. Jestli se ani ty 4 polohy netrefí do tvého gusta a ptáš se na nastavitelný cyklovač stylem že si interval nastavíš sám (jako např. u Peugeota) jednoduchým …
Já myslim, že to je jak na Impreze - páčka k sobě jedno setření, 1. poloha dolu cyklovač, druhá pomalý stírání a třetí fofrový stírání. Na otočným kolečku na páčce byl pouze zadní stěrač - nahoru ostřik a setření, otočení dolů setření a druhá poloha cyklovač na zadek a třetí trvalý stírání (nebo tak nějak). A eště čudlik - zmáčknutí na osktřik a setření. Že to má forejs jinak jsem si nevšiml. Holt se s tim autem musim seznámit.
A myslel jsem přesně to nastavení, jak to je u pažouta. Tam jsem to měl a moc se mi to líbilo. A to byla ta 306-ka o 10 let starší.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

roura74 píše:Nevím co mám za typ Forestra (2007), ale cyklovač tam rozhodně není.
Fakt ne-e? Jak jsem psal - normální cyklovač měla i réza 97.
A tim "Scheibenwischintervall (vorne) einstellbar" myslí to, že si ten cyklus setření můžeš nastavit. Einstellbar - nastavitelný.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Stěrače

Příspěvek od Mareka »

Pokud je tak je tady.

Na předchozím forejsovi jsem to neměl, teď jo (že by záleželo na výbavě bez ohledu na model/rok?).
Přílohy
uploadfromtaptalk1416257488666.jpg
Naposledy upravil(a) Mareka dne pon lis 17, 2014 9:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira: Jj, opravil jsem to tam, ale i tak to maj podle mě jako celek - buďto je cyklovač (nastavitelný) nebo není vůbec.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

No já se budu muset zitra podívat. Právě jsem myslel, že XT by to mít mohlo, ale zkoušel jsem to jako na pažoutu, neměl jsem čas koukat na páčku, věnoval jsem se řízení, vezl jsem drahocenný náklad a jak jsem dojel dom, byla už tma. A do návodu se asi budu muset mrknout taky na ještě pár věcí.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Stěrače

Příspěvek od Slavek_xxx »

Na Outbacku mam otocny kolecko, ale na impreze nic. Nicmene mam dojem, ze kdyz po nastaveni steracu do prvni polohy (tedy s pauzou) jednou setru zatahnutnim packy k sobe (fog) smerem k sobe, ze se interval zkrati...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Stěrače

Příspěvek od cerv »

Mira píše:No já se budu muset zitra podívat. Právě jsem myslel, že XT by to mít mohlo, ale zkoušel jsem to jako na pažoutu, neměl jsem čas koukat na páčku, věnoval jsem se řízení, vezl jsem drahocenný náklad a jak jsem dojel dom, byla už tma. A do návodu se asi …
A co levá noha ještě ti neupadla z ty strašný spojky?To byla nejhorší věc na tom červeným autě když jsem s ním jel,ale jelikož resis sterace tak je to pro tebe asi v poho!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

Mě ta spojka příjde v poho. Na Impreze to bylo nemlich stejný a třeba v GT mi přišla taky stejná. Holt suba mají tužší spojky. XV ji má lehčí?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Stěrače

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira píše:No já se budu muset zitra podívat. Právě jsem myslel, že XT by to mít mohlo, ale zkoušel jsem to jako na pažoutu, neměl jsem čas koukat na páčku, věnoval jsem se řízení, vezl jsem drahocenný náklad a jak jsem dojel dom, byla už tma. A do návodu se asi …
XT by měl mít. První poloha pravé páčky směrem dolů. Otočný kroužek na nastavení délky intervalu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Stěrače

Příspěvek od cerv »

Mira píše:Mě ta spojka příjde v poho. Na Impreze to bylo nemlich stejný a třeba v GT mi přišla taky stejná. Holt suba mají tužší spojky. XV ji má lehčí?
Xv lehkou spojku nemá ale to xt mi přišlo jako extrém,v ty době jsem jezdil jen rapidem a nebo subaru v automatu a tam je spojka sakra jemná:))))
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Stěrače

Příspěvek od Mira »

cerv píše: Xv lehkou spojku nemá ale to xt mi přišlo jako extrém,v ty době jsem jezdil jen rapidem a nebo subaru v automatu a tam je spojka sakra jemná:))))
Já jednou jezdil půl dne ve favoritu a jak jsem dojel, hned jsem přesednul do imprezy a mi přišlo, že mám poruchu, protože spojka mě přišla jako zabetonovaná. Neskutečnej rozdíl. Takže se ti nedivím. Nebo vlastně jo - jak je v automatu tuhá spojka? ::-DDD: :845:
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“