nezdravý zvuk motoru + hučení

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od SLegacy »

yeti píše:SLegacy: včera jsem si říkal, že ti tam hučí ložisko, ale dneska jsem se na to zaměřil u svýho auta (45500) a mám tam přesně to co ty - 3000-3100 zvuk zhrubne a může se to chvíli jevit jako hučení ložiska. A já jsem si uvědomil, že to je ten zvuk, který je naopak mému uchu příjemný - prostě tam začíná ten hlubokej zvuk boxeru, kterej se zvyšujícími se otáčkami "pilovatí". Takže bych byl úplně klidnej. Mám tam to samý. Ten druhej zvuk mi nic neříká ::-DD:
To zhrubnutí zvuku okolo 3000 rpm je vlastnost motoru, o tom samozřejmě vím, je to normální a mně se to taky líbí. Všiml jsem si toho hned, když jsem auto koupil a vezl si ho domů. Několik stovek km jsem pak ani nepouštěl rádio a pořád jsem poslouchal motor :-) Ale kromě toho tam mám ty dva zvuky patologické, o kterých jsem psal. Je jenom shodou okolností, že jeden z nich se objevuje taky právě při 3000 rpm (a teď asi dva týdny už i v pásmu otáček okolo 1900 rpm).
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od jarkantor »

Ahoj, mám v zásadě stejný motor co ty, jen o něco málo méně koliwattový, anžto je ve Foresteru s r.v. 2007, tedy 116kW. Těsně kolem třítisícové otáčkoidní cifry mi to něco (motor?) dělá VRAAAAAUM a plaší to nebohé chodce, obyvatele polí, luk a jiných končin, v nejbližším okolí mého čtyřkolového drafce se vyskytujících. Nevím, co to kde tak huláká a proč, ale auto jede. A dokud jede, tak mě to občas popudí, neb to budí dojem, že jsem se vrtal v kdečem a ladil zvukový projev, což se mě neobyčejně dotýká (bo je mi to jedno). Takže dokud se auto nezastaví nebo se to nezadře nebo se nebude zvuk stávat intenzivnějším (a na to konto bude auto zvukově nepoužitelné), tak to řešit nehodlám. Mimochodem - je možné, že to dělá případně zborcená příčka v tlumiči výfukového soutrubí. Ačkoliv je zvenku nenarušený a nepoškozený a fcajku, kdoví, co se děje/událo uvnitř. Mám to na LPG a najeto něco málo přes 80tkm, auto duní tu více tu méně. Nechť... :845:
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od SLegacy »

jarkantor: No je pravda, že přístup "take it easy" je taky možné řešení (tzn. neřešit) ::-DD:
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
Kubko19
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 54
Registrován: úte lis 15, 2011 7:11 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od Kubko19 »

Ahoj,

nestretli ste sa niekto s takymto zvukom? Robi to okolo 2.2 az 2.5 tisic otacok. Aj smerom hore aj smerom dole. Ked som bol pod autom zdalo sa mi ze to ide priamo spod motora. Ak by to bola len nejaka rezonancia krytu vyfuku tak ok, snad to nebude nic vaznejsie.

http://www.youtube.com/watch?v=qRo8YG3V ... el&list=UL

Vdaka
Subaru Forester, 2.0 MT, MY 2006, kryt od Kofilku
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od MaSlo »

Jestli myslíš takové to krátké zahučení, potom je to podlě mně na 99% rezonance krytu výfuku. Tomu by principiálně odpovídal i úzký rozsah otáček.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
Kubko19
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 54
Registrován: úte lis 15, 2011 7:11 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od Kubko19 »

Ano presne to myslim. Dufam ze je to len ten kryt ako si spominal.
Inak mozno sa to nezda, ale je to poriadne hnusny zvuk, silne pocutelny v kabine. Poslednych par tyzdnov nepouzivam spominany rozsah otacok, lebo ma to otravuje. Cize tocim bud viac alebo menej, potom sa s tym da zit ::-DD: Teraz ked som bol pod autom som si vsimol, ze mam hrdzou rozozrate srobiky co drzia ten kryt vyfuku, skusim to prehodit a snad sa to odstrani. Vdaka za info :826:
Subaru Forester, 2.0 MT, MY 2006, kryt od Kofilku
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od Slavek_xxx »

Kubko19> a nemuze ti vyfuk narazet i do krytu od Kofilky? Sice pises, zes ho zatim neodpanil, ale treba je moc blizko...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Kubko19
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 54
Registrován: úte lis 15, 2011 7:11 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od Kubko19 »

Nie nie, v tomto to urcite nie je. Hlavne preto ze kofilkov kryt mam od soboty a ten zvuk bol uz o par tyzdnov skor.

Vyfuk mi spociatku narazal do krytu, ale len pri startovani. Kryt mi narazal aj do nosnika, ale stacilo ho vzadu vypodlozit a uz je to ok.
Subaru Forester, 2.0 MT, MY 2006, kryt od Kofilku
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od MaSlo »

Vlez si pod auto a dřevěnou (nebo lépe gumovou) paličkou bouchej po výfuku. Pokud je kryt někde volný, najdeš to. Bez proklepnutí to ale může vypadat OK.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 547
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od Bekr »

Nám to dělaj obě auta. Obě shodně těsně pod 2000 ot. Ten starší to občas dělá (zrovna teď má své dny a pěkně mě s tím s...) a občas ne. Ten mladší do dělá pořád. Vysvětluju si to buď kratem výfuku nebo uvolněnou přepážkou ve výfuku. Nějak to neřeším... I když dnes jde junior na výměnu olej, tak se možná zmíním... A nebo radši ne... :655:
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od Tomáš1002 »

Protože nechci zakládat nové téma, dám svůj dotaz sem.
Skoro od samého začátku mi auto (Forester 2,5 XT 2011) dělá to, že při stálé rychlosti okolo 100 km vydává takový prapodivný kolísavý pískavý zvuk. Kolísání je pravidelné, nejlíp bych to přirovnal ke zvuku, který vydávaly autobusy Ikarus s nápravami Rába :845: :686: Mám pocit, že to vychází spíš ze zadní části vozu. Hodně těžko se to popisuje.
Když je v autě ticho, je to docela hodně nepříjemné a po nějaké chvíli značně rozčilující.
Nemáte někdo nějakou inspiraci jakou cestou se vydat při hledání příčiny?
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od lojzmen »

Z místa řidiče těžko poznáš, odkud to jde. Chce to mít nehluchého pomocníka vzadu, který se bude naklánět do stran a otáčet hlavu, sklopí si půlku opěradla atd.
Zvuk podobný pískání může být z brzd(kamínek?zkus couvat a brzdit), anebo aerodynamika z lišty kolem předního skla(škvíry polep lepící páskou).
Ječivý zvuk, jak z té Karosy - pokud je to diferák, mění se to se zatížením(proč,když máš skoro nové auto?).
Pokud pneu, zkus přehodit či změň tlak v pneu.
Ložiska se projeví hučením.

Přimlouvám se za zkoušku s tím pomocníkem na zadním sedadle.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od alky »

Znalci mi jistě poradí - mám Forina 2,0XT2003
jak poznám, zda mi píská ložisko alternátoru nebo v. pumpy? je to hned u sebe a není to přesně poznat...kdyby to bylo placatý, přiložím hrnek, jako na stěnu..ale takhle..?
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tomáš1002> presne tohle nam delal Outback po vymene vyfuku. Zvuk byl jako startujici stihacka a zvysoval se presne s otackami. Ale delalo to jen, kdyz jsem zaparkoval do kopce :713: Nicmene letos v lete piskani prestalo a duvod mi znam neni...
Alky> ve tvem pripade bych sundal na zkousku remen pohanejici agregaty a pak to poznas snadno. Pumpa by piskala dal, ta je na rozvodovym remenu...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: nezdravý zvuk motoru + hučení

Příspěvek od MaSlo »

Alky, nespletl sis klimu nebo čerpadlo serva s vodní pumpou? Protože vodní pumpa je od alternátoru poměrně vzdálená.

Tak jako tak, Slávkova rada do značné míry platí - klima má vlastní řemen, který když odpojíš, eliminuješ její kompresor jako zdroj hluku. Pokud jde o druhý řemen, je společný pro alternátor a čerpadlo servořízení, tam to bude složitější.

(předpokládám tedy, že přeplňovaný motor má stejné uspořádání řemenů, jak atmosférický)

EDIT: místo hrnku můžeš zkusit tyčku z oceli nebo tvrdého dřeva a přiložit k uchu nebo chytnout do zubů :)
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“