Nabíjení baterie

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od sima »

Ještě,že jsem od koupi lidl nabíječky upustil a navíc jí teď neměli ani v e-shopu,možná bude jiný model,nebo už je,nevím,nechci.
To co jsi Radku vylíčil je pro mě otravný hnus,to ani zadarmo,nebo-li zadarmo drahé.Zlatá stará einhell nabíječka,s analog :-) ampérmetrem.Aspoň nabíjí kdykoliv a v jakémkoliv stavu baterky,jen musím pohlídat přebíjení.Stará je jak metuzalém(ne tak jak místní foresťák metuzalém ;) ) ale slouží furt stejně.
Takže jestli budu pořizovat novou,tak opravdu nebudu škudlit a laborovat a jedině zde vychvalovanou C-tek 5 či co to bylo.To by snad mohlo fungovat.
Ale Rade díky za upřímnost špatné koupi,já už tehdy psal,že zkušenosti s ní nejsou dobré,jenže zrovna jsi měl čerstvě koupeno.Pro útěchu,lidl nabíječka není sama,je hodně "inteligentních"nabíječek na trhu,které jsou jen na otravu a ne na službu uživateli.Toto je fakt špatně,hlavně si vemte jak s těmahle drekama má vyjít čistě uživatel,pro kterého je nejvyšší level dobře napojit nabíječku,logicky čeká-zapojím,nabito,odpojím a jdu od toho!
Radku budeš počítám reklamovat,s tímhle lidl nedělá problém,kor když se dobře popíše závada-y,aspoň další útěcha.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22753
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od spm »

Ty nase vrany maji dorazy na oknech nastaveny matkou a kusem zeleza, to zadna baterka nezresetuje :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od sima »

:-) =) díky za ty naše vrány (*_^) |,,,, odpojení čistě baterky je v poho,žádný problém to nenaseká,ale taky nabíjím už jen s připojenou baterkou,já hlavně nerad vyndávám baterku,skrz její debilní uchycení,teda hlavně když svěřepě a stále zachovávám deklík na baterku,který jsem už málem zahodil,stejně jako mnove.Páč s tím deklíkem se ten japonský háčkový patent velmi nepoddajně v praxi používá :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Jackylle »

SPM: kolega školil po amnézii focuse a možná octávku.
Lego bylo bez zdroje z různých důvodů x krát. Zapomnělo jen čas a kilometry.

Add lídlovská nabíječka: je-li popisované chování důvod k reklamaci, taky jim to hodím na hlavu. Ještě s tím zkusím laborovat, jestli se to chová tak zvrhle.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Vladimir_xh »

Je to jako u všech věcí, chce si to určit k čemu budou využívány. Lidl nabíječku mám x let a spokojenost. Na klasické olověné baterie dostačuje. A cena/ výkon je výborný. Na AGM, EFB si holt pořídím něco jiného... A připojuji rovnou na konektory, u všech 4 aut co občasně dobijim (SG, Roomster, I20 a GAZ)
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od sima »

Jackylle píše:
Add lídlovská nabíječka: je-li popisované chování důvod k reklamaci, taky jim to hodím na hlavu. Ještě s tím zkusím laborovat, jestli se to chová tak zvrhle.
To nemůžu zodpovědně trvdit,nepamatuju návod,jak se to má chovat,co deklaruje výrobce,ale třeba ten popisek bych použil:
Když se u menší baterky chytla, přestala nabíjet při 7V, protože si myslela, že se jedná o 6V baterii. A nebyla možnost jak ji říct, že je to 12V baterie ...
- Když začne dobíjet, na vyšší výkon se dá přepnout až od určitého napětí. Tedy je nutné za X hodin nabíječku manuálně přepnout, pokud potřebuji dobít co nejrychleji.
I když možná můžou argumentovat tím,že je nabíječka konstruována na ne zcela vybité baterie,nebo na jen částečně vybité,to nevím,nejdu číst návod,nechce se mě,ale nikde jsem tohle upozornění nezahlédl,ani u lidl nabíječky.Každopádně bych se s tím vůbec nemazlil a zkusil to,za měsíc vrátí kč nebo ne,o nic nejde,to se dá vydržet.S reklamacemi fakt nedělají problém,uvidíš no.
Anebo to ještě samozřejmě všelijak doplnit,že to neumělo rozpoznat voltáž baterie ani tak či onak apod...lež to dle mě nebude,přeci jsem uživatel a něco nejde nabíječce ani vnutit,natož aby fungovala automaticky.
Vláďo,je rozdíl v jakém stavu jsi baterky nabíjel,jo jde o to co od toho čekáš a jak ji používáš.
Taky si matně pamatuji,že ten první model lidl nabíječky fungoval ku větší spokojenosti,nevím,ale možná je to i ten důvod,proč ten novší nemají už v nabídce,že by ji stáhli na základě reklamací...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od quickly »

sima píše: jedině zde vychvalovanou C-tek 5 či co to bylo.To by snad mohlo fungovat.
Mně C-tek (mám asi toto - https://www.alza.cz/auto/ctek-mxs-5-0-n ... 06.htm?o=1) na úplně prázdné baterii u SpecB krásně zafungoval - ani displeje se nerozsvítily.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Vladimir_xh »

Jj. Mé očekávání plní, protože za 500 moc neočekávám... Mám ji spíš jako dobiječku, protože Roomster jezdí krátký trasy a GAZ jako veterán víc stojí, než jezdí. Takže žádné oživování mrtvol. Ale i akumulátor vybitý, že startér jen cvakne (napětí jsem neměřil) a chytla se hned.
Ano, mám starší model bez displeje.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od sima »

Tak tj velice skvělá zkušenost,na to jsem vyloženě čekal!!!Už mám jasno,díky,když už tak jedině tohle,žádné další alternativy! (*_^) |,,,,
Vláďo,tak máš tu starší,to bude nejspíš ono...Fakt u těch nových bude nějaká krpa,vždyť tohle nejde,aby takhle debilně krkolomně nabíječka fungovala,vem si obyč.uživatele,každý nemá na to bádat a lavírovat s tímhle,nehledě na bezpečnost a hlavně proč by měl?! =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Vladimir_xh »

Simo souhlasím, i když je věc levná, tak by měla fungovat.

Ten ctek bude nejlepší volba, podle testů je to nejlepší nabíječka dané kategorie.

Nechci tu polemizovat o tom, jaké mají ostatní uživatelé negativní zkušenosti s lidlackou nabíječkou, není důvod nevěřit. Když nefunguje, vrátit a koupit něco jiného. V tomhle Lidl nemá problém.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od sima »

=) *_*=*_*
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od outback »

mnov píše: Aby mi někdo pouštěl proud, bych fakt nechtěl. To bych se pak asi nedoplatil.
???

To je v ceně, mám přezimování za rozumnou úplatu u kamaráda v servisu pod přístřeškem, všechny karavany a obytky co mu tam stojí jsou připojný na síť, a jednou za čas prostě zapne a druhý den vypne hlavní vypínač, aby se to dobilo a přitom zbytečně neběželo celou zimu.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od VDC »

Já myslím, že jsem měl tu, co popisuje Vladimír_Xh. Bez displeje za 500 z Lidlu. Fungovat po několika letech přestala, ale jinak jsem s ní byl spokojenej. Měla rozlišovací tlačítko 6-12V, rozlišovala to dobře. Opravdu jediné, co nedělala, že nezačala nabíjet, když byla baterka úplně mrtvá. Za tu pětibábu, co stála, fungovala výborně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od Jackylle »

Ona ta nabíječka co mám nebyla za 500... to bych nic neřešila. Úplně levná teda vůbec nebyla, ale už si to nepamatuju..., stejně budu muset najít fakturu. Tak jsem zvědavá, jak se k tomu Lídl postaví.
Asi největší praktický problém bude to, že neumí správně poznat baterku a ani si ji nenechá manuálně navolit a prostě nenabíjí.
Návod jsem četla nedávno, není v něm nic o tom, že mrtvou baterku nenabíjí. Nebo že 12 V v nějakém stavu vyhodnotí jako 6 V a nenechá si to přepnout.
Asi ji udělali tak chytrou až je to nepoužitelné.
Moje blbost, měla jsem si rovnou koupit tu, co tady jest doporučována.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
plukovník

Re: Nabíjení baterie

Příspěvek od plukovník »

...CTEK MXS 7.0,
s funkcí "nepřerušitelný zdroj napájení"
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“