Rozdílná velikost pneumatik

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Rozdílná velikost pneumatik

Příspěvek od romull »

Tak jsem se stal šťastným majitelem Outbecku 3,0 AT Navi a jelikož je to moje první Subaru, tak honím info kde se dá abych něco hned nepohnojil :655: .... Autíčko je super :supeer: a ani ta spotřeba, která mě před koupí trošku děsila není tak strašná a na dálky, což je můj případ se v pohodě vlezu do 10 l/100, celkem rychlý přesun Praha - Brno po D1 byl za 10,6l, což je v pohodě :850: . Ale to jsem trochu odbočil. Auto jsem koupil se dvěma sadami kol na AL discích, jen mám trošku problém s jejich opotřebením, dvě kola mají vzorek 7 mm a dvě slabých 5mm a i když jsem se dočetl, že by měli být všechny stejný, tak si myslím, že by to zas nemusel být až tak velký problém a prý u automatu ten rozdíl zase tak nevadí, spíš přemýšlím kam která dát abych je trochu srovnal. Více výkonu je u tohoto auta posíláno standardně na zadek ( prý 45% předek a 55% zadek ) a vepředu je zase celkem těžký motor :655: ... Teď mám ty lepší na předku, ale zdá se mi, že ty zadní se sjíždí nějak rychleji a předek je pořád jako nový. Má někdo s tímto nějakou zkušenost??? Díky za radu :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Rozdílná velikost pneumatik

Příspěvek od suubaru »

dle mých zkušeností: i na tvém voze se budou přední gumy sjíždět rychleji, zejména boky vzorku. Takže pokud plánuješ další obměnu všech pneu najednou, tak dej ten lepší pár dopředu. Obecně se ovšem doporučuje mít lepší pár vzadu, kvůli fyzice při brzdění na mokru.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
pavelotb2016
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 201
Registrován: čtv kvě 12, 2016 9:59 pm

Re: Rozdílná velikost pneumatik

Příspěvek od pavelotb2016 »

Zdravim, Romull vyse zminuje, ze si automat lepe poradi s rozdilnou velikosti pneumatik nez MT. Je to diky potencialnim problemum s rozdilnymi rychlostmi obou naprav a castecnym problem visco spojky na mezi napravovem diferaku poradit si s tim pokud je jiz nacata, ktery se tu resil v jinem vlaknu nebo je za tim neco jineho ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
PetrC
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 510
Registrován: ned čer 02, 2013 10:11 am
Jméno a příjmení: Petr Celnar
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdílná velikost pneumatik

Příspěvek od PetrC »

Se mi zdá, že se tu ta fáma o rozdílném vzorku a visco nějak rozmáhá. Víc sjetý jeden pár gum nemá vliv ani na automat ani na manuál. Já jezdil dokonce na rozdílném rozměru pneu 215/45R17 a 215/40R17 a nic se nestalo.

To stejný na STK při testu brzd na jednoválcové brzdě, při tak malích rychlostech pomalu neví visco, že se vůbec točí a má něco přenést do zadu.
1996 R33 Skyline GT-R V-spec [490 HP/650 N·m]
MY96 SUBARU IMPREZA WRX STi Type RA Version II DCCD - JDM [275 HP/319 N·m] - SOLD :-(
v rodině:
MY96 SUBARU IMPREZA GT 555 [300 HP/350 N·m] - na nukleární pohon
MY06 SUBARU FORESTER 2.5XT [230 HP/320 N·m]
Uživatelský avatar
pavelotb2016
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 201
Registrován: čtv kvě 12, 2016 9:59 pm

Re: Rozdílná velikost pneumatik

Příspěvek od pavelotb2016 »

PetrC: tak to je slusny o)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“