Praskliny v předních světlometech

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od romik »

HAD píše:....Už jsem dal avízo do servisu, aby začli shánět jinou šarži.....
No já jsem Ti to říkal, ať se zeptáš na sérii, aby to nebylo to samé. Já byl teď ve svém servisu a ukazoval jsem jim také už zvětšené praskliny až k okraji světlometu a ubezpečili mne, že to kdykoliv vymění. Počkám po zimě a vyměním to také jak jsem psal.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1293
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od kwt2000 »

Teda nehci to zakřiknout, ale po 60.000 ani náznak po nějaké prasklince. A to ostřikuju jako blázen, v zimě, v létě...... :826:
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od roura74 »

V pátek jsem objednanej v Opavě na výměnu xenonů. Reklamace tedy dopadla úspěšně.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
lucky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 01, 2012 10:42 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Lucký
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od lucky »

Na konci roku 2008 jsem koupil nový diesel Subaru Forester. Po 4 letech používání s ním mám podobné problémy, jako HAD, roura74, romik, qucikly i brácha bidla. Můžu Vás chlapi požádat o nějakou kopii dokladu, ze kterého je patrné, že Subaru uznalo to, že praskliny u xenonových světlometů jsou technickou závadou dodavatele (výrobce) světlometů a že zpráva o používání špatných kapalin do ostřikovačů je naprostý blábol? Zvláště u HADa je tento problém evidentní, protože se mu prasklinky objevily také u vyměněných světlometů. Budu moc rád a moc mi tím pomůžete, protože současně se světlomety řeším také výměnu vstřiků a GO naftového čerpadla, přestože používám naftu Verva od Benziny, jsem první majitel, jediný řidič a auto pravidelně servisuji ve značkových servisech. Mám najeto cca 53.000 km.
Při koupi nového auta Subaru, což byla moje srdeční záležitost a splnění snu, mě ani ve snu nenapadlo, že budu muset po 4 letech (kdy mi zbývá doplatit ještě 12 splátek úvěru) navíc zaplatit dalších 90.000 Kč (s DPH) za vstřiky i čerpadlo a k tomu za světlomety dalších 54.902 Kč (á 27.451). Kde to žijeme? Kam se poděla věhlasná spolehlivost japonských vozů značky Subaru? Nové auto mě stálo 970.000 Kč (s DPH) a když k tomu přičtu 90.000 + 54.902 tak to je už sakra moc peněz za ty problémy, které bych u Subaru nečekal ani v tom nejčernějším snu.

Dokáže mi někdo z vás poradit, jak na oficiálního dovozce Subaru v ČR, protože obě závady jsou evidentně technický problém firmy Subaru a házet svoje pochybení na zákazníka je silně nemorální (slušně řečeno).
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od quickly »

lucky, já xenony na dehtovém forestíku nemám, ale měl jsem praskliny nahoře. V servisu (HK, pan Polák) stačilo ukázat praskliny a hned řekli, že objednají oba dva reflektory a byla to klasická výměna.U vstřiků je většinou problém (ne)kvalitní dehet. Já tomu předcházím tankováním u Teska (velká výtoč) a používání aditiv. Mám dehtového forestíka MY 09 od 12.12.2008, najeto ke dnešku 175.381 km a vstřiky mám originál.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
lucky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 01, 2012 10:42 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Lucký
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od lucky »

A měnili ti světlomety ještě v záruce? Já jsem 1 rok po záruce a v AWD Praha mi řekli, že to nafotí a zkusí, co na to oficiální dovozce Subaru. Přitom je to evidentně výrobní vada výrobce světlometů.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od quickly »

luicky: reflektory mi měnili v červnu 2010, takže ještě v záruce :655:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
lucky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 01, 2012 10:42 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Lucký
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od lucky »

Tak to beru. Nový vedoucí servisu AWD se mě taky hned ptal, jestli mám auto ještě v záruce. Počkám, co odpoví oficiální dovozce Subaru v ČR na světlomety a na vstřiky, potom se rozhodnu. Horší je, že nejpozději do 18.12.2012 potřebuji udělat novou technickou prohlídku a tam bych s prasklým světlometem nemusel projít.
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od HAD »

Ahoj Lucky,

tak já mám vůz taky zatím v záruce, takže nějaký ofiko dokument nemám. Prostě jsem to reklamoval (2x) a bylo mi uznáno. Ale co budu dělat po záruce nevím. Auto je služební, předpokládám, že do května příštího roku nějakých 120 mít bude, tak uvidím jestli ještě bude sloužit u firmy...
Zajímavé je, že v Německu to nechtějí uznávat a u nás to vyřešili bez průtahů :655: . Tomu moc nerozumím.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
lucky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 01, 2012 10:42 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Lucký
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od lucky »

Mně světlomety v servise demontovali a teď to budou řešit s oficiálním zastoupením Subaru. Dám vědět, jak to dopadne, já doufám že dobře.
Gallda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 24, 2010 6:52 pm
Jméno a příjmení: Galda Gallda
Bydliště: Liberec

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od Gallda »

lucky píše:Mně světlomety v servise demontovali a teď to budou řešit s oficiálním zastoupením Subaru. Dám vědět, jak to dopadne, já doufám že dobře.
Jak presne se ti projevuji vstriky?

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback 2.0D Comfort 2010
lucky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 01, 2012 10:42 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Lucký
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od lucky »

Gallda: První 1-2 km musím jet opravdu krokem, zvuk studeného motoru vypadá, jako když zařadím vyšší rychlost při nižších otáčkách motoru, tedy dříve, než je zdrávo. Po zahřátí motoru a zhasnutí modré kontrolky je zvuk vcelku normální. Kdysi sem ten zvuk nahrál Martin Válek, tak si to poslechni:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=WxC ... =endscreen

Jinak tento problém patří do jiného vlákna - BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem. :850:
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od catana »

Ohledne vstrikovani bych je nemenil, v prvni fazi vhodnejsi nechat vymontovat (motor musi ven) a zaslat do diesel servisu k diagnostice a pripadne oprave. Tzn. Subaru servis ti musi vstriky vyndat, ale analyzu nechat na firme specializovane na Denso vstrikovace.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
lucky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 01, 2012 10:42 am
Jméno a příjmení: Jaroslav Lucký
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od lucky »

Catana: Jasně, servis mi vyndal xenonové světlomety a řeší je s dovozcem, ale výměnu vstřiků a GO palivového čerpadla bude servis řešit přesně tak, jak popisuješ.
Uživatelský avatar
dofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 342
Registrován: ned led 15, 2012 8:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Černoch
Bydliště: Jihlava

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od dofi »

Catana:Mne tvrdili v subaru vysocina , ze motor ven nemusi. Ze se"vykloni", ale musi zustat na zvedaku. Ja to chapu tak se se neodpoji od prevodovky ale jen povoli silentnloky. Ale diesel asi jeste nikdo DIY neresil takze to nikdo z fora nepotvrdi.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester 2007 2.0, Legacy 2006 3.0 spec b MT, Legacy 2014 2.0D, Audi Q7 2018 200kW, Audi A6 2015 3.0 235kW, Ford F-150 2018 5.0 V8
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“