Praskliny v předních světlometech

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od jarkantor »

Kolben píše: Me se orosily ty svetla hned co sem vyjel ze salonu s novym autem. To jsem prikladal rozdilnym teplotam. Ale pak to bylo pravidlem, tak jsem reklamoval. No a ted budu reklamovat podruhy. Najeto mam 38tisic.
U mě to probíhalo ve dvou krocích - poprvé jsem na základě dohody přijel na řešení avizovaného problému, počkal jsem cca 1/2 hodiny v salonu a během této doby mi byly světlomety vysušovány horkým vzduchem (řekněme "fénovány", ale reálně netuším co se s nimi dělo, jen mi bylo řečeno, že dovozce doporučuje nejdříve vysušit vlhkost vyfoukáním, tedy tipuji něco na způsob fénování). Za pár dnů byl stav úplně stejný, na což jsem už reagoval poněkud rozmrzele, protože auto v reálu moc nesvítilo. Nafotil jsem a poslal fotky, na to konto jsem byl za nějakou dobu pozvaný k záruční výměně světlometů, na což mám i papír. Od té doby se mi světla ani v nejtužších mrazech nezamlžila, ani v přechodových plusových teplotách těsně kolem nuly s téměř 100% vlhkostí vzduchu. Faktem je, že zamlžené světlomety vidím velmi často na parkovišti před domem i u daleko zvučnějších značek, jako například Auto Union. Nicméně rozhodně ne v takové míře, jako jsem to měl u svého mylatschka.
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,
mám oťase 2007 a ten má praskliny v obou světlometech. Neřešil bych to, ale teď v zimě se jeden z nich tak orosil, že to houby svítí.
Koupil bych klidně nějaké bazarové, ale jak poznat, že to není ta špatná série a nepopraskaj mi znovu. Není to totiž moc levná věc.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
vojta74
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv říj 25, 2012 8:07 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Martan

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od vojta74 »

Kdysi jsem rosení řešil na motorce, po utopení v řece, zkusil jsem zezadu od objímky dát takový ten pytlík co pojímá vlhkost a po pár dnech bylo vyřešeno.
Outback 2,0D MY2012
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Praskliny v předních světlometech

Příspěvek od dracekvo »

No jo, vysušít je můžu, ale to mi neřeší problém, že do nich zatejká.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“