Mezinápravový dif viskozní spojka problém

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od sima »

:-DDD :-DDD
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od Traveller »

To není provokace..., Kiti to jen zná. 8-? :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od fiatisimo »

ehm zajimavé :) já to mylsel obrazně jinak 80 neberu......
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
pavelotb2016
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 201
Registrován: čtv kvě 12, 2016 9:59 pm

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od pavelotb2016 »

fiatisimo píše:ehm zajimavé já to mylsel obrazně jinak 80 neberu......
To je samozrejme, kdo by dnes vyzil s 80k mesicne, navic pokud ma v garazi takovyhle financi zavazek...o)


Sent from my iPhone using Tapatalk
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od fiatisimo »

pavelotb2016 píše: To je samozrejme, kdo by dnes vyzil s 80k mesicne, navic pokud ma v garazi takovyhle financi zavazek...o)


Sent from my iPhone using Tapatalk

asi tak nějak, no nic zajedu s tím po výplatě do AWD a uvidí se každopádně děkuji
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od Traveller »

Případně možno do Boxer auto..., je to kousek a taky jsou moc šikovný.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od sima »

Kluci plejádští,proč si někteří nedávate do podpisu bydliště,aspoň třeba orientačně...toto mě vždy na forech vadilo,z praktických důvodů,každý jistě ví jakých.Fiatissimo odkud ty vlastně jsi,není-li to tajné B-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od fiatisimo »

z Roudnice nad Labem, není to tajné už jsem si to tam doplnil na profil:)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od sima »

Ok,ok :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Rambo518
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 27, 2018 7:41 am

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od Rambo518 »

Ahoj panove, tak je to tu :-) mam Forestera 2000 92kw atmo a manual a viskoza sla delat papa. Nema nekdo zkusenost, jestli pasuje viskoza i ze starsich modelu? ( udajne jsou viskozy dva typy a to do roku 98 a od roku 99, maji i trochu jiny tvar ) a kdyby ne, sly by prehodit primo prevodovky s viskozou? ( prevodovka z 98 na 2000 ) A co zamena s Imprezou? Pry je to na stejne platforme jako Forester. Jednoduse - mohu mit prevodovku i s viskozou z Imprezy 98 komplet za dvojku... tak jestli to jde nejak nakloubit, aby to fungovalo. Moc mi nazory pomuzete... diky!
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od RadekN »

Oživuji toto starší téma, páč mě potkalo opotřebení viskozní spojky :-). Projevuje se to tak, že po kalupu na dálnici (cca 130-160km/h).... Myslím samozřejmě německou dálnici... to začne přeskakovat při parkování v plným rejdu.Při běžném ježdění po městě a okreskách žádný problém.

Je schopné to v tomto stavu najet třeba 20,30 tis km? Nebo si nemám dělat naděje a chce to brzký repas?
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od petr »

ja zas mám občas to samé když to někde víc potrápim , když někde zapadnu hlavně v zimě , ale ono to zchladne nebo co a zas to funguje normálně, dokud se to zas někde nepřehřeje a tak pořád dokola a furt to ještě funguje, typuju už tak cca 50tkm, tebe to už zůstalo zatuhlé napořád?
Po dálnici už jsem dlouho nejel s tímto strojem tak nevím co by to dělalo a už vůbec né 160 to bych si netroufl :) jo a nemáš na nápravách rozdílné pneu nebo blbý tlak ?
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3651
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od StandaB »

Radku, zazil jsem neco podobneho. Pri asi 120 nebo 130 tis.km, se mi ozyvalo takove tikani jako z prevodovky. Byl jsem s tim v Dobranech a Ales usoudil ze to asi bude lozisko v prevodovce. Ktere?? Buh vi. Rekl, "jezdi pozoruj, kdyz se to zhorsi tak prijed. Asi rok jsem jezdil a ono se to zhorsilo. Dobre, udelal jsem termin, a v nedeli vyrazil z Norimberku na Plzen, s tim ze prespim u syna a v pondeli rano jsem v Dobranech. Po dalnici 130-150 jako ty, z hruba ty dve hodiny. Kousek pred Plzni jsem zajel k benzince na parkoviste. Na parkovisti jsem to zalomil na plnej rejd (zas jako ty) A drc..drc..drc. viskoza. Celej vydesenej jsem udelal par krouzku plnej rejd doleva- doprava, no bouchalo to jako svine. Jako posranej jsem dojel ke klukovi ( Tymakov u Plzne) A asi za hodinu jsme zajeli na naves a zatacel jsem sem a tam a nic se nedelo.Druhy den v Dobranech Ales vytahnul prevodovku, rozpulil,vyhazel loziska, (vypadaly vsechny zdrave, az na lozisko diferencialu) . MImo jine zkontroloval i tu viskozu a fungovala uplne normalne!!! Nahazel tam vsechna nova loziska, zaklapnul prevodovku, vrazil zpatky do auta, nalil olej,ja zaplatil ranec, a ja mazal domu ty prachy zpatky vydelat :-DDD Tikani a klapani odstraneno! Supr! Doma mi to nedalo a hned s horkym autem na parkoviste, a tocil doprava- doleva (plnej rejd)a zase drc.. drc. Pri pul rejdu nic, jenom naplno. Ca: po pul hodine pri pomalem zataceni uz bylo vsechno v poradku. Od te doby jsem najel ca: 70-80tis. A zadny problem. Takze si myslim ze ta viskospojka delala jenom to, co ma delat. Sepnout kdyz se zahreje. Od te doby S tim pocitam a kdy sjedu s dalnice, tak nezatacim hned tak ostre a je to v poradku. Mozna jsem te trochu uklidnil. Nebo k tomu nekdo neco pripise?!?! :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od sima »

StandaB píše:MImo jine zkontroloval i tu viskozu a fungovala uplne normalne!!! Nahazel tam vsechna nova loziska, zaklapnul prevodovku, vrazil zpatky do auta, nalil olej,ja zaplatil ranec, a ja mazal domu ty prachy zpatky vydelat
:-DDD :-DDD
Jinak dle mě dobrý postřeh a zkušenost, Petr taky (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Mezinápravový dif viskozní spojka problém

Příspěvek od mnov »

Nikdy se mi to nestalo, ale z principu funkce té spojky, si to dovedu představit. Pokud se přehřeje celá převodovka, tak spojka začne více spínat. Asi bych to neřešil.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“