Výfuk

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk

Příspěvek od Kofilka »

VDC píše:Na něčem tu cenu vygenerovat musí. Mě by zajímalo, jak to vypadá vevnitř...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk

Vevnitř je kupodivu vata a příčky z 0,4 železa... otom že to vydrží max 3 roky bez rezonance není pochyb ale za ty love je to velice solidní náhrada. Měl jsem ho rozřezaný ze zvědavosti z bouraného svého bejvalého legacy :-)...jezdil 1,5 roku a shnilé byli pouze sváry na trubkách a vevnitř. Boužel jsou to jednoplášťové tlumiče takže stačí velká rána kamenem a je tam díra. Ale za ty love...... Když si vemu že málokterej mechanik za ty prachy celýho výfuku nepostaví ani auto na zvedák.....Polmostrow se mi zdá jako nejlepší polák.
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49187
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk

Příspěvek od VDC »

Kofi díky za report. :-) No za ty prachy je to prostě super kup.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Výfuk

Příspěvek od draconis »

VDC píše:Na něčem tu cenu vygenerovat musí. Mě by zajímalo, jak to vypadá vevnitř..
Myslím, že ho tu zevnitř fotil a dával na fórum Slávek, ne? A určitě po víc než 3 letech.
Subaru4ever píše:Když už se bavíme o těch výfucích, už jste někdo montoval ten zázrak, co jsme si loni hromadně pořizovali z Německa (výroba na 99% taky Polsko)?
Už ho mám na autě, akorát neseděl úplně přesně. Takže se musel uříznout kus původního a navařit, aby byl průměr trubek stejný. A aby to těsnilo, dáme tam takový převlečný bazmek, který se používá např. i u VW. Auto je jinak stále na zvedáku, dnes se dodělají brzdy. Zítra by mělo být už i po rozvodech, takže pak dám info, jak ten výfuk funguje a vypadá. Jestli to teda bude po údržbě jezdit, s mojí smůlou se něco určitě posere, protože v pátek potřebujeme na víkend odjet... :-)
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Výfuk

Příspěvek od PavelG »

Report z výměny výfuku.
Na podzim jsme provedli hromadný nákup výfuků - přišlo to ke mně a postupně si to všichni vyzvedli a .. a právě nevím, jak to komu dopadlo, tak tady popíšu svůj případ.
Mám Outback 2.5 MY2004 a bral jsem to komplet.
Starý výfuk už měl děravé zadní tlumiče a trubku několikrát vařenou. Kromě toho jsem si kdysi koupil z bouračky katalyzátor s tím, že ho zkusím vyměnit, abych viděl, jestli je pečené kuře opravdu nedostatečná funkce katu nebo něco jiného.
Takže:
- pečené kuře zmizelo, starý kat má mřížku lehce načernalou, podle mě to bude souviset s tím, že motor žere olej. Tj. chtělo by to nějak přijatelně vyřešit žraní oleje, jinak se té chyby asi nedá systematicky zbavit
- nový výfuk šel namontovat bez úprav. Všechno sedí a pasuje až na jednu výjimku. Na středním dílu je takový tlumič, nad nímž je ochranný hliníkový plech. Aftermarketový výfuk má bohužel tuto část posunutou dozadu. Vejde se, ničeho se nedotýká, ale je ZA tím ochranným plechem. Těsně nad ním je hřídel a mám trochu obavy, jestli to nebude dlouhodobě vadit. Řešení by mohlo být ve vyřezání na navaření tak, aby díl sedl na určené místo, ale to jsme nedělali, hleděli jsme na to až bylo všechno hotové a praštil nás do očí ten plech, že je vidět.
- zvuk se trochu změnil .. samozřejmě přestalo prdění, ale na druhé straně na nízkých otáčkách výfuk duní. Tuzerům by to asi přišlo jako zlepšení, já bych raději co nejtišší chod .. no co naděláme, na funkci to nemá vliv.
- koncovky jsou menší a oproti originálním nevyplní prostor v zadním nárazníku, takže to vypadá trochu divně. To je ale kosmetická věc. Technicky jsou jiné v tom, že ten okrasný konec je přivařený na dvou místech a mezikruží je volné. Tzn. když zacpu rukou výfuk, fouká to kolem těch svarů dopředu. Můžeme to presentovat jako ochranu proti bramborám ve výfuku.

Celkově si myslím, že by se asi vyplatilo říznout a navařit střední tlumič na správné místo a možná ještě posílit svary v napojení trubky k přírubám, tam to vždycky nejdřív hnije, možná budou problematické i závěsy.. to ukáže až čas.
Rozhodně ale za ty prachy dobrá koupě a díky Adamovi za zorganizování celé akce.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49187
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk

Příspěvek od VDC »

Pavle nemyslím, že by něčemu pomohlo posílit svary, pokud nejsou teď zanedbané, protože ty vejfuky vždycky uhnijou těsně vedle sváru. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Výfuk

Příspěvek od Slavek_xxx »

Zjistil jsem, ze se mi na Impreze 2.0 85kW vydrolilo tesneni mezi katalyzatorem a stredovou trubkou (takovy to konicky), part number 44022AA062 a malicko to prdi pod auto. Sice vim kde ho sehnat v eshopu, ale dneska jedu do Velenic a znamej ho ma mozna skladem. Nicmene nevim rozmery, dokazu si maximalne zmerit prumer vnejsi trubky. Nevedel by nekdo kde ten rozmer zjistit? :655:
Tak uz ho mozna mam :845: , vnitrni musi projit trubka 50mm: size(ID*OD*H): 50.3*67*13mm
Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Výfuk

Příspěvek od Slavek_xxx »

Takze, kamarad ho skladem nema, ale je to tento za 73Kc:
http://www.autokseft.cz/FA1-Tesnici-kro ... 8-nd911262
Parametry:
Vnitřní průměr [mm]: 48
Vnější průměr [mm]: 66
Výška [mm]: 13
EAN: 5905133213882
Čísla OE SUBARU 44022AA061 a 44022AA062
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Výfuk

Příspěvek od romull »

Nemá někdo zkušenost s tímto prodejcem? Ten nerez vypadá hodně dobře, design je super a cena taky není špatná http://shop.loonytuns.de/Sportauspuff/S ... group_id=0
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Výfuk

Příspěvek od LukasV »

romull píše:Nemá někdo zkušenost s tímto prodejcem? Ten nerez vypadá hodně dobře, design je super a cena taky není špatná http://shop.loonytuns.de/Sportauspuff/S ... group_id=0
Tak vypadá to velice pěkně a je tam u 3.0R zespodu vidět jak to pěkně pasuje dohromady (u středovýho dílu).
A jestli platí cena 778€ za kompletní výfuk od katu :supeer:
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
Jehla23
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: sob čer 28, 2014 12:50 pm
Jméno a příjmení: JJ
Bydliště: Chomutov

Re: Výfuk

Příspěvek od Jehla23 »

Ahoj, ja byl trochu akcni a nedockavej, tak jsem si koupil ladenej tlumic od WM Sport s tou ucpavkou... Ted nevim jestli mam mit radost :D auto ma sice fakt peknej hlubokej brumlavej zvuk , ale vevnitr je to dost neprijemny..duni to a zrovna v otackach, ktery nejvic pouzivam.. Je to Reza 00 92kw. Resil nekdo take na tomto motoru jen zadni tlumic? Me jde ciste o zvuk, ale uvnitr bych rad jen lehke duneni. A cenu zhruba jako novy seriovy. Nebo pokud jsou potreba jine mozne upravy? Vyfuk je take lehce utopeny kvul te zadni pricce.. Kdyztak povezte nejake tipy nejsem ve vyfucich vubec zbehly..a klidne i vytky, co jsem si to koupil.. :D
Obrázek

Škoda Fabia 2001 1,4 ................. prodáno
Citroen Saxo 2002 1,1 ............... >
Subaru Impreza 2000 2,0 ........... >
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Výfuk

Příspěvek od Ladaf »

nejlíp zadní díl z STI, případně Prodrive nebo WR SPORT, ten jsem měl na N/A a spokojenost, jezdil jsem s nim každý den do práce cca 150km :850:
jsou decentní, ale brumlavý a ne jako mám teď na legu okapový potrubí ::-DDD:
mrkni semhle http://subaru-melnik.mypage.cz/prodej/v ... xy-tesneni
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Výfuk

Příspěvek od Marty73 »

Nebál bych se Prodrive, mám ho na réze už 200k a je to dobrý kompromis. Je stále snesitelný i bez rezonátoru a venku zní subarově.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
MISTRI3
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: čtv úno 09, 2012 5:03 pm
Jméno a příjmení: Dominik Tomík
Bydliště: Buchlovice

Re: Výfuk

Příspěvek od MISTRI3 »

Ladaf píše:nejlíp zadní díl z STI, případně Prodrive nebo WR SPORT, ten jsem měl na N/A a spokojenost, jezdil jsem s nim každý den do práce cca 150km
jsou decentní, ale brumlavý a ne jako mám teď na legu okapový potrubí
mrkni semhle http://subaru-melnik.mypage.cz/prodej/v ... xy-tesneni
STI je tichošlápek jak serie
Forester 2.0 SH - ex
Impreza 2.0 GL
Forester 2.0 SG - ex
Legacy 2.0R - ex
Forester 2.0 - ex
Impreza 2.0 WRX 1999 - ex
Legacy 2.0 wagon - ex
Impreza 2.0 GT - ND
Forester 2.0 STURBO - ex
Impreza 2.0 WRX 202Kw - ex
Forester 2.0 XT - ex
Impreza 2.0 - ex
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Výfuk

Příspěvek od OZP »

Potvrzuji. A proto ho mam tak rad :D
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Jehla23
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: sob čer 28, 2014 12:50 pm
Jméno a příjmení: JJ
Bydliště: Chomutov

Re: Výfuk

Příspěvek od Jehla23 »

Já jsem na STI výfuk čekal, ale žádný se neobjevil v mé požadované ceně do 2000kč a nakonec jsem si koupil to co jsem si koupil.. Už byl totiž několikrát nabízen za tuto cenu, i v celkém slušném stavu tak proto jsem se na to zaměřil, ale nevyšlo to a bankovkama zrovna nezářím abych to upřesnil... :D ProDrive by se mi i líbil, ale ten je za jiný ceny. Pokud by jste věděli o nějákém STI tlumiči nebo pokud by někdo dokonce chtěl i vyměnit výfuk (což pochybuji :D ) bylo by to super :)
Obrázek

Škoda Fabia 2001 1,4 ................. prodáno
Citroen Saxo 2002 1,1 ............... >
Subaru Impreza 2000 2,0 ........... >
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“