Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od Jackylle »

Ahoj,
snažím se nechat vyrobit náhradní dálkové ovládání k zámku pro Lego 1999. Mám jen jednu sadu klíč + DO, které je v dost mizerné kondici, a k tomu jsem zjistila, že mechanicky nefunguje žádný zámek. Začínám z toho být trošku nervózní :686:
Obvolala jsem všechna okolní zámečnictví, které dělají autoklíče a nikdo to neumí - prý jen Subaru servis je toho schopen.
A dneska jsem vzala lego k zámečníkovi, který slíbil, že rozchodí ty zámky a vyrobí aspoň nový klíček, s čipem ale bez DO, což bych oželela. Pustil se do toho s vervou a odhodláním, ale nakonec uznal prohru - nemohl se dostat k jednomu ze šroubků zámku, aniž by už začal rozebírat i ty táhla k oknu :666: Do toho už se pouštět nechtěl a ani bych ho nenechala... A doporučil mi navštívit Subaru servis... prej ať vytáhnou ten zámek a pak už pro něj není problém ho opravit.
A tak prosím: víte někdo, jestli se tohle v Ostravě a přilehlém okolí dá řešit jinde než ve značkovém servise? Už jsem téměř smířena, že si udělám výlet do Frýdku nebo do Opavy, ale kdyby náhodou... Díky.

Omlouvám se, že zakládám novou diskuzi, už jsem narazila na jinou, kde jste něco podobného řešili a dneska ji ani za nic nemůžu najít :713:
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od Mira »

Dělám to nerad, páč to je konkurence, ale jsou šikovný. Ne jako my, ale jsou v Ostravě...
http://www.trezory-urbanec.cz/cs/auto-moto
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od mnov »

Pro náhradní dálkové ovládání bych se obrátil na nějakého autoelektrikáře, který montuje alarmy a bude umět namontovat nový systém DO. Nic na tom není a zkušený autoelektrikář to jistě zvládne. Výroba klíče je jiná věc, ale bez problému to zvládají tam kde dělají autoklíče.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od HonzaCZ »

Jackylle: Cesta přes autorizovaný servis sice přinese komplet funkční klíček s čipem a DO, ale obávám se, že to nebude možné, bez původního bezpečnostního kódu (takový malý plechový štítek). Podle něj se objedná nový klíč. Před výletem do autorizáku bych si určitě předem ověřil, zda ho nebudou potřebovat...

mnov: To je sice funkční řešení, ale ne každý se chce vzdát originálního systému :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od Jackylle »

Mira: trezory urbanec jsem zkoušela, s DO mě poslali k šípku (tedy do subaru). Můžu ještě ověřit, jestli by byli schopni spravit ten zámek, resp. se k němu dostat a pak vše zase složit tak, aby žádná součásta nezbyla a vše fungovalo.

Klíč s imobilizérem by mi vyrobil zámečník už včera, ale k čemu by byl, když se do těch zatracených zámků nedostanu.

HonzaCZ: plechový štítek samozřejmě nemám. Jestli to bez něj fakt nejde, tak jsem v troubě :839:

Začáná se z toho stávat logisticky náročná operace... pokud by v subaru uměli ten zámek vydobýt a uměli ho i opravit, tak by to ještě šlo. Ale akce odvézt auto do servisu, nechat ho tam, s vymontovaným zámkem odklusat někam k zámečníkovi, nechat ho opravit, vrátit se do servisu, namontovat a vítězně odjet, to už je na den dovolené :-(

Už jsem si říkala, že oželím ty zámky, investuju do náhradního klíče a DO v autorizáku, zas mě zviklala debata nad spolehlivostí DO v zimě... A to jsem si myslela, že se pouštím do nenáročné, estetické operace. Asi je nejvyšší čas si zvykat, že nic takového neexistuje :670:
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od filippek »

Nevím jak u Subaru, myslím že to bude stejné. Mám zkušenost jak u Opelu, tak Renaultu, že autorizák náhradní klíček objedná klasicky podle VINka, chtěli po mě ale vždy velký TP, kde jsem uveden jako majitel.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od Jackylle »

Tak to vypadá nadějně, domluvila jsem se v servise JS Racing, kde se o to auto starali dříve a slíbili, že vyřeší nejen potřebnou drobnou údržbu, ale i zámky, namontují nový systém DO. Měla jsem tam jít rovnou, tak jak mi radil pan bývalý majitel ... :826:
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od HonzaCZ »

filippek píše:Nevím jak u Subaru, myslím že to bude stejné. Mám zkušenost jak u Opelu, tak Renaultu, že autorizák náhradní klíček objedná klasicky podle VINka, chtěli po mě ale vždy velký TP, kde jsem uveden jako majitel.
Nejsem si jistej... výtah z manuálu: http://subarufanclub.cz/wiki/navody/kli ... lizer_kody Ale je možný, že to je jenom nařízení, který se dá obejít. Co jsem ale slyšel, tak bez toho kódu to fabrika nevytvoří.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od Mira »

Na tom štítku je pouze kód, který označuje kombinaci zámku. Tzn. vrazím ho do mašiny avypadne klíč s příslušnou kombinací zubů. Pokud už ovšem nybyly zámky měněny , opravovány a pod. I když štítek nemáte, lze to zjistit dle VIN, ale chvíli to trvá a jde to legálně i ilegálně. Za peníze v Praze dům. S tim originál DO měl Urbanec a spol. pravdu, na subaru to ještě nikdo nenabízí, pouze Toyoty a Mazdy. Ale určitě umí udělat klíč podle zámku, to není problém. Problém je občas se k tomu zámku dostat. Já bych nejdřív zkusil na digitální fréze vyrobit klíč s plusovou tolerancí (tzv. nedořezaný) a postupně ubíral, tím bych vyzkoušel zda a jak moc jsou zámky ochozený. V tomhle případě by to ale mělo pomoct, protože se zámky v dveřích nepoužívaly a používala se pouze spínací skříňka. Tzn. klíč a tento zámek jsou vychozeny, kdežto zámky v dveřích jsou jako nový a s tím odrbaným klíčem už nespolupracují, jsou tam již velké rozdíly. Pomůže úprava těch zámků, nebo nový klíč. Tzn. nevyrobený jako kopie, ale změřený na mašince a po úpravě hodnot klíč vyrobit jako nový. Ale je s tím dost práce a zákazník chce klíč za pár kaček, tak se to moc nedělá. Hlavně potřebujete digitální vybavení a to nemá každej. Protože ač se to nezdá, klíče se dělají pomocí PC. Teda jak u koho.
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od filippek »

HonzaCZ píše: Co jsem ale slyšel, tak bez toho kódu to fabrika nevytvoří.
Předpokládám, že ten kód právě najdou podle vinka. Za zeptání nic nedá, já myslím, že to půjde. Ten origo plíšek se asi ztrácí snadno a tak nebude první. Navíc klíček většinou vyjde na skoro stejné peníze, jako neorigo v zámečnictví.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od HonzaCZ »

Vygenerovat to číslo klíče podle VIN? V době, kdy má každý druhý auto VIN čitelný přes čelní okno?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od Mira »

Proto mají klíče i imobilizér. Podle čísla se dá zjistit jen mechanická kombinace. A někteří výrobci požadují ještě i tzv. PIN kód. Ale i ten jde zjistit. Proč si sakra myslíte, že se auta tak snadno kradou? Ale nikde to neříkejte, běžný lidi to nachává chladnými, protože o tom neví, tak je u toho nechte.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak možná to, že to nejde bez kódu, se vztahovalo k transponderu imobilizeru. Ostatně ty štítky jsou u Subaru 2.

Ale zase mi neříkej, že to je tak jednoduchý... by si zloděj obešel ulici, vyfotil VIN čísla, vyrobil si klíče a hned by mohl všechna auta vykrást... nebo jsou ty nevyřezaný klíče tak drahý, že se to nevyplatí, pokud nejde na jistotu?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od filippek »

HonzaCZ píše:Vygenerovat to číslo klíče podle VIN? V době, kdy má každý druhý auto VIN čitelný přes čelní okno?
No já nevím, vidíš, to mě nenapadlo :655: Ale právě proto asi chce autorizák po mě i TP, aby to neudělali jentak někomu. Já věřím, že to půjde. V pátek jedu asi do Ilosu LBC, tak se schválně zeptám, jak se tohle řeší.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Náhradní dálkové ovládání pro Legacy

Příspěvek od dulas »

když jsem dělal v Mercedesu a měnili jsme klíče tak k tomu bylo potřeba tolik papírů (snad i ofocená občanka majitele auta) a do ruky to mohl dostat jen pověřený mechanik, který to pak online nakodoval. Byl to vždycky proces.
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“