Čím čistit kůži?

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Čím čistit kůži?

Příspěvek od nothink »

petr píše:nedalo mi to a díval jsem se s kamarádem čalouníkem co je teda kůže a co umělá kůže
mám též OTB 2002 a ta kůže mi moc jako pravá nepřišla, tak mé domněnky jsi potvrdil i s odborníkem
petr píše:takže je to pěkný ojeb , proto jsem se na tom tak potil v létě, to je fakt hnus, člověk by myslel, že u auta co kdysi stálo kolem milionu by pravá kůže být mohla, ale asi nemohla
já bych v tomhle žádnou zákeřnost neviděl, [SUBARU] v tomle nebude jediné, např. co mám O2 r.v. 2007, L&k, též není celo kůže, kůže je jen na hlavních částech sedačky a boky sedáku jsem z umělotiny, a to p.c. je někde kolem 900k Kč. A i na této kůži se potím :-( .
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím čistit kůži?

Příspěvek od seatik »

Kůže by měla být poznat podle vůně. Ale nevím zda je výhra čichat k podsedáku sesle :-D A po těch letech asi už to ani poznat nepůjde.

Na hodně velké zašpinění u pravé i eko vážně ten jar a teplá voda jjako laciné řešení pomáhá. Jen tu přírodní hodně vysouší, je potřeba ji rychle regenerovat.
Já mám v autě eko kožené potahy a stačí teplá voda a vlhký hadr. Pak klidně decentně indulonu a rozetřít.
I umělá kůže potřebuje ochránit povrch.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Čím čistit kůži?

Příspěvek od outback »

Mně poradil mechanik toto: https://www.poliboy.cz/Poliboy-Intenziv ... -ml-d7.htm , případně jiné přípravky na kožený nábytek. Poliboy mají u nás v každé drogerii a je o dost levnější než podobné přípravky na auta. Jeden den auto vyluxuju a sedačky umeju mokrým hadrem, druhý den pak Poliboy dvakrát nebo třikrát dokola - začnu u řidiče, než udělám ostatní sedačky tak se to u řidiče vsákne a můžu znova, takhle se dám dvě až tři kola. Dělám to jednou za rok, pak to trvá týden nebo dva než to vyčichne.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1293
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Čím čistit kůži?

Příspěvek od kwt2000 »

Ten "poliboy" používám už několik let a jsem s ním spokojen. Kůže na sedačkách nepraská a v místě styku s plastem ani nevrže. Nejenom že příjemně voní, ale beru s tím i přístrojovku a displej dotykáče a zdá se mi že se potom tak rychle neopatlá.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Čím čistit kůži?

Příspěvek od catana »

Na Outbacka pouzivam Meguiars - nejdriv cistic a pak kondicioner. Nicmene me nenapadlo, ze kuze bude umela. Ale chova se jak pisete, tzn. trva nez se to vsakne - nebo kam se to ztrati :-DDD . Mno, budu v tom pokracovat, aspon interier lepe vypada.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 784
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Čím čistit kůži?

Příspěvek od mirekst »

Vzhledem k tomu, že subaru s koženými sedačkami mám jenom chvíli moc zkušeností nemám, ale používám https://www.subaru-butik.cz/autodoplnky ... n--500ml-/
Cena sice vyšší, ale spokojenost maximální. Hlavně oceňuji že není třeba dlouho čekat než emulze uschne, večer vyčistím, ráno si jde sednout. A docela pěkně voní.
Ze staré kůže ale novou neudělá, s tím jsem se musel smířit :-)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“