TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

Goba píše:Klidně to prehazuj, myslím že to bere jako celou sadu, 4 ventilky v dosahu bez ohledu na umístění, někdo už to tady zkoušel a potvrdil. Já mám sady 2, takže prepisuju v jednotce, mám na to mašinku, takže jsem v tomto ohledu svobodný. Kdyby někdo z okolí chtěl přepis ventilku po kabelu, jsem k dispozici.
Asi to skusim. Prinajhorsom pridem do autorizaku nakodovat jednotku. A budem zase nasraty, kolko za to budu chciet.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

To nemusíš do autorizaku, u nás to má každý běžný pneuservis a je to otázka 2 minut, cena kolem 300-400 korun
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

Ja ale nemyslim kodovanie tpms. Chcem zmenu v RJ, aby som potom mohol rovnako zamenit aj letne, ktore su original neprogramovatelne. To bez SSM asi nepojde. Zimne mam klony.
Naletnych mam rozdiel predok zadok cosi vyse1mm. Zimne som este nemeral, ale chcem si tie sj6 udrzat co najdlhsie, tak preto zamena.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Ty sensory od Schradera měří i teplotu na desetiny, otázka na kolik je to přesné a jestli k tomu nemá nějaký Číňan nějaké OBD BT zobrazovací zařízení, nějakou krabičku co by přiblížila palubní desku leteckému kokpitu (tlakoval jsem při 16ti stupních tak předpokládám že to venku o desetinku klesne)
Přílohy
DSC_1019.JPG
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

Goba píše:Klidně to prehazuj, myslím že to bere jako celou sadu, 4 ventilky v dosahu bez ohledu na umístění, někdo už to tady zkoušel a potvrdil. Já mám sady 2, takže prepisuju v jednotce, mám na to mašinku, takže jsem v tomto ohledu svobodný. Kdyby někdo z okolí chtěl přepis ventilku po kabelu, jsem k dispozici.
Už jsem to tady psal několikrát :-D
Klidně to motej. Forester SJ 2.0i-L MY18 to nesleduje. Prázdné, naložené po střechu, rotuji kola a autu je to jedno. Letní sada originál čidla, zimní sada klony. Vozejk netahám.
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Namornikuv test říká, že pokud prehodis kola přední za zadní, nafoukne zadní na max asi 2,8 přepnete TPMS - na 3ti polohu - systém očekává vyšší tlak v zadu, ale jako zadní má definována kola v předu a v nich je asi 2,1 což je dost pod limit. Bude to tedy hlasit chybu dokud nesnizime nastavení zpět na TPMS 1 ???
Až se budu nudit, můžu to zkusit bez přehazování kol, jen je v autě predefinuju obráceně
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Makovica píše:Ja ale nemyslim kodovanie tpms. Chcem zmenu v RJ, aby som potom mohol rovnako zamenit aj letne, ktore su original neprogramovatelne. To bez SSM asi nepojde. Zimne mam klony.
Naletnych mam rozdiel predok zadok cosi vyse1mm. Zimne som este nemeral, ale chcem si tie sj6 udrzat co najdlhsie, tak preto zamena.
Goba taky o klonování nemluvil. Ventilky do řidící jednotky dokáže zapsat každej lepší pneuservis. Přes ssm kabel.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od tomix »

Poznatek z OTB 2018 - po rotaci kol, chvíli asi první kilometr ukazuje blbě a pak se zorientuje a ukazuje správně každou pozici kola, jak předek a zadek tak i levé a pravé.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

námořník píše:
Goba taky o klonování nemluvil. Ventilky do řidící jednotky dokáže zapsat každej lepší pneuservis. Přes ssm kabel.
To trochu pochybujem, SSM nie je samozrejmost, ale Subaru specialita.
Pneuservisy pochybujem, ze riesia RJ, oni koncia pri kolese a ventilkoch.
Vyskusam prehodit predne/zadne a potom uvidim :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Klidně si dál pochybuj. V takový prdeli jako je Most to umí minimálně 2 pneuservisy kde mi ventilky nacitali než jsem měl klonovací.
Naposledy upravil(a) námořník dne stř lis 06, 2019 7:12 am, celkem upraveno 1 x.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

Bodaj by si mal pravdu :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Mám :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

Já taky :-D
Klidně na Foresteru kola rotuj a kontrolka se ani nerožne.
Přesně takto šetřím i já své SJ6 8-?
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Pneuservisy to standardně mají už ve výbavě, Subaru není přece jedinne auto, které ten systém používá, a jim se to zaplatí velmi rychle i když koupí proti krabičku s aktualizacemi za 20 tisíc
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

Aspon ma to inspirovalo a idem si na to spravit nejake Arduinove udelatko.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“