TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

kjell píše:Pánové, abych posdílel zkušenosti z reálné akce..

Minulý týden jsem byl u svého 'pneu-mastera' a pořešil jsem s ním ráfky na zimu vč. klonovaných čidel.
Vývoj a standardizace se zřejmě posunuly a OEM čidla a postupy jsou už nyní dostupnější a umí s tím i jiné servisy než autorizáky. Dobrá zpráva.

Průběh byl zatím následující:
- dojel jsem do pneuservisu
- pán vzal kouzelnou chytrou krabičku s nápisem Hamaton H36
- šel k prvnímu (např. PP kolu), načetl senzor
- vzal první krabičku klonovatelného senzotu (T-Pro Hybrid 1.5 )
- odstoupil tak 3m od auta a nahrál do něj …
Tak abych dokončil reportáž, před týdnem jsem si vyzvedl komplet zkompletovaná kola včetně čidel z pneuservisu.
.. Chvíle napětí, krátká projížďka a... nic. Žádné varovné kontrolky od TMPS, ticho po pěšině, auto naklonované senzory zbaštilo bez připomínek. No sláva ;-D

Níže jen opakuji odkaz, výpis kompatibilních vozů obsahuje běžná Subarata..
https://www.techtpms.com/pages/product_ ... =72-21-905

Každopádně život bez tohoto bazmegu by byl rozhodně jednodušší [DRIVE]
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: TPMS ???

Příspěvek od romull »

Teda chlapi já to doteď nepochopil :-/ . To jako znamená, že když dáš na auto jiný kola s jinýma čidlama, tak musíš projít takovou pakárnou? Já koupil jiný jetý kola se zimními pneu, auto po ale 300 metrech řvalo že je špatný tlak v pneu, tak jsem zastavil, nechal přes idrive skalibrovat a za cca 2 minuty už to prášil dál i se zelenou fajfkou u tlaku pneu :-) .......ale je fakt, že byly z jiného BMW, nevím jestli třeba z Opelu by dělaly potíže? To netuším.......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

romull píše:Teda chlapi já to doteď nepochopil . To jako znamená, že když dáš na auto jiný kola s jinýma čidlama, tak musíš projít takovou pakárnou? Já koupil jiný jetý kola se zimními pneu, auto po ale 300 metrech řvalo že je špatný tlak v pneu, tak jsem zastavil, nechal přes idrive skalibrovat a za cca 2 minuty už to prášil dál i se zelenou fajfkou u tlaku pneu .......ale je fakt, že byly z jiného BMW, nevím jestli třeba z Opelu by dělaly potíže? To netuším.......
Je to přesně tak, pakárna. Dřív bylo autu jedno jestli jsi na něj dal jinou sadu s čidly (ze stejné značky), hlavně že si auto načetlo za jízdy čtyři čidla. Dnes je to vymazlené tak, že auto má napárované čtyři čidla s 'unikátním' číslem, a buď to obejdeš tak, že je naklonuješ, a nemusíš nic, nebo musíš so autorizáku a tam ti auto přepárují na čtyři jiná čidla a toto činíš 2x ročně ;-)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20693
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Ventilky ti načtou v každým lepším pneuservisu. Do žádnýho autorizáku nemusíš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

námořník píše:Ventilky ti načtou v každým lepším pneuservisu. Do žádnýho autorizáku nemusíš.
Bavil jsem se o párování auta na jinou sadu ventilků..
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: TPMS ???

Příspěvek od romull »

kjell píše:
Je to přesně tak, pakárna. Dřív bylo autu jedno jestli jsi na něj dal jinou sadu s čidly (ze stejné značky), hlavně že si auto načetlo za jízdy čtyři čidla. Dnes je to vymazlené tak, že auto má napárované čtyři čidla s 'unikátním' číslem, a buď to obejdeš tak, že je naklonuješ, a nemusíš nic, nebo musíš so autorizáku a tam ti auto přepárují na čtyři jiná čidla a toto činíš 2x ročně
Tak to je k hounu <:-< .......a funkce na vyřazení tohodle u Subaru není???
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

romull píše:
Tak to je k hounu .......a funkce na vyřazení tohodle u Subaru není???
Není a asi nebude, u žádného auta, bo TPMS je mazlík z Bruselu ;-) Leda nějaký hack, výše Plukovník píše, že prý již existuje kouzelná krabička funkční ale jen prý s jinými značkami.. (zatím)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20693
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

kjell píše: Bavil jsem se o párování auta na jinou sadu ventilků..
Já taky.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

námořník píše:
Já taky.
Tak to nemáš pravdu. Sorry jako. Proto by se asi neřešilo klonování
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20693
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Klonování je kvůli tomu aby jsi si mohl přezout kola sám a nemusel jsi do servisu, jinak pokud nemáš klonovací, tak ti to v každým lepšim pneuservisu načtou. Aspoň teda v Mostě :-). Samo že Franta z garáže ti to nenačte, protože nemá ne zrovna levnou mašinku. Nejdřív se informuj.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TPMS ???

Příspěvek od Kolben »

Beňa, kolega v praci ma hnůjdaje. Na zimni sadu dal Origo ventilky za par drobnych a svete div se, auto si je po chvilce samo nacetlo. Takze zadny klonovani, zadny parovani spojene s navstevou servisu. To je parada.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

námořník píše:Klonování je kvůli tomu aby jsi si mohl přezout kola sám a nemusel jsi do servisu, jinak pokud nemáš klonovací, tak ti to v každým lepšim pneuservisu načtou. Aspoň teda v Mostě . Samo že Franta z garáže ti to nenačte, protože nemá ne zrovna levnou mašinku. Nejdřív se informuj.
Ano, díky za poučku, kola si měním i sám. Ale jinak pravdu nemáš. Se s tím smiř. Není každý den posvícení :-D Ten Most to je asi hotová Amerika ;-D
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20693
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Most je úplná prdel. Načetli mi novou sadu. I Marťasovi. Tvoje bludy ti vymlouvat nebudu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

námořník píše:Most je úplná prdel. Načetli mi novou sadu. I Marťasovi. Tvoje bludy ti vymlouvat nebudu.
Je s tebou sranda, co naplat :-DDD
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: TPMS ???

Příspěvek od feroj »

námořník píše:V Mazde se nejspíš taky nejspíš budou nastavovat tlaky. (Subaru je má prednastavený). Takže dofouknes, zkalibrujes a pak ti bude hlásit chybu. Proto nedávno vyšel článek že tpms jsou na hovno že stejně jezděj auta podhuštený. Akorát jsou lidi líný ty gumy dofouknout a tak se možná když maj alarm kouknou a když nevidí ráfek na zemi, tak akorát zkalibrujou.
Mňa štve že keď už TMPS dali, prečo to nemeria reálny tlak a teplotu každého kolesá... Takto je to akurát na naštvanie.... Myslím , že na novej platforme to už ukazuje
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“