TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
vojta74
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 67
Registrován: čtv říj 25, 2012 8:07 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Martan

Re: TPMS ???

Příspěvek od vojta74 »

A co vozit chytrý ventilky v kaslíku a na kolech mít úplně obyčejný. Pokud tedy auto netrvá na přesný pozici.
Outback 2,0D MY2012
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: TPMS ???

Příspěvek od chuckee »

Jo, to psal jeden na fóru u Toyoty, že navrtal rezervu a má v ní všechny čtyři. :-)
Ale záleží, jak to je potom s těma pozicemi na jednotlivých kolech.
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 595
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: TPMS ???

Příspěvek od SWRT »

V kasliku by museli byt v natlakovane nadobe...tak to delaji na jeepech...nevim jestli by to fungovalo na subaru....ja to mam na outbacku tak ze musim po dofoukani jezdit aby se to resetovalo...u jeepu jsem dofoukaval na miste auto a koukal na display kolik tlaku tam mam a kdyz to bylo ok tak to cislo zezelenalo
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1304
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od PeteBiggy »

chuckee píše:Nefunkční TPMS:
Protože TPMS je bezpečnostní systém (podobně jako airbag nebo ABS), musí být funkční, aby vozidlo bylo způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích.
Neprojde přes STK: vozidlo které je homologováno se systémem TPMS , s nefunkčním nebo bez systému TPMS neprojde stanicí technické kontroly.
V případě nefunkčního systému TPMS hrozí řidiči postihy ze strany policie a pojišťovny budou krátit, popřípadě úplně zamítnou pojistná plnění i v případě nezavinění nehody.

vygoogluj si na netu je toho dost...

OK, takže jak jsem psal. Třeba tobě jde v podstatě o vše, někomu jen třeba o jednu věc :-) Za mě; kontrolku přežiju, na STK samo půjdu se sadou, kde to mám, pojišťovna? Ano touhle se často ohání v lecčems, ale bavil jsem se s pojišťovačkou třeba na téma úplně jiný rozměr pneu a kol na autě v případě nehody (ať už zaviněné či ne), což je dle mě teda už jiný level než absence blbých ventilků TPMS. A říkal ji, že slýchávám z hodně stran tyhle "zvyky" pojišťoven. Ale, že teda zastávám názor, že by musela pojišťovna prokázat, že za tuto nehodu mohly právě ty jiné rozměry. A ona na to, že mám absolutně pravdu, že je sice lepší to všechno mít košér, ale že kdyby došlo ke sporu, tak pokud by tohle neprokázali, tak bych byl v právu a že už na to byly i nějaké soudní spory a pojišťovny vesměs vždy musely plnit v plné výši, pokud tam nebyl prokázán fakt, že za to ty jiné rozměry na autě vskutku mohly. Samo, pokutě od cajtů by se člověk nevyhnul a je určo lepší aby to odpovídalo, ale u absence TPMS se ohánět krácením pojistek, to by teda mohli zkusit <:-< Ano, žijeme v divné době, ale zase se přece ze všeho nemůžeme podělat... No a bavil jsem se i se známým dopravním policajtem, že jestli u silničních kontrol zkoumají jestli to lidi v těch nových autech mají. No smál se, jestli jsem se nezbláznil...
Ale samo chápu, někdo to musí mít holt striktně all right. Jinak ano, kámoš má Renegada a u toho Jeepa to ukazuje tlak, což je fajn a tam to jistě je pak plus to mít.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: TPMS ???

Příspěvek od spm »

Policajti na prohlídku vnitřku vozidla potřebují povolení k prohlídce. Takže svítící kontrolku nemají moc jak zjistit ;-D A upřímně teda nevím, co by člověk těm policajtům musel udělat, aby mu začali zkoumat velikosti kol a svítící kontrolky na palubce...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1304
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od PeteBiggy »

spm píše:...upřímně teda nevím, co by člověk těm policajtům musel udělat, aby mu začali zkoumat velikosti kol a svítící kontrolky na palubce...
Tak tak. Ty kola ještě budiž, v případě nehody teda asi joo a nebo když by člověka zastavili a lezlo to úplně totálně nesmyslně z podběhů, že by to vyloženě tahalo oči z důlků...tak snad, ale jinak si myslím, že u TPMS <:-< Jako magorů je spousta a určitě se najdou i u cajtů, ale...ale <:-<
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Někdo ty kola přecházejte a dejte vědět. Sice to nesignalizuje každý kolo zvlášť, ale jsou 3 druhy nastavení, normálně, naložený, s vozejkem. Minimálně s vozejkem je zadek foukanej na víc a tak jak by to mohlo fungovat, pokud by systém nevěděl kde je který kolo? Jsem teda zvědavej až to někdo přechází co to bude dělat. Jinak při načítání ventilků se taky jede podle daného schématu.
Jak Kolben psal že mu to v kufru nehlásilo, tak mě
nenačtený kola taky začaly hlásit chybu až po několika km. Tak je otázka jak dlouho s nima jel.
Jinak pokud to nikdo nepřehází, tak je to debata o hovně. Mě všude u Subaru řekli že musí bejt na stejným místě. A u 235 40 18 ušlou gumu poznáš až když bude na vyhození.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od VDC »

Ty jo tak jestli tam svítí jenom kontrolka, tak bych se na to vykašlal a jezdil klidně bez toho. Je to hovadina.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1304
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od PeteBiggy »

VDC píše:Ty jo tak jestli tam svítí jenom kontrolka, tak bych se na to vykašlal a jezdil klidně bez toho. Je to hovadina.
Přesně tak to Tome vnímám já. Ale i tak dokážu pochopit, že to prostě někdo chce mít vyřešené i u té druhé sady. Jen mě překvapuje kolik lidí to vlastně řeší. Řekl bych, že snad většina. Proto jsem se ptal a zajímalo mě, jaké důvody chlapi mají...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od VDC »

Jo, taky chápu, že to někdo potřebuje mít v cajku. A chápu, že to někdo potřebuje mít v cajku pro svůj pocit. Páč kvůli ničemu jinýmu k tomu není důvod. :-) Já nechci úplně shazovat smysl TPMS. U aut, kde to ukazuje reálnej tlak v gumách a umí se to samo skamarádit, jako to tuhle popisoval Kolben u kolegovo Hnojdé, tam mi to smysl dává. Ale abych řešil pakárnu s nějakým klonováním a podobný hovadiny ? To by mě mohli milovat. :-)
PeteBiggy píše: ...bavil jsem se s pojišťovačkou... A ona na to, že mám absolutně pravdu.
Vnímám to přesně a úplně stejně a podle této filosofie konám. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: TPMS ???

Příspěvek od chuckee »

PeteBiggy:
Mě nejde o nic. Není to z mojí hlavy. Hodil jsem sem zkopcene to, čeho je plný net. Byla to odpověď na předchozí otazku. Co je nebo není pravda, nebo čím se pojišťovna, policajti atd. zabývají, nebo nezabývají je mi fuk.
Já kupoval auto s tím, že kdo chce opičku, musí mít na banány. Nehodlám spekulovat nad tim, když se něco stane, tak něco prokazovat u nějakých soudu a nebo kdo ví kde a podobně. Za to mi těch pár tisícovek nestojí. Jednou to tam je a s tím jsem auto kupoval. Nechci ať mi tam něco svítí a tpms neřeším. Až se vybijou, tak koupím druhé a jezdím dál...
Kdybych to nechtěl řešit, tak si koupím třeba CR-V, nebo něco podobného, kde je to řešené přes čidla ABS.
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: TPMS ???

Příspěvek od Cheza »

Internet je plný různých nesmyslů:-) Když se něco stane tak nemusíš prokazovat nic, prokazovat musí pojišťovna. Ta sice často vyhrožuje krácením plnění, ale k soudu jde minimum událostí.

Jinak koncern se tady moc nechválí, ale jako jeden z mála žádné ventilky nepotřebuje.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Koncern si vyběhal výjimku a má to přes abs. Nebo ještě nedávno měl. XV už ukazuje i tlaky. Mě je popravdě úplně fuk jestli to tam někdo má nebo ne. Ať si každej dělá co chce. Vím že pomalu ucházející gumu nepoznáš a tak mám monitoring tlaku i na Sgéčku. Přijde mi lepší tam narvat knot než řešit rozválenou gumu. Osobně spíš přemýšlím nad tim jak ty tlaky z kol dostat na nějakej monitor než nad tím jak to ojebat. Taky mi vůbec nevadí za cenu 2 tankování ventilky pořídit na druhou sadu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: TPMS ???

Příspěvek od spm »

Třeba takovej exot jako já by se svítící kontrolkou jezdit nedokázal :-DDD (rozčiluje mě i ten zapnutý HOLD režim převodovky; fakt nevim,proč tu kontrolku udělali oranžovou :-DDD)

Jinak Jirko - na SG máš přesně co? Já co jsem koukal na tyhle dodatečný systémy, tak většinou se to řešilo čepičkou ventilku... ale ačkoliv bych si ten tlak monitoroval rád klidně taky (to abych měl zase o čem psát a co zkoumat :-DDD :-DDD), tak mám k tomu podobnou výhradu jako Honza - nasadit čínský bazmek na ventilek, který ho odjistí, způsobí to ufouknutí gumy spíš, než potencionální defekt :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: TPMS ???

Příspěvek od Cheza »

námořník píše:Koncern si vyběhal výjimku a má to přes abs. Nebo ještě nedávno měl. XV už ukazuje i tlaky. Mě je popravdě úplně fuk jestli to tam někdo má nebo ne. Ať si každej dělá co chce. Vím že pomalu ucházející gumu nepoznáš a tak mám monitoring tlaku i na Sgéčku. Přijde mi lepší tam narvat knot než řešit rozválenou gumu. Osobně spíš přemýšlím nad tim jak ty tlaky z kol dostat na nějakej monitor než nad tím jak to ojebat. Taky mi vůbec nevadí za cenu 2 tankování ventilky pořídit na druhou sadu.
Koncern si žádnou výjimku vyběhávat nemusel, jen zvolil jiné řešení (btw. nebyl sám). Ano, ať si každej dělá co chce. Už jsem alergickej na nejrůznější nesmyslné nařízení ze strany EU. Proto bych TPMS už z principu bojkotoval, když ho na autě nepotřebuji.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“