TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od suubaru »

Když mám v autě rezervní kolo, tak snad dle vyhlášky nemusím mít zprovozněné TPMS. TPMS by snad měla být berlička pro snížení hmotnosti vozidla kvůli co2, ne?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: TPMS ???

Příspěvek od spm »

Snížení hmotnosti ne, ale snaha o to, že nebudeš jezdit na podhuštěných gumách -> nižší valivý odpor -> nižší emise CO2. Předpokládám, že stejně většina aut s TPMS je už schvalována / prodávána bez rezervy jenom s opravnou sadou, takže rezerva ani nikoho zajímat nebude...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

VDC píše:Kdybys byl plukovníku méně arogantní, tak bys třeba už dávno dostal odpověď, respektive námořník by ti to rád vysvětlil. Takhle se mu pochopitelně nechce, protože si užívá fakt, že přesto, že se tváříš, že všechno víš a všude jsi byl aspoň 3x, ve skutečnosti něco nevíš.
Když my tu na to tahání se za pinďoura nejsme úplně zvyklí. My si tu dost užíváme tu přátelskou atmošku, která tu běžně panuje. Tak se nemůžeš divit, že se ta útočnost lidem nelíbí.
Předsedo,
nevím na co jste tady zvyklí, ale já mám svůj svérázný komunikační styl na který si naopak kupříkladu celkem zvykli na "prawebu" Suzuki.

Já naopak nejsem zvyklý na to, když má někdo snahu mě kárat nebo snad vychovávat.
Na to opravdu nejsem žádný malý uličník!
Ne, nemyslím si, že se tvářím že jsem všude byl a všechno vím 3x.
Co vím, to vím a váš námořník mně toho opravdu mnoho nevysvětlil.
Jsem technik a o auta se zajímám přes čtyřicet let.
Jsem jaký jsem a pokud se vaše, zřejmě převážně hasičská komunita se mnou nechce bavit, protože můj styl označuje jako popichování a nazývá mě trolem?

Mně to přece nikterak neuškodí...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od VDC »

Opravdu ne, převážně hasičská. Z téhle oblasti jsme tu jen 3.

OK, mě tvůj komunikační styl nepohoršuje a usmívám se mu. A nemám s ním problém. Nicméně chápu, že ne každému to musí vyhovovat. :-) A pak pochopitelně může dojít na vznětlivější reakci. Ale to se stává tak maximálně 3x za 10 let. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Plukovník - v tvé aroganci se ztrácí otázka na kterou bych měl odpovědět. Jak jsi sám říkal, tak pokud nemáš funkční tpms tak auto není způsobilé provozu. A to maj všechny nový a ty starý nechceš. Navrhnul jsem ti jak to udělat aby to nebylo vidět na první pohled a ty máš zase něco proti. Jestli ti nedošlo že se to dá vypnout v řídící jednotce tak to se omlouvám. Jinak když jsi z lesa tak by jsi mohl znát přísloví, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

námořník píše: .....Jestli ti nedošlo že se to dá vypnout v řídící jednotce tak to se omlouvám...
Ano, stejně jako přeprogramovat ř.j. tak, abys mohl vyhodit katalyzátor, lambda sondy, nebo pozměnit stav tachometru.

Jenomže ti to žádný seriózní, natož autorizovaný servis neudělá, protože nesmí!

Jdi do háje s takovými řečmi.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: TPMS ???

Příspěvek od spm »

Já nevim, co tu na téhle krávovině furt dokola stále řešíte :-DDD Sice vám jako socka se starym autem, co to nemá, asi nemá co do toho kecat. Ale kdybych to na autě měl a chtěl si ty kola dál přehazovat doma na heveru, tak si do té druhé sady kol prostě koupím klonovací čidla a nechám si je naklonovat. Investice asi 5k, což sice za systém, který je úplně k ničemu, málo není, ale v porovnání s cenou druhých disků na nové auto to taky tak likvidační není, TPMS zůstane plně funkční a můžu si ty kola přehazovat sám do zblbnutí. Problém vyřešen :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

spm píše:Já nevim, co tu na téhle krávovině furt dokola stále řešíte Sice vám jako socka se starym autem, co to nemá, asi nemá co do toho kecat. Ale kdybych to na autě měl a chtěl si ty kola dál přehazovat doma na heveru, tak si do té druhé sady kol prostě koupím klonovací čidla a nechám si je naklonovat. Investice asi 5k, což sice za systém, který je úplně k ničemu, málo není, ale v porovnání s cenou druhých disků na nové auto to taky tak likvidační není, TPMS zůstane plně funkční a můžu si ty kola přehazovat sám do …
Představuješ si to moc jednoduše.
Klonovaná čidla podle dosavadních zkušeností nefungují zrovna moc spolehlivě, a zřejmě už vůbec ne u Subaru.
I u Suzuki jsou s tím problémy a to tam je ten systém uživatelsky mnohem přívětivější.
Jak to tak vypadá, tak u Subaru fungují spolehlivě jenom ty originální Schrader a ty se musí registrovat do ř.j. při každém prohazování sad kol.

Navíc nezapomeň, že životnost čidel = životnost jejich baterek.
Když se vybije baterka v čidle, nelze ji vyměnit, nutno je koupit nové čidlo.
Jak dlouho vydrží, zatím nikdo nevyzkoušel, ale teoreticky na gumy, které bys měl deset let. bys potřeboval troje čidla.
Někdo spočítal, že na dobu životnosti auta se díky TPMS zvýší náklady pouze co ce týče pneumatik o 40 000,- Kč.

Ale s kecama typu že "kdo chce opici, musí mít na banány" na mě nikdo nechoďte.
Nevím, proč by se opice nemohla naučit žrát třeba vařenou mrkev...
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Pokud to nevíš tak jsou i klonovací Schradery.
http://www.tpms-expert.cz/proc-ez-senzor
Jen se stále utvrzuju v tom že je pro tebe v diskuzi z někoho dělat vola důležitější než se dobrat nějakého řešení a že 40 let sledování automobilového vývoje nutně neznamená že jsi odborník.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

námořník píše:Pokud to nevíš tak jsou i klonovací Schradery.
http://www.tpms-expert.cz/proc-ez-senzor
Jen se stále utvrzuju v tom že je pro tebe v diskuzi z někoho dělat vola důležitější než se dobrat nějakého řešení a že 40 let sledování automobilového vývoje nutně neznamená že jsi odborník.
Jestli se nějaké klonovací senzory jmenují Schrader, nebo třeba Pepíček je úplně jedno, důležité je, zda fungují v daném modelu auta spolehlivě. A ty originální Schrader, co jsou na autě z výroby, NEJSOU klonovatelný typ.
A to ty zřejmě nevíš i když se tady chvástáš, že disponuješ třemi sadami kol.
Jseš to ty kdo se tady chová povýšeně !!!
Vůbec mě neznáš, ale nutně mě pořád musíš shazovat.
Je mi to jedno, protože s takovými jako ty nemusím naštěstí přicházet do osobního kontaktu.
Já z nikoho nemusím dělat vola.
Vola ze sebe každý může udělat leda tak sám.
Neznám tě, nevím jakou máš kvalifikaci, nebo zkušenosti, ale troubu poznám i na dálku...


P.S.
Poznamenávám, že na začátku tohoto flame jsem pouze vznesl dotaz, zda při použití sady kol bez senzorů TPMS se při opětovném namontování původní originální sady která TPMS obsahuje, tato bez problémů opět načte.
Zda konkrétně tuto situaci někdo vyzkoušel. Konkrétně přímo na Subaru Forester SJ.
Znám princip fungování TPMS a jsem elektroinženýr, takže teoretické rady které někdo vyhledal na netu si umím najít také.
Naposledy upravil(a) plukovník dne úte kvě 01, 2018 5:00 pm, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: TPMS ???

Příspěvek od Mira »

Ohledně "plukovníka" a jeho příspěvků se nějak nemohu zbavit dojmu, že si začínám připadat jak ve Star Wars. 10 let po Epizodě přichází "Klony útočí". :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

Mira píše: ...si začínám připadat jak ve Star Wars. 10 let po Epizodě přichází "Klony útočí".
...co to je, Star Wars ? :-D
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: TPMS ???

Příspěvek od martas »

Mira , dobry a trefny :-DDD :-DDD
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

plukovník píše:
Představuješ si to moc jednoduše.
Klonovaná čidla podle dosavadních zkušeností nefungují zrovna moc spolehlivě, a zřejmě už vůbec ne u Subaru.
I u Suzuki jsou s tím problémy a to tam je ten systém uživatelsky mnohem přívětivější.
Jak to tak vypadá, tak u Subaru fungují spolehlivě jenom ty originální Schrader a ty se musí registrovat do ř.j. při každém prohazování sad kol.

Navíc nezapomeň, že životnost čidel = životnost jejich baterek.
Když se vybije baterka v čidle, nelze ji vyměnit, nutno je koupit nové čidlo.
Jak dlouho vydrží, zatím nikdo nevyzkoušel, ale teoreticky na gumy, které bys měl …
To nie su nejake garazove firmy, co tie senzory vyrabaju. Aka nespolahlivost ? Mas to niecim podlozene ?
"zřejmě už vůbec ne u Subaru" - Subaru toci kolesa inym sposobom ako ine znacky ?
Co to je za nezmysel, ze nikto nevyskusal zivotnost baterii ? To nie je jadrova elektraren. Vsade je uvadzanych 5-7 rokov, aj servisy tvrdia to iste, tych 5 je naozaj minimum a zalezi trochu asi aj na najazde (vacsia aktivita senzorov).
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

plukovník píše:
Jestli se nějaké klonovací senzory jmenují Schrader, nebo třeba Pepíček je úplně jedno, důležité je, zda fungují v daném modelu auta spolehlivě. A ty originální Schrader NEJSOU klonovatelný typ.
A to ty zřejmě nevíš i když se tady chvástáš, že disponuješ třemi sadami kol.
Jseš to ty kdo se tady chová povýšeně !!!
Vůbec mě neznáš, ale nutně mě pořád musíš shazovat.
Je mi to jedno, protože s takovými jako ty nemusím naštěstí přicházet do osobního kontaktu.
Já z nikoho nemusím dělat vola.
Vola ze sebe každý může udělat leda tak sám.
Neznám tě, nevím jakou máš kvalifikaci, nebo zkušenosti, …


To máš pravdu, vola ze sebe dělá každý sám. Nevím co je na tom za chvástání že mám 3 sady kol s tpms. Chvástal jsi se ty, že starejma jebkama by jsi nejezdil. A to že se ti pak znova načtou už je tady napsaný několikrát. To že na to potřebuješ kulatý razítko je tvůj problém. Jednou argumentuješ tím podruhé oním. Na rozdíl od tebe se za žádnýho inteligenta nepovažuju. A ano, světě div se mám tam klonovatelný Schradery.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“