TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Prodávám jak jsem koupil, osobní zkušenost s tím nemám :-). To že se daj programovat opakovaně mi připadá samozřejmý.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

Makovica píše: Tak to fakt pochybujem Na to absolutne nie je dovod.
Inak tie programovatelne sa daju programovat/klonovat viacnasobne. Nie je to jednorazova zalezitost.
Tak to jsme už pochybovači dva.
A vzhledem k tomu, že naklonování jednoho!!! ventilku stojí v servisu 300,- Kč, tak s přihlédnutím k ostatním výdajům, které jsou opakované a k ceně samotných klonovatelných čidel je otázka, jestli tento způsob TPMS není poněkud nešťastným... ;-D
https://www.megapneuservis.cz/cenik-5
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Zase rejpal, ty je nechceš tak je vypni a máš klid. Jinak mě staly 1050 i s naklonováním a to opětovný klonování je samozřejmě zajímavý pokud kola prodáš nebo koupíš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

námořník píše:Zase rejpal, ty je nechceš tak je vypni a máš klid. Jinak mě staly 1050 i s naklonováním a to opětovný klonování je samozřejmě zajímavý pokud kola prodáš nebo koupíš.
Já pořád nechápu, co mám vypnout.
Já prostě u zimní sady ty čidla nechci, tak je tam vůbec nedávám. Pouze obyčejné celokovové ventilky.
U základní celoroční sady Yokohama jsou z fabriky a ty jsou funkční.

Jak už jsem psal, jediné, co mě zajímalo, bylo to zda se po zpětném namontování té sady s TPMS po té bez TPMS, opět načtou ta původní čidla, nebo zda se systém vozidla po delší době bez signálu z čidel trvale deaktivuje a bude nutno ta původní čidla nově zaregistrovat do řídící jednotky.

Každá značka auta to má jinak a je v tom takový bordel, že se v tom špatně orientují i v servisech.
No a chodit i s pneumatikama do autorizovaného servisu, to mě tedy nebaví.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od VDC »

Kdybys byl plukovníku méně arogantní, tak bys třeba už dávno dostal odpověď, respektive námořník by ti to rád vysvětlil. Takhle se mu pochopitelně nechce, protože si užívá fakt, že přesto, že se tváříš, že všechno víš a všude jsi byl aspoň 3x, ve skutečnosti něco nevíš. :-)
Když my tu na to tahání se za pinďoura nejsme úplně zvyklí. My si tu dost užíváme tu přátelskou atmošku, která tu běžně panuje. Tak se nemůžeš divit, že se ta útočnost lidem nelíbí. ;-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od ybrcek »

VDC tě asi miluju hasicu
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Tak je tam nedávej, už někdo psal že se nic nestane, akorát to tvoje auto není způsobilé provozu a ještě ke všemu je to vidět.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

plukovník píše:
Tak to jsme už pochybovači dva.
A vzhledem k tomu, že naklonování jednoho!!! ventilku stojí v servisu 300,- Kč, tak s přihlédnutím k ostatním výdajům, které jsou opakované a k ceně samotných klonovatelných čidel je otázka, jestli tento způsob TPMS není poněkud nešťastným...
https://www.megapneuservis.cz/cenik-5
Klonovanie som mal zadarmo, ked som za cca 40E od nich zobral senzory a platil nasadenie gum na disky a prezutie. Najdi si iny servis (co to ma +/- v cene prezutia), lebo to je vypalne.
Ano, je to nestastne, sudruhovia v Japonsku to nedomysleli, resp. spravili to umyselne, lebo toto sa da lahko osetrit softwarovo.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: TPMS ???

Příspěvek od Mira »

Makovica píše: no, je to nestastne, sudruhovia v Japonsku to nedomysleli, resp. spravili to umyselne, lebo toto sa da lahko osetrit softwarovo.
TPMS vymysleli kdysi v dávných časech u MB pro F1. No a pokud se to vezme marketingově do ruky, udělají z toho povinnost do všech novejch aut. Každej vynález se dá zpeněžit. A že se na to nabalí další věci, jako nutnost mít krabičku co klonuje ventilky .... Ty pneuservisy ji nedostanou zadarmo, musí si jí koupit, tak je celkem logický, že za to chtějí peníze. O jistě skvělé nutnosti si každej rok koupit placenou aktualizaci té mašinky nemluvě. A protože lidi jsou čím dál víc rozmazlenější a nechtěj chodit pěšky, případně jezdit vlakem, kupujou auta.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
jcz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: ned zář 13, 2015 3:40 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od jcz »

TPMS neni povinny, jinak by koncern neodhadoval unik v pneu pres cidla ABS.

Je fajn ze Subaru zvolilo TPMS - sice slozitejsi ale spolehlivejsi, presnejsi a rychlejsi (bezpecnejsi) system. Ale mohli by dotahnout tu uzivatelskou stranku - klonovani nebo prepinani na jinou sadu a hlavne zobrazovani aktualnich hodnot pres palubni pocitac. Ja jsem to kvuli tomu vymenil za sadu od Steelmate, ktera mi na radiu ukazuje aktualni tlaky a teploty. Krom toho si muzu nastavit vlastni alarm pri nizkem nebo vysokem tlaku nebo vysoke teplote. TPMS LEDku mam prelepenou cernou paskou.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18908
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: TPMS ???

Příspěvek od hamoun »

koncern ma nejakou docasnou vyjimku ...
nicmene mi to jednou hlasilo ... a rozdil byl 0,1 nebo 0,2 ... takze to funguje taky !
akorat me to teda odnaucilo pravidelne kontrolovat tlak v pneumatikach ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
jcz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: ned zář 13, 2015 3:40 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od jcz »

Kolega s Tiguanem riznul gumu a nic...
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TPMS ???

Příspěvek od Kolben »

To je ta nejvetsi prdel. Sem trosku hledal co v tej slepici budu mit a v navodu jsem nasel jednu vtipnou poznamku :-))))))))))
tlak.JPG
Husty coooo.... :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS ???

Příspěvek od Subaru70 »

námořník píše:Načte se ID z původního ventilu a načte se do toho klonovanýho. Takže pak máš 2 identický ventilky. Musíš na to mít klonovací stanici. Údajně je problém pak tu druhou sadu vézt v kufru prej by se mohly vymazat ( říkal mi v pneuservisu). A neměl by jsi zaměňovat kola ( z různých zdrojů mimo jiné AWD.)
...já vezl druhou sadu na přezutí v kufru a nic se mi snad nevymazalo, rsp. nic mi to nehlásí, takže by to mělo být ok a mám druhou sadu klonovanou..rsp. jsem měnil z klonované (zimní) na letí origo...Jinak je pravda, že pneu se nemůžou prohodit...proto je mám taky označené u obou sad.
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Mluvil jsem s tím co mi to řekl a po naší diskusi kontaktoval prodejce a tak to uvádím na pravou míru. Prý to vzniklo na nějakým školení a není to pravda. Takže vozit klonovaný kola v kufru není problém. Pokud si kvůli tomu někdo koupil 2. auto tak se omlouvám :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“