TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20644
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Tlaky už to v XV ukazuje. Taky mě to štve a přitom taková blbost :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
sk2018
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 161
Registrován: sob říj 06, 2018 5:07 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od sk2018 »

Kdyby se někdo nudil a přehodil mezi sebou přední kolo za zadní na jedné straně, co to udělá? Bude to řvát nebo bude vše OK?
Jinak u Subaru mi tvrdí, že u nich nové ventilky pouze přes OBD nebo programovatelné a ty naklonovat.
I když někteří dodavatelé ventilků uvádí i něco jiného, konkrétně u XV G5.
Subaru XV 1.6i AE MY2018
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

Toto by zaujimalo aj mna, minule ma od toho odhovarali, ale teraz idem v sobotu prezuvat.
Rozmyslam, ze dam predne dozadu a naopak.
TPMS receiver, uz si nepamatam, ci je podla serv.manualu jeden alebo dva. Ak je jeden, nemusel by riesit nejaku vzdialenost od senzorov.
A tie tlaky, ze nevidno, to ma tiez vytaca.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS ???

Příspěvek od Subaru70 »

Bude to řvát. Každé kolo (ventilek) je kalibrováno na svou pozici, takže pokud by člověk měnil kola (zimní/letní), musí je dát na stejnou předchozí pozici. Stejně tak nelze prohazovat aktuální kola na autě např. křížem kvůli sjíždění gum..vše se musí kalibrovat ,,chytrou mašinkou" v servisu.
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: TPMS ???

Příspěvek od Traveller »

Myslíš, že to platí pro všechny roky (MY) stejně??? Já přezouval minulý týden a nějak jsem se zapomněl zmínit, aby to neproházeli. Přezuli gumy, namontovali to na auto, a nic. Tak se buď museli náhodou trefit na stejné pozice a nebo to u STI MY16/17 ta kola nerozlišovalo.
Zmínil jsem se o tom když obcházel auto s momenťákem a říkal, že to u většiny aut je prohoditelné (ale konkrétně subaru zas tolik nezná). A ta auta, která to prohoditelná nemají, u těch jsou jednotlivá kola rozlišena puntíkem..., každé kolo jinou barvou.
Ale jinak je mi to jedno. Všechno funguje jak má, tak akorát musím být dostatečně rychlý příště a zavčasu jim říct, aby to neproházeli. :-D :-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TPMS ???

Příspěvek od Kolben »

U aut ktery neukazujou tlak v pneumatikach na konkretnim miste, popripade neukazujou ktere konkretni kolo uslo, tak je jedno kde jsou kola umisteny. Pamatuju si, ze to fungovalo i s kolama v kufru. V momente kdy jsem je z kufru vyndal, tak se teprve rozsvitila kontrolka, ze ty kola co jsou na aute nejsou sparovany. :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: TPMS ???

Příspěvek od Traveller »

Aha. Výborně. To je dobře. Takže je tím pádem možné prohodit předek - zadek v průběhu roku. :-)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: TPMS ???

Příspěvek od Subaru70 »

..tak to by mělo logiku. Dostal jsem tak nejspíš špatnou informaci...čili pokud to nemá konkrétní měření na daném kole, je možno libovolně přehazovat..Což je to jednodušší řešení..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Asi na to koupím mašinku, našel jsem správnou, návratnost pro jeden vůz, tedy pro mě je asi 7 let, pokud se někdo přidá...zaplatí se mi to dřív (*_^) |,,,,
budu pípat ventilky za 2 kila nebo udělám klubovou slevu ,,,,| (*_^) |,,,,
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

Kolben píše:U aut ktery neukazujou tlak v pneumatikach na konkretnim miste, popripade neukazujou ktere konkretni kolo uslo, tak je jedno kde jsou kola umisteny. Pamatuju si, ze to fungovalo i s kolama v kufru. V momente kdy jsem je z kufru vyndal, tak se teprve rozsvitila kontrolka, ze ty kola co jsou na aute nejsou sparovany.
Toto si myslim aj ja, len by som to potreboval 100% potvrdit, aby nebol chaos a neprezuval znovu :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

Makovica píše: Toto si myslim aj ja, len by som to potreboval 100% potvrdit, aby nebol chaos a neprezuval znovu
Můžu jen potrvrdit že SJ MY18 při poklesu tlaku nikde, ani na obrazovce zobrazující podvozek a hnaná kola, neukazuje konkrétní kolo, kde k poklesu došlo, pouze se ozve kontrolka na hlavní přístrojovce. Takže to fakt vypadá, že SJ je fuk, kde je které kolo. ;-D
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS ???

Příspěvek od PeteBiggy »

Chlapi, můžu mít dotaz?
Jestli jsem to dobře pochopil, tak pokud mám na autě obutou sadu pneu, která má obyč. ventilky resp. tyto TPMS ventilky nemá, tak se děje akorát to, že svítí jedna malá kontrolka. Nic nepípá, nebliká apod. Je to tak? Tím, že to nezobrazuje tlak na konkrétním kole, tak přínos tohoto systému je velmi diskutabilní, řekl bych pro uživatele vozidla prakticky nulový. Když píchnu, tak to snad poznám ne? Čas od času zkontroluju, jestli není gumy potřeba přifučit...
Takže dotaz, proč vlastně toto všichni řešíte? Kvůli té kontrolce, ta vám vadí? Nebo snad kvůli policii? STK, když by jste z nějakého důvodu museli na ni jet na této sadě? Nebo proč vlastně? To nemyslím ironicky, jen by mě to prostě zajímalo, v čem vidíte problém na zimní sadě se na tyto ventilky prostě a jednoduše vybodnout....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TPMS ???

Příspěvek od Kolben »

Jenom kontrolka. Nic víc.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: TPMS ???

Příspěvek od chuckee »

Nefunkční TPMS:
Protože TPMS je bezpečnostní systém (podobně jako airbag nebo ABS), musí být funkční, aby vozidlo bylo způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích.
Neprojde přes STK: vozidlo které je homologováno se systémem TPMS , s nefunkčním nebo bez systému TPMS neprojde stanicí technické kontroly.
V případě nefunkčního systému TPMS hrozí řidiči postihy ze strany policie a pojišťovny budou krátit, popřípadě úplně zamítnou pojistná plnění i v případě nezavinění nehody.

vygoogluj si na netu je toho dost...
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: TPMS ???

Příspěvek od Traveller »

Já mám jen jednu sadu, takže když teď vím, že to můžu libovolně proházet, tak to řešit nebudu. ;-D

Ale jinak to asi fakt nedělá celkem nic, jak píšeš. Mně tam, když mám vyfouklé kolo, svítí žlutá kontrolka pneumatiky a ještě navíc na středovém panýlku výstraha a "I" jako info, že se jako něco děje. Samozřejmě že by mě svítící kontrolky asi trochu "krkaly".

A ještě můj subjektivní poznatek. Na Forejsovi, kde byly gumy 225/60 asi přiměřeně ušlou gumu poznáš, že tě to někam lehce táhne, ale třeba na STIhačce, kde mám šlupky 245/40 už si moc jistý nejsem?!? Nicméně odzkoušené to nemám.
Každopádně, dřív takové věci neexistovaly a také jsme jezdili, takže kdyby to neexistovalo ani nyní, tak bych celkem spokojeně žil. :-DDD :-DDD Jak je to s Pachy a STK, to je jiná písnička. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“