TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Jenom ventilky a tlacitkem volis jednom zatížení. Malo/hodně/vozejk
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
JIPA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 26, 2019 7:57 am
Bydliště: Brno

Re: TPMS ???

Příspěvek od JIPA »

Jo, ja to prosel co se tu v tom vlakne pise cele. Pokud je to tema ventilkama, tak mi neni jasne prave to, ze kdyby to urizli a dali tam nove, budou bez senzoru, ale ja s tim najel cirka 5 tis. km pres zimu a nic to nehlasilo, az ted s novymi disky, a az po tech cirka 10 km ze servisu dom. Kdyby tam ty ventilky nechali, tak bych chapal, ze funguje finta s ventilky na palube, ale zaclo to jeste nez jsem ty origo kola vylozil... Kazdopadne co rikas, je asi nejpravdepodobnejsi, stary ventilky asi OK, jen se mozna spletli pri fakturaci (komunikace dilna-kasa), a tech 10km se system nejak vzpamatovaval nez mu to doslo. No jeste par km a pujdu na olej, tak to nejspis poresim tam. Diky.
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

TPMS ???

Příspěvek od jkotek »

U některých TPMS ventilků je senzor oddělitelný od vlasního senzoru a jiné se senzory jsou samostatné a mohou lepit přímo na disk nebo pneumatiku. Viz http://www.bestdrive.cz/sluzby/pneuservis/tpms.html.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
JIPA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 26, 2019 7:57 am
Bydliště: Brno

Re: TPMS ???

Příspěvek od JIPA »

Mate nekdo prosim na Forestrovi SJ 2018 2.0i (ta zakladni/nejnizsi vybava) vyzkouseno, jestli rozpoznava kde ktere kolo je/bylo? Nekdo tu zminoval, ze XV to pozna. Ze zkusenosti vim, ze to rozpoznani po vymene trva nejakych 10km, tak jen chci vedet jak moc velky pozor si mam dat na stejnou pozici kol pri prehozeni. Ventilky mam klonovane Aligatory, na zimu pak ty origo. Diky. J
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: TPMS ???

Příspěvek od jkotek »

Jestli máš předepsané různé tlaky vpředu a vzadu, tak nejspíš tu pozici hlídat bude.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
JIPA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 26, 2019 7:57 am
Bydliště: Brno

Re: TPMS ???

Příspěvek od JIPA »

On rozdil P/Z je 0.1 (P 2.2 / Z 2.1), a kdyz vezmu ze to zareagovalo az pri poklesu na 1.5-1.6, navic u vsech kol naraz, tak si nemyslim, ze by to bylo tak citlive. A v tom zakladu ta ridici jednotka nema ani zadne zobrazeni, ktereho kola se to tykat, jen ze je podhusteno, nekde. Tak by mne proste jen zajimalo, jestli to rozlisuje ona pro sebe. Kazdopadne dik, asi proste uvidim az to prohodim.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Rozlišuje, když jsi nalozenej, tak máš vzadu mit vic(tpms2) a kdyz máš táhnes, tak ještě vic(tpms3).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1412
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Mě se ventilky hlásily při poklesu pod 1,8 (stačí jen jeden nastavení 2,1) někde nato jsou tabulky možná je to i v manuálu jaká je tolerance poklesu tlaku
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
sk2018
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 161
Registrován: sob říj 06, 2018 5:07 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od sk2018 »

TPMS na XV 2018
Vloni když jsem kupoval neoriginální zimní sadu nechal jsem si ventilky naklonovat podle originálů. Teď, když jsem zase měnil pneu na zimní, úmyslně jsem otočil přední za zadní (strany zůstaly). Pneu jsem dofoukl na předepsané tlaky, tzn. že přední o něco více a čekal jsem co se objeví na displeji. A skutečně displej po chvilce jízdy ukazoval, že zadní jsou nafouklé více. Ale asi po 2 km přišlo překvapení. Když jsem se znova proklikal ke tlakům na displeji, zjistil jsem, že auto načetlo novou pozici kol a ukazuje již tlaky správně. tzn. přední mají větší tlak než zadní. Myslel jsem, že u Subaru bude nutné to řešit přes servis a nebo na to myslet, že je to na displeji otočené. To mě vede k myšlence, že jsem nemusel nic nechávat klonovat, koupit kompatibilní ventilky a nechat auto, ať si je načte.
Subaru XV 1.6i AE MY2018
JIPA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 26, 2019 7:57 am
Bydliště: Brno

Re: TPMS ???

Příspěvek od JIPA »

To zni dobre, snad ma Forejs 2018 stejne chytry software. Myslim ale, ze to umi jen s tema co jsou nacteny, nekde se tu pise, ze muze mit v pameti jen jednu sadu, takze bez toho klonovani by to asi takto primo nenacetl.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Taky myslím.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
u2964
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 163
Registrován: sob dub 06, 2019 9:44 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: okres Děčín

Re: TPMS ???

Příspěvek od u2964 »

Mne u Freye pred prodejem rikali, ze u Outbacka 2018/9 je v ridici jednotce misto jen pro 4 kola - tedy pri vymene bud klonovat id ventilku nebo nove ventilky zadat do RJ. O tom, zda to pozna zmenu pozic predni/zadni tusim rikali, ze jo. Info tak z podzimu 2018.


Nacvakáno v Tapatalk Pro
Subaru Outback 2.5i Active Lineartronic MY2019 (2019+) /9+/ Obrázek
ex Kia Cee'd SW 1.4CVVT MY2009 FL (2010-2019) /6-195.735/ Obrázek
ex Škoda Felicia Combi GLXi 1.3 MY1999 (2008-2010) /132.141-185.515/ Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

Mne tvrdia, ze predok zadok rozpozna. Ale nasmu servisu sa moc neoplati slepo verit :) MY16 forester pozicie neukazuje, tak mi moc nejde do hlavy, ze by mu to vadilo. Chcem to teraz po 3 rokoch prehodit.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1412
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: TPMS ???

Příspěvek od Goba »

Klidně to prehazuj, myslím že to bere jako celou sadu, 4 ventilky v dosahu bez ohledu na umístění, někdo už to tady zkoušel a potvrdil. Já mám sady 2, takže prepisuju v jednotce, mám na to mašinku, takže jsem v tomto ohledu svobodný. Kdyby někdo z okolí chtěl přepis ventilku po kabelu, jsem k dispozici.
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Sice se už asi po milionty opakuju, tak zkraceně, máš 3 polohy tpms. Prazdnej, nalozenej a s vozejkem. Pokud to nepoužíváš, tak je to jedno. Pokud jo, tak ne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“