TPMS ???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: TPMS ???

Příspěvek od Kolben »

Ono jde o to, ze ty nový senzory v Subaru třeba XV a dalších ukazující svoji polohu na autě a tlak. Umím si představit ze nějakého ne úplně technicky zdatného uživatele by to mohlo zmást kdyby mu přední kolo hlásilo nízký tlak a v reálu ný to bylo zadní.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Něčil se. To že musej přijít na stejný kolo každej nechce akceptovat, tak jsem ti chtěl ušetřit práci. Máš tam Schradery?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: TPMS ???

Příspěvek od spm »

kjell píše: Mj. např na Mazdě je to úplně jedno, kde jaký senzor je, stačí, že auto za jízdy dostane signál od 4 čidel, a je jedno jestli je vezeš v kufru, nebo na jaké ose jsou.
Což je zase otázka, jestli to pak k něčemu je, když vezmeš, že ty tlaky mezi přední a zadní nápravou se můžou dost lišit (zvlášť, když je auto naložené...)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

V Mazde se nejspíš taky nejspíš budou nastavovat tlaky. (Subaru je má prednastavený). Takže dofouknes, zkalibrujes a pak ti bude hlásit chybu. Proto nedávno vyšel článek že tpms jsou na hovno že stejně jezděj auta podhuštený. Akorát jsou lidi líný ty gumy dofouknout a tak se možná když maj alarm kouknou a když nevidí ráfek na zemi, tak akorát zkalibrujou.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

Na Mazdě se žádné tlaky nenastavují. Prostě tam máš z fabriky dané rozmezí, resp. spodní hranici, pod kterou to nesmí padnout a hotovo. Jedno na které ose. Větší vědu bych v tom nehledal. Zřejmě starší generace, konkrétně od VDO.
Souhlasím, že občas někdo veze cihly, ale co naděláš.

Jinak dobrý tip, jestli vyfouknutou gumu jde ošálit tzv. kalibrací, to by mě nenapadlo :-D
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Spousta aut má tlačítko kterým po dofouknutí kalibruješ správnou hodnotu, třeba Renault. No a samozřejmě to má většina slepic i když tam není tpms,ale abs.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

Jo a nemluvil jsem o vyfouknutý, ale podhuštěný. Určitě nedokážeš bez meřáku třeba u 225 45 18 poznat jestli má 1,5 nebo 2,5 barů. Problém je že spousta lidí si myslí že to pozná. Ale to je do jiné rubriky.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: TPMS ???

Příspěvek od kjell »

námořník píše:Spousta aut má tlačítko kterým po dofouknutí kalibruješ správnou hodnotu, třeba Renault. No a samozřejmě to má většina slepic i když tam není tpms,ale abs.
Jo, jenže tím si mírotvorci EU ale krapet protiřečí, když zavedli TPMS jako povinný bezpečnostní prvek a teď to něj instalovali tuhle kalibrační fíčuru.
Pokud dovolím blbci aby autu řekl, tento (nízký/vysoký) tlak z TPMS signalizace toleruj, pak je celá indikace (nebezpečí) zcela k ničemu.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20621
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: TPMS ???

Příspěvek od námořník »

No právě. Stejně jako výjimka s abs. Tam záleží vždy na provozovateli.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: TPMS ???

Příspěvek od Lefie »

Takže podtrženo a sečteno.
Nová auta to mají a je zapotřebí se s tím nějak vyrovnat a naučit se s tím žít tak jako se vším co na nás během života potká.
Proto si dovolím i sem dát nějaké odkazy na TPMS servisní místa v ČR, aby ten kdo zde hledá odpovědi ty odpovědi také našel.
To jestli si to do auta dá nebo nedá už bude jen na něm.


Nemá asi cenu sem dávat jeden konkrétní servis když si dohledáte nejbližší ke svému bydlišti. Ten jeden odkaz je tuším od námořníka z tohoto vlákna.
Já svůj pneuservis dohledal tady (klikni na obrázek):

Obrázek

Dále jsem dohledal toto:

Obrázek



No ještě mě napadlo pohledat v BestDrive a podle tohoto odkazu to umí také (klikni na obrázek):
Hmm. Mám u nich registraci a vůbec mě nenapadlo to u nich poptat.

Obrázek

Jak vidíte je jich celkem dost, určitě budou i další a proto není potřeba se obracet je na dealera Subaru, i jiní vám umí pomoci s řešením problému zvaným TPMS. Dealer subaru mě řekl že dělá zákazníkům klony i z ventilků co si sami k němu donesou. Proto si dejte pozor při nákupu a pohlídejte si aspoň tohle to. Používané kmitočty: 433 Mhz (Evropa) / 315 Mhz (Severní Amerika).
Také pozor na to, že některé ventilky i když jsou univerzální (hybridní) nemusí umět komunikovat s ,,autem,, nejnovější výroby. Třeba jako v mém případě, kdy nešlo provést klonování do ventilků vyrobených v roce 2017 a musely se objednávat novější, vyrobené v tomto roce. Na druhý pokus proběhlo vše v pořádku a auto se chová tak jako z origo TPMS od Subaru.
Pokud toto někomu pomůže budu jen rád.
SUBARU zdar!

PS: Obvolejte si dopředu více servisů a informujte se na cenu a na to jestli umí SUBARU, ceny se liší v některých případech dost výrazně. Současné ceny materiálu se pohybují někde okolo 4000-5000. S prací 4500-7500. Záleží na jakého zlatokopa narazíte.
Naposledy upravil(a) Lefie dne pát dub 26, 2019 5:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
sk2018
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 161
Registrován: sob říj 06, 2018 5:07 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od sk2018 »

Na stránkách k senzorům CUB jsem našel zajímavou tabulku, která ukazuje jak jednotlivé značky a typy aut přistupují k párování s TPMS senzory.
Přílohy
CubTpmsApplicationEU.xlsx
(421.29 KiB) Staženo 93 x
Subaru XV 1.6i AE MY2018
plukovník

Re: TPMS ???

Příspěvek od plukovník »

Pánové,
kdyby se vám někomu podařilo vyšťourat, kde se dá sehnat tzv. "TPMS bypas emulátor" na Subaru, tedy chytrou elektronickou krabičku, která dokáže simulovat přítomnost TPMS snímačů v kolech i když tam nejsou,
tak si to nenechte pro sebe.
Zatím pokud je mi známo existují a jsou eventuelně "k mání" pouze na Suzuki, Ford, Jeep a GM... ;-D
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od Makovica »

Ako som uz predtym pisal, osvedcene programovatelne su Alligator.
https://www.alligator-sensit.com/
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19120
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: TPMS ???

Příspěvek od hamoun »

tazateli jde o neco jineho ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
sk2018
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 161
Registrován: sob říj 06, 2018 5:07 pm

Re: TPMS ???

Příspěvek od sk2018 »

Našel jsem jinou tabulku, tentokrát od Alcar. A ta, jestli tomu dobře rozumím, píše u nového XV zase úplně něco jiného:
Relearn - Automatic/Manual, OBDII
Přílohy
Alcar Subaru_TPMS_public_web_.pdf
(168.36 KiB) Staženo 111 x
Subaru XV 1.6i AE MY2018
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“